Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 13:44, 09 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Kondzio napisał(a)
Monia ale długo cię nie ma

Wróciłam, żeby odpowiedzieć na posty i nadrobić trochę zaległosci. Widzę, że nawet z jesieni fotek nie dałam.


____________________
mój ogród Monika
Monic 13:47, 09 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dorota123 napisał(a)
Witam, od 3 dni spaceruję po Twoim pięknym ogrodzie. Przysiadam na chwilę na pięknej drewnianej ławce, zatrzymuję się przy kłutych podporach pod pnącza, podziwiam nasadzenia i dostojnych gości z lasu, wdycham zapach róż i kombinuję co u siebie jeszcze zmienić. Pozdrawiam

Witaj, Dorotko
Z tymi zmianami, to każdy tak ma. Ja również wciąż coś zmieniam, modyfikuję i poprawiam .
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:50, 09 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Gabriela napisał(a)
Moniko, jak się mają Twoje doświadczenia z różą Giardina? Bo wiem, że ją masz, a ja zamówiłam. Chodzi mi zwłaszcza o siłę wzrostu. Pozdrawiam.

Gabrysiu, mam dwie Giardiny na różnych stanowiskach. Obie świetnie rosną, ładnie się krzewią, mają śliczne kwiaty. Siła wzrostu widoczna jest w zasadzie dosć szybko. U mnie już w pierwszym sezonie ładnie ruszyły.
____________________
mój ogród Monika
Mala_Mi 21:09, 12 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Monic napisał(a)

Ewciu, z tych wymienionych polecam zdecydowanie White Cover - to świetna róża, która kwitnie non stop. Podobna będzie White Fairy i Swany (trochę większe kwiaty, nieco bardziej bujna o przewieszająych się pędach).



Dziękuję za opinię.. to już drugi wpis na forum któy chwali ją.. i też zakupię
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Monic 12:17, 02 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dzisiaj pokażę zmiany w ogrodzie, jakie dokonałam w ostatnich dniach...
Było tak:


jeszcze kilka dni temu tak:


Ale nastała rewolucja i łuk-bramka poszła dalej, kulki Danica usunięte, przygotowane miejsce po obu stronach łuczku pod nasadzenia żywopłotu z cisów i wyprostowana zupełnie została ta wielka rabata po lewej stronie - zlikwidowane wszelkie zakola i łukowate zakończenia. Od razu ułożone zostały darnie w miejsce wykopanych roślin i zwężenia rabaty, a w innych, gdzie było poszerzone dosadziłam wykopane ze zwężeń rośliny. Niestety teraz w większości nie pamiętam ich kolorów, więc na pewno będą znowu przeniesienia w sezonie, a już jest ogólny zarys zmian widoczny i to mnie cieszy. Przy okazji buszował sobie w ogrodzie jelonek, który jest tutaj codziennym gościem z rana, więc załapał się na sesję zdjęciową. Towarzyszył mu bażancik, więc i on uwieczoniony na jednym ze zdjęć

































____________________
mój ogród Monika
Mala_Mi 08:46, 14 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ rewolucja Jest pięknie, będzie piękniej

Lagunę zabezpieczasz chochołami na zimę???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 10:03, 14 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monic napisał(a)
Dzisiaj pokażę zmiany w ogrodzie, jakie dokonałam w ostatnich dniach...


Monico, fantastyczny pomysł. Piękny klasyczny układ. Niesamowicie dobrze wyglądają załatane darnią brzuszki. .

Fajnie, że już jesteś.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 11:37, 14 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Mala_Mi napisał(a)
Ależ rewolucja Jest pięknie, będzie piękniej

Lagunę zabezpieczasz chochołami na zimę???


rewolucja na całego
tu jeszcze rzut z okien na poddaszu domu:

____________________
mój ogród Monika
Monic 11:39, 14 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Tyle zostało ostatnio po jabłonce... Została ścięta stara jabłoń, która rosła z prawej strony ogrodu.



Dzisiaj już nie ma śladu.

____________________
mój ogród Monika
Monic 11:40, 14 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ogród posiada teraz oś i stał się bardziej symetryczny
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies