Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

KasiaBawaria 10:52, 12 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przycinalas ja co roku?Nie ma mszycy w tych zalazkach lisci?
____________________
Zapraszam na kawe
gospie 15:03, 12 maj 2015

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 7
Tak przycinałam, co roku piękna. Nic nie widzę, szkodników nie znalazłam
gospie 15:05, 12 maj 2015

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 7
To prawie 2 metrowy okaz w sezonie
KasiaBawaria 15:27, 12 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pokaz fotke, bo tak w ciemno to ciezko. Nie miala za mokro?
____________________
Zapraszam na kawe
kachat 16:06, 12 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
U mnie też hortensje jeszcze są w pąkach, liścia nawet jednego nie mają rozwiniętego. W tym roku jest opóźnienie wegetacji - cierpliwości, czekaj spokojnie. Jak pąki są zielone, żywe, to powinny się w końcu rozwinąć.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
gospie 12:16, 13 maj 2015

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 7
Czekam spokojnie, nic mi innego nie pozostało Ale zawsze jakaś pociecha, że nie wszyscy mają zieloniutkie już całe
Moja panika wynika z tego, że mi w tym roku po zimie umarł śliczny okaz jałowca strzyżonego w spiralkę, a tu z kolejnym problem
Życzę wszystkim zatem cierpliwości w wybudzaniu roślinek po zimie
Sonka 21:15, 13 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
AleksandraB napisał(a)
POdpowiedzcie mi proszę, która z hortensji bukietowych szybciej przyrasta i poradzi sobie lepiej na słonecznym stanowisku: vanille fraise czy sweet summer? Marzy mi się różowa odmiana ulubionej "limelight" o sztywnych pędach, kwitnąca obficie.

Ja mam na patelni Vanille fraise, duża i mocna.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
AleksandraB 09:19, 19 maj 2015

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 4
Sonka napisał(a)

Ja mam na patelni Vanille fraise, duża i mocna.


Zrobiła mi się "dziura" w klombie, ponieważ usunęlismy z mężem jakiś rodzaj trawy, okrutnie się krzewiącej. Tam będzie rosła hortensja. Mam nawet okazyjnie możliwość kupienia ładnie rozkrzewionej i sporej vanille fraise za 15 zł od hodowcy. Dzięki Sonko!
Zuzula 11:33, 20 maj 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Moje anabelki posadzone w sierpniu ubiegłego roku przycięłam wiosną. Teraz są ładnymi zielonymi krzaczorkami, ale pączków jeszcze ani widu, ani słychu. Jest jakaś szansa, że zakwitą w tym roku? Choćby jednym kwiatkiem? Tak na nie czekam...
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
iwka 11:56, 20 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zuzula napisał(a)
Moje anabelki posadzone w sierpniu ubiegłego roku przycięłam wiosną. Teraz są ładnymi zielonymi krzaczorkami, ale pączków jeszcze ani widu, ani słychu. Jest jakaś szansa, że zakwitą w tym roku? Choćby jednym kwiatkiem? Tak na nie czekam...

Powinny zakwitnąć, moje kilkuletnie już są i też pączków jeszcze nie mają.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies