Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

babopielka 17:29, 27 lip 2016


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
GoskaF- Twoja hortensja to według mnie Hydrangea arborescens subsp. discolor. Nie mylić z H.arobrescens subsp. discolor 'Sterilis' Żadne nawożenie, ani czas nie zmieni jej wyglądu. Taka jest jej uroda, to roślina dla kolekcjonerów.

Marcin- masz rację, kwiaty sterylne to te ozdobne, czyli płonne. Chyba jakaś pomroczność jasna mnie ogarnęła, że tak napisałam.
Potwierdzam też to, że łatwo utopić hortensje lub je przenawozić. We wszystkim trzeba umiar zachować.

Zbyszek, czy na pewno jest to 'Diamant Rouge'?. Twoja wcale nie przypomina tej odmiany.
Wybierasz się do Szmita w tym roku i przy okazji do Babopielki? Od Twojej wizyty (ile to już lat minęło?), trochę okazów u mnie przybyło.
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
ZbigniewG 19:27, 27 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Bożenko bardzo by mi było miło ponownie Cię odwiedzić (Szmit przy Twoich skarbach to nic ciekawego)

Diamant Rouge swoim wyglądem też wywołała u mnie gorączkowe sprawdzanie czy przypadkiem jej nie przesadziłem ale to chyba jedna z moich nie przesadzanych , seledynek w miarę szybko zbieleje a następnie dostanie tych swoich wspaniałych kolorków, dlatego zostawiłem ją na reprezentacyjnym miejscu


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
horcia 09:53, 28 lip 2016


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Kochani pomóżcie w doborze hortensji na tą rabate:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=515

Myślałam o diamontino, bo wcześnie zakwitną, ale jest chyba mikrusem ( a jak wiadomo mikrus to wrażliwiec )a u mnie warunki ekstremalne. Dolary późno zakwitają i nie są polecane na rabatę przy wejściu. Sweet Sammer jest pięknie rozleklamowana, ale jak jest naprawdę? Forumowicze nie są nią zachwyceni polecana raczej do cienia. Czyżby najlepsza była polarka, ale co z wysokością? Poradźcie proszę. Stanowisko południowe.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Ewa777 13:40, 28 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Hortensja Magical Noblesse



Hortensja Schloss Wckerbarth



Hortensja You & Me Passion



To podobno jest hortensja Xian Magical Opal - okaże się jak się przebarwi.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
RadekZ 14:05, 28 lip 2016

Dołączył: 23 lip 2016
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)


Wywal tę szmatę, a uszczęśliwisz swoją hortensję i zacznie oddychać. Na razie ją mordujesz.

Dziękuję za radę ale poradą tą spowodowała Pani jeszcze większy mętlik w mojej głowie. Wszyscy dookoła mówią sciolkowac, sciolkowac i jeszcze raz sciolkowac, wiec zastosowałem agrowloknine przysypalem korą i uznałem temat za zamknięty. Teraz slysze zeby "wywalić tą szmatę". Moze wytne w takim razie otwor wokół rośliny o promieniu donicy?
Basilikum 14:34, 28 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Radku ja sciolkuje na gola ziemie.

Moje Mariesii Lilacina
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 15:00, 28 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Sciolkowac jak najbardziej, ale na gola ziemie. Trawa, kompostem, kora. Zeby zyjatka w ziemi mogly to rozlozyc.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 21:59, 28 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
oczywiście "szmatom" mówimy nasze ogrodnicze stanowcze i zdecydowane nie ale bez przesadyzmu, są miejsca i sytuacje gdzie zadbamy albo o swój komfort albo o komfort dla roślinek
jak widać na zdjęciu powyżej na jednym poziomie skarpy zakładam matę i kamyki górna zostaje "na wolności

głoszę herezje ale na moim piasku to się sprawdza zwłaszcza na rabatach "pierwszego rzutu" pod płotem i w zakątkach rozkładam trawę

Great Star i Levana(po przesadzeniu mizerna)


Shikoku Flash nie zakwitnie ale i tak piekna




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 10:27, 29 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
To ja też się wypowiem w sprawie tego co "lobby ogrodnicze" nazywa "szmatami", a co, w zależności od typu, inni nazywają agrowłókniną lub agrotkaniną.

Zgadzam się ze Zbigniewem - najlepiej byłoby używać wyłącznie ściółki naturalnej, ale jest kilka powodów, dla których w pewnych sytuacjach, chcąc uniknąć chwaścianej frustracji, używa się "tego czegoś":
- duży ogród
- brak ogrodnika na etacie
- życie pozaogrodnicze (praca i/lub rodzina)

Ja sam używam w kilku miejscach agrowłókniny o niskiej gramaturze i bardzo sobie chwalę.

Co do agrowłókniny wokół hortensji myślę, że wystarczy otwór o średnicy ok. 30 cm i wszystko będzie jak należy (hortensje nie mają jakoś specjalnie rozbudowanego systemu korzeniowego, zwykle ma on średnicę 2x mniejszą od średnicy samego krzewu, co zresztą też ma swoje inne dobre strony - np. brak problemów z przyjmowaniem się przy przesadzaniu nawet w środku sezonu).

MarcinKRK 10:40, 29 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
horcia napisał(a)
Kochani pomóżcie w doborze hortensji na tą rabate:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=515

Myślałam o diamontino, bo wcześnie zakwitną, ale jest chyba mikrusem ( a jak wiadomo mikrus to wrażliwiec )a u mnie warunki ekstremalne. Dolary późno zakwitają i nie są polecane na rabatę przy wejściu. Sweet Sammer jest pięknie rozleklamowana, ale jak jest naprawdę? Forumowicze nie są nią zachwyceni polecana raczej do cienia. Czyżby najlepsza była polarka, ale co z wysokością? Poradźcie proszę. Stanowisko południowe.


Przy tych sosnach to nie wiem czy coś warto planować - 2 lata i nie będzie na nic innego miejsca, a za 4 lata to samym sosnom już będzie zbyt ciasno.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies