Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

ZbigniewG 21:18, 30 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
babopielka napisał(a)
..Zbyszek, czy na pewno jest to 'Diamant Rouge'?. Twoja wcale nie przypomina tej odmiany.
...

Bożenko zaparłem się ale teraz odwołuję to Polar Bear - pomroczność jasna + PESEL zrobiła swoje
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 15:40, 31 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Unique


nie jest to rekord ale na moim piaseczku i jeszcze przesadzana



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiek33 16:23, 31 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Taka monstrualna Unique? U mnie w słońcu rośnie i dopiero zabiera się za tworzenie pąków. Nigdy takiego kwiatostanu nie miała Kwiatki ma dość małe, za to krzak wyższy od limki coś koło 180cm. U Ciebie w cieniu rośnie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paola1a 16:57, 31 lip 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Ten ogród Zbyszka jakiś dziwny...............tam wszystko lepiej rośnie niż u innych
____________________
Prostokątna rabata
ZbigniewG 22:01, 31 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Gosiek prawdziwa Unique (mam nadzieję że moja to ta) ma wiechy do 40cm
pierwszy rok tak zaszalała bo młoda i przesadzana, kupiłem cienki badylek jakieś 4 lata temu, 2 lata zastanawiała się czy ma rosnąć

Paola bo wiedzą że albo sekator albo eksmisja za płot


Bombshell jeszcze grymasi (będzie ostre cięcie)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MarcinKRK 15:17, 01 sie 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Zrobiłem ostatnio małe dochodzenie.

Czytając różne fora dosyć często napotyka się na problemy forumowiczów z barwieniem hortensji na niebiesko. Zazwyczaj można przeczytać "kupiłem nawóz barwiący do niebieskich hortensji i nie działa".

Otóż sprawa jest prosta. Te nawozy nie działają ponieważ większość z nich (jeśli nie wszystkie) nie ma w swoim składzie związków glinu (aluminium). Sprawdziłem następujące: Floramix, Agrecol, Biopon. Krótko mówiąc - producenci robią nas, nie po raz pierwszy zresztą, w konia.

I jeszcze raz dla porządku trzy warunki do spełnienia, aby hortensja zakwitła na niebiesko:
1) właściwa odmiana
2) glin w glebie
3) gleba kwaśna

Kolejność nie jest przypadkowa. W zasadzie to ważniejszy jest nawet glin od kwaśnego odczynu gleby. Z dwóch powodów:
- związki glinu używane w ogrodnictwie same z siebie mocno zakwaszają glebę
- nawet ziemia w workach tzw. uniwersalna (nie mówiąc już o tej do iglaków) ma zwykle pH 5,5 - 6,5, a więc poniżej 7.



anuszka87 15:54, 01 sie 2016

Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 23
Witam.mam pytanie. Podsypalam 7 szt.hortnsji nawozem w granulacie florovit do różaneczników i hortensji. Przed deszczem. Hortensje mlode wsadzone na wiosnę do ziemi..ewidentnie zaszkodzil im ten granulat bo zaczely robic sie plamy na liściach..kilku odpadly liście. Wykopalam delikatnie ten granulat.myslicie ze rośliny sa do stracenia? Co jeszcze mogę zrobić ?
ZbigniewG 21:45, 01 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
Anuszka wysadzonych z doniczek raczej się nie zasila(bo mają swój zapas)ale czy to z tego powodu ? musiałabyś podsypać na maksa raczej ekstremalne warunki atmosferyczne, może grzyb a może oparzenia słoneczne

NN, wyszło ponad 2m


Limelight

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
miskka 22:18, 01 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Zbyszku, czy Twoja Limelight jest z jednej sadzonki?

Pytam, bo Danusia sadzi w jeden dołek nawet po 3, a u Ciebie ładnie zagęszczony okaz daje mi nadzieję, że z mojej jednej sadzonki też może coś będzie
____________________
ZbigniewG 07:22, 02 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
z jednej ale to już stary krzak, cięty piętrowo tak że kwitnie na różnych poziomach, piętrowo to znaczy jeden pęd przy samej ziemi następny 20-30cm itd
te które maja kwitnąć wyżej czyść z bocznych gałązek
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies