Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

GabiK 13:01, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Niko, ten grys na plac zabaw to chyba nie najlepszy pomysł. My mamy kafelki na tarasie posypywane takim drobniutkim grysem i jest okropnie. Wystarczy uklęknąć, żeby mieć otarcia. Dziecko się reką podeprze i ma ślady.
Planowałam zakup takiej nawierzchni z płyt gumowych jak na plac zabaw, ale skończyło się na 8 płytach pod zjeżdżalnią. Niestety, dużo kosztują. U nas w Obi wychodzi 140-160 zł za metr kwadratowy.
Na taki plac duży, na 2-3 lata, to by była spora inwestycja.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
popcorn 13:19, 30 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Nika,
podziwiam zmagania! Zrywalam troche trawnika niedawno pod zywoplot z cisow i NIE ZAZDROSZCZE!
Tez odradzam grys granitowy jako podsypke, bardzo ostry jest, nie chcialabym sie na nim przewrocic...
pozdrowka
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
monitka 13:20, 30 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Eve piękna ta magnolia! Jaka to odmiana? Szczepiona na pniu pewnie jest dużo droższa od zwykłych?

Czy za magnolią rośnie ognik? A tak wogóle Eve to masz śliczny ogród odwiedzałam go już wiele razy tylko śladu jeszcze nie zostawiłam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 14:39, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
No proszę, ja od wczoraj w "szale" porządków wiosenno-świątecznych, a tu goście siedzą Jak miło
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 14:53, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Leno dzięukuję za odwiedziny i podpowiedzi Obejrzałam i miłorząb (podoba mi się mariken) i grujecznik. Mam teraz nad czym myśleć, bo nie ukrywam, że oba mi się podobają

Ponieważ prosiłaś o zdjęcia posadzonych bukszpanów, to wstawiam





Nie patrzcie proszę na to, co w środku koła, bo to było tak szybko przed zimą zrobione, ale w tym roku to zmienię Mam już chyba pomysł
Bukszpany jeszcze nie przycięte I dwa z posadzonych w tamtym roku, chyba mi "wypadły" ale mam jeszcze w zapasie, to podmienię

Wieczorem na spokojnie zajrzę do Ciebie i zobaczę, co słychać
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
GabiK 14:55, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Niko, rzeczywiście masz o czym myśleć, bo oba drzewka Danusia lubi i poleca. W przeciwieństwie do katalpy.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
nika 15:02, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Eve - piękna ta Twoja magnolia To drzewo podoba mi się od dawna i jeśli nie bezpośrednio przy tarasie, to na pewno znajdzie u mnie swoje miejsce. Tak więc lista "chciejstw" stale rośnie

Oliwnika nie znam, ale poczytam o nim wieczorem. Oj, będę miała nad czym myśleć.

Co do placu zabaw, to dziękuję Ci za to, że zwróciłaś mi uwagę z tym grysem. Teraz już wiem, że nie był to jednak najlepszy pomysł Zastanawiałam się więc, co w zamian. W jednym z odcinków "Maji w ogrodzie" poruszana była ta kwestia. Mam do wyboru albo płukany piasek (raczej odpada, bo obawiam się, że okoliczne koty zrobiłyby sobie w nim toaletę), albo te specjalne gumowe płyty (tu z kolei cena jak dla mnie w tej chwili zaporowa), albo drobny żwirek. I na dzień dzisiejszy zostanę chyba przy tym ostatnim.
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 15:05, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Gabik - dziękuję za odwiedziny i pomysł z płytami na plac zabaw. Podobają mi się, tym bardziej, że mają różne kolory, ale ta cena...
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 15:09, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Karolino(popcarol) - faktycznie nie jest łatwo, ale myśl, że za jakiś czas to miejsce bardzo się zmieni, dodaje mi sił
A z grysu już zrezygnowałam

Dziewczyny, dziękuję Wam wszystkim za odzew i trafne uwagi
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Martek 15:35, 30 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tu jest cieplej niż u mnie i widzę ,że coś się dzieje .Urocze stokrotki i narzędzia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies