Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Gosiek33 13:14, 21 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zdjęć nie widzę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
GoskaF 13:25, 21 lip 2016

Dołączył: 21 lip 2016
Posty: 4
Prosze teraz sprawdzić. Edytowałam wiadomość, umieściłam ponownie i teraz są widoczne.
Kasia_vel_Ka... 20:21, 21 lip 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 3
WITAM. Choć na O nie udzielam się właściwie to chyba dlatego że mam wrażenie są tacy co mają więcej wiedzy ode mnie i nie chcę się mądrować to teraz wydaje mi się że mogę pomóc...mam kilka hortensji ogrodowych nie znam odmiany odkupiłam już wiekowe od ludzi którzy chcieli je wyrzucić i mam receptę na wykładające się i łysiejące w środku krzewy...zalecam krótkie strzyżenie wypraktykowane ...fakt może się zdarzyć że za rok nie zakwitnie ale za dwa...wszyscy sąsiedzi mi zazdroszczą...takie cięcie wykonuje co jakieś 4 lata choć właściwie zależy to od kondycji krzewu...w pierwszym roku płakałam co ja narobiłam ...ale potem...uwierzcie czasem warto zaryzykować Pozdrawiam Kasia
ZbigniewG 21:07, 21 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
GoskaF wygląda jak wygląda poszperaj w sieci i zobaczysz sporo podobnych zdjęć
wprawdzie ma bardzo skromniutko kwiatów płonnych ale termin sadzenia pogoda i wiek robią swoje, zasil i czekaj na następne kwitnienie za rok
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
BasiaLT 21:40, 21 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Kasia_vel_Kajtek napisał(a)
WITAM. Choć na O nie udzielam się właściwie to chyba dlatego że mam wrażenie są tacy co mają więcej wiedzy ode mnie i nie chcę się mądrować to teraz wydaje mi się że mogę pomóc...mam kilka hortensji ogrodowych nie znam odmiany odkupiłam już wiekowe od ludzi którzy chcieli je wyrzucić i mam receptę na wykładające się i łysiejące w środku krzewy...zalecam krótkie strzyżenie wypraktykowane ...fakt może się zdarzyć że za rok nie zakwitnie ale za dwa...wszyscy sąsiedzi mi zazdroszczą...takie cięcie wykonuje co jakieś 4 lata choć właściwie zależy to od kondycji krzewu...w pierwszym roku płakałam co ja narobiłam ...ale potem...uwierzcie czasem warto zaryzykować Pozdrawiam Kasia


Kasiu czytając twojego posta przypomina mi się historia sprzed bodaj 7 czy 8 lat temu, kiedy to moja teściowa kupiła sobie hortensję ogrodową. Marnie o nią dbała więc siłą rzeczy bidulka zmarniała, zwłaszcza że była w doniczce. Akurat z emusiem przyjechaliśmy w odwiedziny. Na moją sugestię żeby ją wysadziła do gruntu i solidnie podlała bo szkoda kwiatka powiedziała że "w sumie moze mi ją dać bo i tak nic z niej nie będzie". Tia.... po roku jak u mnie wyrosła na metr i obsypała się kwieciem - mina teściowej - BEZCENNA
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gosiek33 22:07, 21 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
GoskaF napisał(a)
Prosze teraz sprawdzić. Edytowałam wiadomość, umieściłam ponownie i teraz są widoczne.



poczytaj jak Babopielka opisuje tę odmianę http://hortensjebabopielki.blogspot.com/2013/03/hydrangea-arborescens-subsp-discolor.html
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
akita 22:56, 21 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53
Kasia, chyba zaryzykuję i wytnę porządnie
Już zaczyna przekwitać wiec może w weekend .
____________________
KasiaBawaria 07:54, 22 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
akita- im szybciej to zrobisz, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze zakwitnie w przyszlym roku. Niedlugo bedzie zawiazywac paki na przyszly rok, wiec lepiej teraz ciac.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 10:32, 22 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Magical Moonlight ................................................................White Lady(?)



Magical Candle


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 12:19, 22 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
KasiaBawaria napisał(a)
Pokaze wam hortensje moich tesciow. Kilka lat nie kwitly, ale jak juz sie przyzwyczaily do nowego miejsca, to co roku wyglada to tak:



Pozazdrościć teściów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies