Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

GabiK 09:28, 01 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu:
Diękuję za pomysły. Wiem o co Ci chodzi z tymi lustrami - jedno odbija się w drugim i przestrzeń powiększa się prawie w nieskończoność. Super pomysł do tak małego ogródka, ale nie wiem jak z realizacją.
Ne wiem, czy jednak dla cisa nie jest tam za wąsko. Danusia zaproponowała cisową kulę na pniu, ale to pewnie na wiosnę. Nie wiem, jak rośliny sobie zimą dadzą radę w tej mojej mokrej ziemi. Szkoda mi go zmarnować, bo to jednak duży koszt. Jak większość przeżyje to będę dosadzać, a jak nie przeżyje, to się zdenerwuję i zrobię ogród od nowa.
Hortensja jest zaraz obok żródełka, nie limelight, ale Rensun - miniatura Vanille Fraise. Miskanty chyba by nie dały rady akurat w tym miejscu, bo to jest najbardziej zacieniony kawałek - cień praktycznie cały od płotu. A one jednak lubią raczej słońce.
Na wystawie bardzo mi się spodobały te żródełka w formie stalowych ścian. I to też prawie działa jak lustro, odbijało świat. Tylko jak to jest z metalem w ogrodzie? Czy po 2 sezonach nie będzie w plamy, zardzewiałe itp.? No i drogie okropnie - 5 tys. taka fontanna.
Jak znaleźć ogród Ryszarda o którym piszesz?

Monteverde:
Dziękuję, bażynę już mam. Chciałam kupić u nich, ale weszłam na nią przypadkiem w pobliskiej szkółce i to za 8 zł, a nie 16. Kupiłam 4 sztuki, ale jeszcze stoją. Gdzie byś je widziała?

Przemek:
Budleje zostały przypadkiem. Zostały posadzone zamiast derenia, którego akurat nie było. Dosadziłam mniejszego derenia, budleja jest za nim w rogu. Wygląda, jakby dereń kwitł "nad głową". Kwitną pięknie, ale mnie denerwuje, że są takie rozlazłe. Jak przemarzną to wylecą na wiosnę.
Na wystawie pięknie wyglądały w tej kompozycji z rowerem. Taki łan zaplatających się budleji.

Nie mam zdjęcia z wodą, muszę nadrobić. Co prawda nic ciekawego - tak sobie spływa po prostu.
Jeszcze muszę dosadzone żurawki i wiśnię sfotografować, to fontannę też cyknę.

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
KasiaWB 10:08, 01 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gabi, tu jest ogród Richiego http://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
popcorn 11:23, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ładne budleje, a w tle nawłocie i ta kapusta
Moje wrzośce (mam 3) - dwa kwitną teraz, jeden na wiosnę... dziwadło te wrzośce (tak, erica)... ale wrzosy wszystkie wykończyłam (ja albo zima, a one sie trzymają

Ostatnio u nas strasznie sucho, jak warunki u Ciebie w ogrodzie - poprawiły sie? Czy nadal mokro mimo braku deszczu?

pozdrawiam! i tez proszę o fotkę z płynąca woda
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 11:59, 01 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Karolino, a gdzie wsadziłaś te wrzośce? Muszą mieć tak strasznie kwaśno jak zalecają, czy przeżyją więcej? Mogę je wsadzić koło rh, albo pod hortensją? I kiedy je przycinać? Na wiosnę, skoro kwitną teraz?
Cieszę się, że jednak mogą kwitnąć teraz, bo już mi było przykro, że mnie tak w oczy oszukali. Nie wzięłam tego co stało, tylko 3 razy pytałam, czy to na pewno wrzośce.

Nawet mi się ta nawłoć podoba. Zasłania trochę kapustę.

A w ogrodzie mokro. Tzn. oczywiście na wierzschu wody nie ma, kora sucha, trawnik zdecydowanie trzeba podlewać, ale jak się pogrzebie, zajrzy pod korę to sucho nie jest. Ziemia jest wilgotna. Nie podlewam rabat. Tylko hortensję i świeżo posadzoną wiśnię.

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 12:29, 01 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Gabi,
wrzośce mam pod borówką amerykańską, w torf obie wsadzałam. Nie przycinałam ich do tej pory, mam je drugi rok, nie widziałam takiej potrzeby i nie wiem kiedy sie to robi?. Nawłoć jest fajna. A kapusta to bardzo oryginalny widok, ja mam za oknem tylko zyto/pszenice lub ziemniaki
Wiec pozostaje Ci sadzić rośliny które te wilgoć tolerują. Borówki, hortensje, rh... a te ktore wola miec sucho na rabatach podwyższonych. U mnie za to - na szczycie gorki - sucho ciagle, woda na 30 metrach (chciałam mieć studnie)... trzeba sobie radzić

pozdrawiam serdecznie,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
GabiK 23:44, 03 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Moje kompozycje w donicach :




Mozga rozrosła się szalenie, dobrze, że jest ograniczona donicą:




I mój klon palmowy, z którym nie mam co zrobić na zimę. A miał bez problemu przezimować. Szkoda mi go, bo piękny jest, rozrośnięty, tylko za niski do gruntu:

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Kaisia 00:12, 04 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Gabi kompozycje w donicach fajne, ale najlepsze to maleństwo między nimi

Klona palmowego koniecznie wsadź do gruntu i to szybko, np przy placyku żwirowym który domyślam się niedługo zrobisz, fajnie by wyglądał Twoim ogrodzie.
Klonika musisz okryć na zimę, bo inaczej zimy nie zniesie, jest za delikatny i jeszcze młody.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Lena 09:16, 04 wrz 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witam
Piękne donice i kompozycje.Córeczka urocza
Ja klonika też wsadziłabym do ziemi,może obok fontanny
Jak napisała Kasia,musi być porządnie okryty na zimę-mój przetrwał dwa lata i niestety padł.
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
GabiK 15:18, 04 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kasiu, placyku nie będę robić w tym roku. Mój J. chce mieć trochę trawy do koszenia. Protestuje przeciwko jej niszczeniu.

Dziękuję Wam za odwiedziny. Córeczka to Laura, prawdziwa z niej Laurka. Jest przesłodka i chce pomagać przy kwiatkach.

Tak mi teraz przyszło do głowy- korę kładzie się przeciw chwastom, ale też żeby trzymała wilgoć. Ja tej wilgoci jesienią i zimą będę miała aż za dużo. Jest jakiś inny sposób na wyłożenie rabat?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
KasiaWB 15:34, 04 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Gabi, mi nie chodzi o placyk, raczej tylko o kółeczko żwirowe, bo wszystko musi być proporcjonalne do Twojego ogródka coś takiego jak ma Sebek przy swoim źródełku w kształcie kuli trawa będzie niemal nienaruszona

inny sposób wyłożenia rabat to np. żwirek a jeszcze inny sposób przeciw chwastom, to gęste obsadzenie jak w angielskich ogrodach w jednym z artykułów Danusi o tych ogrodach była nawet informacja, że jeden z właścicieli uważa, że jak pojawiają się chwasty tzn. że jest za mało nasadzeń
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies