Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - początek

monteverde 21:24, 15 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No no bardzo pracowita z Ciebie ogrodniczka , Dominiko fajnie to wygląda, dziwaczka jedną paczkę wysialaś czy więcej, mnie z jednej paczki wyszedł 1 i półsłabe nasionka były
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
_dominika_ 21:25, 15 kwi 2012


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Przed domem w łezce wschodzą tulipany, "chronione" igliwiem przed czteronożnym szkodnikiem, w tle pod oknem wierzba Iva i porozrzucane bukszpanowe kulki.

____________________
Ogród - początek
_dominika_ 21:39, 15 kwi 2012


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Mój dziwaczek "amerykanskie geny" ma - prawie wszystkie nasionka, które dostałam wzeszły.
Sąsiadka przywiozła kilka nasion z wycieczki w zeszłym roku i wysiała u siebie.
____________________
Ogród - początek
_dominika_ 20:48, 16 kwi 2012


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Rabata przed domem:
kwadrat = 0,5 x 0,5 m



Mam tam szczepioną wierzbę Iva i zadołowane bukszpany, które chcę formować w różnej wielkości kulki a całą powierzchnię zadarniam barwinkiem pospolitym variegata. Na wiosnę wyskakiwać będą z pomiędzy barwinka tulipany a w lecie .... - jeszcze nie wymyśliłam co.
Ale nie wiem jak mam te kulki rozmieścić i jakie nadać im wielkość.

Może coś takiego:

____________________
Ogród - początek
Sebek 21:23, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kulki fajnie rozmieszczone, ale barwinek to nie jest dobry pomysł - on je zagłuszy, bo kulki są małe. Lepsza już pasychandra albo najlepszy ilex crenata golden gem, bo on nie rośnie tak wysoko

A Iwa musi tam być? Ona jesienią wygląda okropnie z powodu grzyba, dałbym co innego - choćby trzmielinę na pniu albo modrzewia japońskiego na pniu - on fajnie wygląda i latem i zimą, bo ma gałęzie poskręcane.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
_dominika_ 20:57, 22 kwi 2012


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Sebek,
w miejsce tej wierzby myślałam też o bordowolistnym buku Fountain albo Pendula ale nie wiem jak się sprawi w zacienionym miejscu (tam słońce jest tylko do 12-tej). Muszę coś więcej o nim poczytać.
A jeśli chodzi o barwinka to najtańsze i najszybsze rozwiązanie dla zadarnienia tej powierzchni. Mam zamiar trzymać go w ryzach często przycinając, a obcięte gałązki pójdą na obsadzenie w inną część ogrodu.
____________________
Ogród - początek
anita_kazmie... 10:36, 24 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Gardenarium napisał(a)
Na tej rabacie którą wydzieliłaś od podjazdu możesz posadzić stożek z cisa lub bukszpanu. Cis jest lepszy, będzie większy i mniej choruje jednak (teraz to widzę).

Możesz też dać miłorząb parasol - odmiana "Pendula" na wysokim kiju, a pod nim kule różne i drobne dywany z wrzośców.

Możesz też usypać leciutkie wzniesienie, żeby rabata wydawała się mniej płaska, a bardziej trójwymiarowa i posadzić bonsai z iglaka lub formę pienną, grupę kilku żółtych cyprysików groszkowych "Filifera Aurea" i kuliste tujki "Danica" lub swierki np. "Echiniformis" i zrobić paletę wrzosową

Coś jak tu (to dużo używane zdjęcie, ale jest dobrym przykładem). Tylko brakuje czegoś wyższego.





Jezusinku!jakie piękne!!!!
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
_dominika_ 11:52, 24 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
kwiecień 2012



listopad 2014
____________________
Ogród - początek
_dominika_ 12:04, 24 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
wrzesień 2011


marzec 2015
____________________
Ogród - początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies