Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród - początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - początek

Gardenarium 22:08, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BEATA_S napisał(a)


Fajnie też prezentuje się ta trzmielina z ogrodu Sylwii:



Wiecie może jaka to odmiana?


Ja myślę, że ta trzmielina to Fortunea "Sunspot" (Euonymus fortunei "Sunspot")



No i podobna jest "Blondy"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_dominika_ 09:02, 05 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Witam po dłuższej nieobecności.
Wklejam zdjęcia prawie ukończonego podjazdu. Zostały do wykonania jeszcze kosmetyczne zabiegi typu obsypanie ziemią płyt chodnikowych i krawężników, dosianie trawy.



Widok z poddasza.



Zmieniłam kształt ścieżki - powstało miejsce na nasadzenia. Kombinuje co można tam wsadzić. Na pewno coś niskiego do 1 - 1,5m. Słońce w tym miejscu operuje praktycznie przez cały dzień (do ok.18-tej) więc muszę i to wziąć do pod uwagę przy doborze roślin.
____________________
Ogród - początek
_dominika_ 09:11, 05 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Zaczęłam również obsadzać hortensjami skarpę.



Został mi jeszcze do zrobienia zawijasek wokół wiśni.
____________________
Ogród - początek
Sebek 22:18, 05 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
popcorn 12:43, 06 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne zmiany Od jakiej strony swiata jest to wejscie? Jest tam duzo slonca czy cieniscie? Masz jakies typy dot. nasadzen - co chcesz tam posadzic?
Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
_dominika_ 07:40, 07 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
popcarol napisał(a)
Fajne zmiany Od jakiej strony swiata jest to wejscie? Jest tam duzo slonca czy cieniscie? Masz jakies typy dot. nasadzen - co chcesz tam posadzic?
Pozdrawiam


Wejście jest od północno-wschodniej strony ale ta łezka między ścieżką a wjazdem jest cały czas w słońcu. Myślałam o obsadzeniu jej jakimiś iglakami o stożkowym pokroju (np. świrk konica) jako baza zimozielona i coś niskiego dla wypełnienia.
____________________
Ogród - początek
popcorn 10:56, 07 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Conica jest dość podatna na przędziorki, miałam raz i juz nie posadzę, zresztą łysieje od spodu (albo nie umiem sie nia zajmować Plusem jest to ze powoli rośnie.

Moze inny formowany w stożek -bukszpan? Tujka lub cis? Sa eleganckie, do przedogrodka jak najbardziej. Podsadzone kilkoma kulami z tego samego krzewu, na zadarnienie np bodziszki - lubia slonce, ladnie zadarniaja... zobacz sobie odmiany o ciekawych lisciach (ca tez bordowo-czarne, podobaja mi sie) w watku o bylinach-bodziszki.

pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 09:34, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tej rabacie którą wydzieliłaś od podjazdu możesz posadzić stożek z cisa lub bukszpanu. Cis jest lepszy, będzie większy i mniej choruje jednak (teraz to widzę).

Możesz też dać miłorząb parasol - odmiana "Pendula" na wysokim kiju, a pod nim kule różne i drobne dywany z wrzośców.

Możesz też usypać leciutkie wzniesienie, żeby rabata wydawała się mniej płaska, a bardziej trójwymiarowa i posadzić bonsai z iglaka lub formę pienną, grupę kilku żółtych cyprysików groszkowych "Filifera Aurea" i kuliste tujki "Danica" lub swierki np. "Echiniformis" i zrobić paletę wrzosową

Coś jak tu (to dużo używane zdjęcie, ale jest dobrym przykładem). Tylko brakuje czegoś wyższego.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_dominika_ 10:01, 08 wrz 2011


Dołączył: 31 lip 2011
Posty: 63
Masz rację Karolino, chyba odpuszczę sobie tą konicę.
Mam kilka małych sadzonek cisu pospolitego - zrobię małą przymiarkę, popstrykam zdjęcia i może coś się wykluje, z Waszą pomocą oczywiście.
____________________
Ogród - początek
Gardenarium 10:06, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Także odradzam Świerk "Conica" - za bardzo choruje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies