Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - początek

_dominika_ 11:07, 08 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Dziękuje Pani Danuto za ciekawe możliwości obsadzenia tej rabaty.
Najbardziej podoba mi się pomysł z lekkim podniesieniem rabaty i posadzeniu na niej iglaka w formie bonsai (niskiego i rozłożystego).
____________________
Ogród - początek
Gardenarium 22:04, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominiko, mówimy sobie po imieniu

leciutko podnieś, żeby bonsai był najwyżej i pod nim dywany roślinne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 15:24, 09 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale bedzie fajnie
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
margaretka 23:20, 21 wrz 2011


Dołączył: 21 wrz 2011
Posty: 27
Witam wszystkich serdecznie zachwycam się wszystkimi ogrodami które tutaj przedstawiacie a że jestem na etapie remontowania wszystkiego co jest na moim podwórku prosiłabym o jakąś pomoc w upiększeniu go. Jestem totalną amatorką w tej materii a chciałabym żeby jakoś to wszystko ogarnąć na początek nie mam pojęcia jakie rośliny posadzić w jakich kompozycjach. Widzę też że Pani Danusia jest profesjonalistką. Prosiłabym o pomoc. Wstyd wysyłać takie zdjęcia ale od czegoś muszę zacząć.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Malgosia
____________________
Sebek 23:25, 21 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Małgosiu - zachęcam do założenia własnego wątku - tak będziemy doradzać, planować itd
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:40, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominiko, odwiedzam wątki, co u Ciebie, Jak tam nasadzenia przy pięknym podjeździe?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_dominika_ 20:44, 08 lis 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Witam, po długiej przerwie!
Trochę zaniedbałam swój wątek ale postaram się nadrobić.
____________________
Ogród - początek
Pszczelarnia 21:12, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Dominika! Czy mogę tak po prostu się poprzyglądać i posłuchać rad? Powiem o magnoli gwiaździstej. Mam okaz 20 -letni, poprzednik posadził za blisko, dokładnie tak jak Ty planowałaś i to jest pewna udręka, bo drzewo wchodzące na dom, dach, okno łazienkowe z odłamanymi konarami nie wygląda fajnie. A magnoli nie tniemy (chyba?). Co planujesz w ten paseczek wąski między ścieżką do drzwi a podjazdem? Ciekawa bryła domu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
_dominika_ 21:45, 08 lis 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Witaj Ewo!
Moja magnolia zmieniła już miejsce - przesadziłam ją w okolice studni. Jest tam zacisznie i będzie mogła swobodnie się rozrastać.
A jeśli chodzi o ten wąski pasek przed domem to skorzystam z rady Danusi i usypię lekkie wzniesienie, na szczycie posadzę iglaka formowanego w bonsai, a resztę wypełnię wrzosami. Ale to dopiero na przyszłą jesień (o ile mi się koncepcja nie zmieni), bo na wiosnę planuje obsadzić ją miniaturowymi bratkami, które niesamowicie mi się rozsiały w tym roku i pięknie kwitły od wiosny do wczesnej jesieni.
Nie mam jeszcze pomysłu na iglaka na szczycie tej wysepki. Ciągle szukam czegoś ciekawego.
____________________
Ogród - początek
Syla 22:03, 08 lis 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)



Fajnie też prezentuje się ta trzmielina z ogrodu Sylwii:



Wiecie może jaka to odmiana?


Ja myślę, że ta trzmielina to Fortunea "Sunspot" (Euonymus fortunei "Sunspot")



No i podobna jest "Blondy"



Witaj Dominiko Beatka ma rację to trzmielina Sunspot - Euonymus fortunei 'Sunspot' pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies