Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Mazan 21:08, 02 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Inka74

Jeżeli używasz octanu wapnia możesz polać na zewnątrz korony kilkukrotnie ok. 50 - 70 ml/m2. Podniesie ten zabieg nieco odczyn, ale uważaj na roślinę.


Pozdrawiam

____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 10:48, 03 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moze ktos mi powiedziec, dlaczego rododendron wsadzony do ziemi dla nich przeznaczonej, przez 3 lata prawie nie wypuscil nowych korzeni?Z latwoscia go przesadzilam. Bryla taka jak 3 lata temu. Co roku problem z podsychajacymi liscmi.
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 16:27, 03 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaBawaria

Szkoda, że go nie pokazałaś. Podejrzewam brak fosforu jeżeli dolne liście ciemnieją i odpadają. Choć różanecznik potrzebuje niewiele fosforu to jednak objawy niedoboru zdarzają się dziwnie często.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Toszka 16:37, 03 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja natomiast podejrzewam nie rozerwaną i nie rozpłaszczoną przerośniętą bryłę korzeniową wyjętą z doniczki. Korzenie po dojściu do ścianek doniczki "odbijały się" i wrastały ponownie w głąb. I tak już zostało...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 16:38, 03 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moge zrobic mu fotke. W drugim roku byl nawozony.W trzecim tez. Liscie mlode male, pomijam dziury po pedrakach.Zrobie mu zaraz fotke.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 16:39, 03 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Toszka napisał(a)
ja natomiast podejrzewam nie rozerwaną i nie rozpłaszczoną przerośniętą bryłę korzeniową wyjętą z doniczki. Korzenie po dojściu do ścianek doniczki "odbijały się" i wrastały ponownie w głąb. I tak już zostało...


Toszka- ja nigdy nie rozplaszczam bryly i zawsze wszystko ladnie po paru miesiacach sie ukorzenia. To jedyny rozanecznik, ktory tego nie zrobil.Tyle roslin przesadzalam przez ostatnie trzy lata i korzeni masa,gleboko i szeroko a ten nic.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 17:54, 03 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443

____________________
Zapraszam na kawe
Toszka 19:31, 03 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
KasiaBawaria napisał(a)


Toszka- ja nigdy nie rozplaszczam bryly i zawsze wszystko ladnie po paru miesiacach sie ukorzenia. To jedyny rozanecznik, ktory tego nie zrobil.Tyle roslin przesadzalam przez ostatnie trzy lata i korzeni masa,gleboko i szeroko a ten nic.


W sobotę pomagałam ratować rh sadzone rok temu. Duże, kilkunastoletnie obfite krzaki. Wyjaśniam od razu przyczynę - przez nawadnianie wodą ph 7,7 drastycznie wzrosło ph podłoża, które trzeba było natychmiast wymienić. I otóż po wyjęciu krzaków z podłoża, pomimo rozrośniętego płytkiego systemu korzeniowego, poniżej kształt doniczki pozostał, a w środku bryły, był suchy na wiór, skawalony, zbity torf i martwe korzenie z zasuszenia. Włascicielka była w szoku, tym bardziej, że dzień wczesniej cały dzień i noc padał obfity deszcz... wnioski pozostawiam do wyciągnięcia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 21:02, 03 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Toszka- ok,. rozruszam te bryle.Ale na 10 rozanecznikow, nigdy tego nie robilam. Te inne przesadzalam i mialy bardzo rozrosniete korzenie. Ten jeden mi tylko choruje. Podlewany wylacznie deszczowka.
____________________
Zapraszam na kawe
Msazalka18 07:29, 23 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
witam

Mam dylemat co ile sadzić różaneczniki. Zwracacie uwagę jaki będzie za 10 lat i tak sadzicie czy sadzicie żeby ładnie wyglądało już teraz. Niestety mam problem co ile posadzić roślinki Podpowiecie mi? A może jest jakaś zasada która tyczy się wszystkich roślin?
____________________
zimozielony biało różowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies