Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Eve 16:29, 30 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
nika napisał(a)
Eve - piękna ta Twoja magnolia To drzewo podoba mi się od dawna i jeśli nie bezpośrednio przy tarasie, to na pewno znajdzie u mnie swoje miejsce. Tak więc lista "chciejstw" stale rośnie

Oliwnika nie znam, ale poczytam o nim wieczorem. Oj, będę miała nad czym myśleć.

Co do placu zabaw, to dziękuję Ci za to, że zwróciłaś mi uwagę z tym grysem. Teraz już wiem, że nie był to jednak najlepszy pomysł Zastanawiałam się więc, co w zamian. W jednym z odcinków "Maji w ogrodzie" poruszana była ta kwestia. Mam do wyboru albo płukany piasek (raczej odpada, bo obawiam się, że okoliczne koty zrobiłyby sobie w nim toaletę), albo te specjalne gumowe płyty (tu z kolei cena jak dla mnie w tej chwili zaporowa), albo drobny żwirek. I na dzień dzisiejszy zostanę chyba przy tym ostatnim.

Cieszę się, że mogłam pomóc Piasek odpada, rzeczywiście toaleta kocia byłaby na bank. A co myślisz o takiej drobniuteńkiej mielonej korze? Wiem, że nie będzie efektu takiego jak grys czy żwirek ale jest mięciutka Widziałam takie granulaty, nie wiem jaka cena ale możesz się zorientować, są tu
http://www.gast-eko.pl/granulaty.html , tzn tu znalazłam,, może jest więcej firm, które się tym zajmują, może mają resztki różnych kolorów i można by to taniej kupić? Nie ma tam cennika, ale jest kontakt
____________________
ogród Ewy
Eve 16:31, 30 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
monitka napisał(a)
Eve piękna ta magnolia! Jaka to odmiana? Szczepiona na pniu pewnie jest dużo droższa od zwykłych?

Czy za magnolią rośnie ognik? A tak wogóle Eve to masz śliczny ogród odwiedzałam go już wiele razy tylko śladu jeszcze nie zostawiłam
Witaj Monitko Magnolia Soulenganea, szczepiona na pniu, zgadza się droższa Za magnolią rośnie ostrokrzew Zapraszam ponownie
____________________
ogród Ewy
nika 17:06, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Ewuś jeszcze raz wielkie dzięki!!! Poczytam sobie o tych granulatach i zobaczymy, co na to mój P. powie
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 19:18, 30 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
nika na Twoją obwódkę bukszpanową powiem tylko WOW! robi wrażenie
Co bedzie na placu zabaw że zdecydowałaś się zerwać trawę? A moze wysypiesz placyk drobnymi otoczakami one nie są takie ostre jak grys. W kole pod piaskownicą planuję właśnie otoczaki, które zostały nam z obwódki wokół domu.

Eve dziękuję za informację zorientuję się w jakich cenach są u mnie a potem przeliczę budżet
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Basiaw 19:25, 30 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nikuś, już trochę po fakcie, ale właściwie to dlaczego nie chciałaś trawy w miejscu zabaw synka?
Można przecież postawić zjeżdżalnię, zamykaną piaskownicę czy co tam ma być a po trawie to i na boso Młody może śmigać.
Wróciłam z dworu, szykowałam rabatę dla nowych róż i zastanawiam się, gdzie mi piachu nie nawiało... chyba jednakwszędzie nawiało
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 23:50, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie idą Ci prace - kalosze masz super

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira68 16:09, 06 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Witaj Moniko zazdroszczę ci zapału i tego że już zaczęłaś działać w ogrodzie ja też mam kupione bukszpany na obwódkę ale muszą zaczekać po świętach i ja ruszam do ogrodu będę ci kibicować powodzenia
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Sebek 16:32, 07 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spedzonych w ogrodzie dni




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira 17:22, 07 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basiaw 20:36, 07 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nikuś, z najserdeczniejszymi świątecznymi życzeniami przesyłam białe kwiatki, pełne słońca, wiosennej radości i życzę, żeby u Ciebie i w innych ogrodach prawdziwa wiosna zawitała.
U mnie biało!! Oczom nie wierzę, jak patrzę na ten śnieg, czy u Ciebie tez taki psikus pogodowy?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies