Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Martka 21:36, 10 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, do połowy korzenia czy do połowy łodygi? nie znałam takiego patentu, a jutro będę wsadzać sadzonki i co robić????
Gosialuk 22:19, 10 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
Najlepiej po same liście właściwe. Pomidory z łodygi w ziemi wypuszczają jeszcze dodatkowe korzonki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Marlenaa 22:54, 10 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martka spokojnie możesz wsadzić pomidory dużo głębiej niż rosną w doniczce. Mój dziadek czasem stosuje też taki patent, że sadzi na normalną głębokość, przygina połowę łodygi do ziemi i ją przysypuje, a reszta, czyli górna część, jest na wierzchu. Robi tak gdy pomidory są bardzo wybujałe i musiałby kopać głęboką dziurę. Ja jeszcze tak nie robiłam
____________________
krowy, staw i my
LIDKA 23:46, 10 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7301
Roocika napisał(a)


Jesienią mąż zglebogryzarkował kawał terenu ;i przykryliśmy to agrotkaniną w nadziei, że chwasty i trawa zginą.
Ostatnio podnosi tą tkaninę
Zajrzałam i proszę ładnie zielono

Myślę, że kartony i kompost będą lepsze? A może to przez to, że tam jest tak mokro? A może lepsza byłaby mata szkółkarska


Zauważyłam że rosliny giną dobrze przycisniete czymś czarnym.
Jutro muszę taka kupke niewielka kory przemieścić.
To ja nasypie na czarna folie i za pare dni zobacze co pod spodem.

W szkółkach mają te maty porozkladane i nie widać zeby zielsko przerastalo. Choc tam gdzie doniczki poustawiane to mokro jest.
Zapytam Panią w mojej szkółce jak rozkładała te maty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
edi75 08:43, 11 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2136
ajka napisał(a)


Ja jak kupuję sadzonki pomidorów to sprzedawczyni zawsze mi mówi, żeby sadzić je wkopując do połowy w ziemię. Do tej pory ten sposób się sprawdzał.


Każdy ma swój patent..Ja nigdy tak głeboko nie sadzę ,Chyba że tak jak Asia mówi wybujały ,to można go głebiej posadzić.Co roku mam ładne pomidory ..nie stosuje chemii.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dorii 10:31, 11 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pomidory sadzi się jak najgłębiej. Czym głębiej wsadzisz tym więcej korzeni będą miały. Jak nie są zbyt wysokie to można sądzić zostawiając tylko górne liście. Znajomi mają plantację i oni stosują jeszcze takie kołnierze które zasypują ziemią. Jak mam małe sadzonki to robię tak jak z ziemniakami. Sądzę w dołku i z czasem podsypuję ziemi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 13:46, 11 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Pisałaś pisałaś... Ja tam mam trochę miejsca więc chyba powinno się wszystko pomieścić

Jakieś dziwne rzeczy, bo nie widziałam wpisie a jak odświeżyłam to widziałam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:55, 11 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)


Ja jak kupuję sadzonki pomidorów to sprzedawczyni zawsze mi mówi, żeby sadzić je wkopując do połowy w ziemię. Do tej pory ten sposób się sprawdzał.


Gosialuk napisał(a)
Najlepiej po same liście właściwe. Pomidory z łodygi w ziemi wypuszczają jeszcze dodatkowe korzonki.


Marlenaa napisał(a)
Martka spokojnie możesz wsadzić pomidory dużo głębiej niż rosną w doniczce. Mój dziadek czasem stosuje też taki patent, że sadzi na normalną głębokość, przygina połowę łodygi do ziemi i ją przysypuje, a reszta, czyli górna część, jest na wierzchu. Robi tak gdy pomidory są bardzo wybujałe i musiałby kopać głęboką dziurę. Ja jeszcze tak nie robiłam


Dorii napisał(a)
Pomidory sadzi się jak najgłębiej. Czym głębiej wsadzisz tym więcej korzeni będą miały. Jak nie są zbyt wysokie to można sądzić zostawiając tylko górne liście. Znajomi mają plantację i oni stosują jeszcze takie kołnierze które zasypują ziemią. Jak mam małe sadzonki to robię tak jak z ziemniakami. Sądzę w dołku i z czasem podsypuję ziemi.


Dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady

My mamy skrzynki, one mają tylko 20 cm wysokości i tyle najgłębiej je wkopię
Część liści musiałam usunąć, bo popełniłam błąd podlewając je na początku do podstawki i chyba je w ten sposób przelewałam.
Teraz podlewam w doniczkę i jest lepiej.
Najwyższe dałam mamie, ona nie ma skrzynek to sobie wkopie głębiej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:57, 11 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Ajka, do połowy korzenia czy do połowy łodygi? nie znałam takiego patentu, a jutro będę wsadzać sadzonki i co robić????


Marta, sadź jak dziewczyny piszą, po liście właściwe. Ty masz głębsze skrzynki
Rozumiem, że pomidory wykształcą wtedy szerszy i głębszy system korzeniowy, czyli będą zdrowsze.
W ubiegłym roku tak nie zrobiliśmy, pomidor ciągle nam się przewracał i doczekaliśmy tylko dwóch czy trzech owoców
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:58, 11 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)


Każdy ma swój patent..Ja nigdy tak głeboko nie sadzę ,Chyba że tak jak Asia mówi wybujały ,to można go głebiej posadzić.Co roku mam ładne pomidory ..nie stosuje chemii.

Za rok chyba muszę jeszcze później posiać, tak tydzień później czyli na początku kwietnia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies