Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 19:24, 11 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnika nie da się kosić na zapas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mmms 19:45, 12 maj 2014

Dołączył: 10 maj 2014
Posty: 4
Dzięki bardzo za odpowiedzi. A jaki nawóz polecicie zeby zregenerować trawnik?
waldek727 03:06, 13 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kompost.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
rafael_tochev 15:56, 14 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 3
Witam, mam kłopot z trawnikiem. Trawę siałem równo rok temu.Około 6 tygodni temu wygrabiłem porządnie po zimie i za pomocą siewnika nawiozłem nawozem Substral Osmocote Extra Długo działający wg dawki na opakowaniu. Podlewam i koszę regularnie. Jak widać na zdjęciach trawa jest żółtawa i w niektórych miejscach słabo rośnie. Dodam, że w zeszłym roku trawnik wyglądał identycznie więc to raczej nie jest wina zimy. Proszę o pomoc.

P_Kemot 22:20, 14 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Kolego załącz zdjęcia. P_Kemot
____________________
Gardenarium 00:13, 15 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie używam nawozów długo działających. W sumie nie ma pewności czy przenawoziłeś czy nie dożywiłeś.

Moim zdaniem jednak wszystko wskazuje na to, że trawa jest zagłodzona, za mało ma składników pokarmowych. Na pierwszy raz nie dawaj długo działających, bo trawie jest potrzebny szybko działający aby trawa ruszyła "z kopyta". Posyp mocznikiem albo saletrą wapniową i dobrze polej wodą ale dobrze nie pokrop po wierzchu, nawóz musi się rozpuścić i dotrzeć do korzeni. Wtedy ruszy., że nie nadążysz kosić.

Inna ewentualność - jakikolwiek nawóz wieloskładnikowy do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 04:19, 15 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ja bym Danusiu przed tym co radzisz Rafaelowi skusił się na wertykulację całego trawnika. Darń jest tak zbita, że aż sfilcowana. Samo wygrabienie trawnika po zimie niewiele daje. Najpierw Rafael powinieneś pozbyć się wszystkiego co przylega w trawniku do gleby. Dopiero po jej odsłonięciu i częściowym zruszeniu granulki nawozu miałyby styczność z ziemią a nie z trawą.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
rafael_tochev 08:58, 15 maj 2014

Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 3
Dziękuję za radę. W jakiej dawce sypać mocznik lub saletrę? Czy taki Florovit też spełni zadanie?
Gardenarium 22:03, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać żółty kolor, nie widać tak za bardzo tego filcu, trawa jest młoda, a to że za mało ma "papu" to widać z daleka.

Granulki czy mają styczność z glebą po rozsypaniu czy nie nie ma takiego znaczenia bo i tak zaraz po rozsypaniu trzeba je rozpuścić czyli podlać bardzo obficie, a następnego dnia powtórzyć.

Jesli nawet nie zrobi wertykulacji a da odpowiednią dawkę azotu trawa błyskawicznie się zazieleni i zapomni o jej kiepskim wyglądzie

Zamiast deliberować - działaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:04, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
rafael_tochev napisał(a)
Dziękuję za radę. W jakiej dawce sypać mocznik lub saletrę? Czy taki Florovit też spełni zadanie?


Dawka każdego nawozu jest podana na opakowaniu. Oblicz powierzchnię swojego trawnika, odmierz dawkę nawozu, podziel ją na kilka części, jeśli nie masz wprawy w sianiu i działaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies