Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 22:03, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
malkul napisał(a)
u mnie hosty jeszcze zielone ale pewnie też zrudzieją


Niektóre jeszcze zielone, a niektóre jak na zdjęciu - rude w dziury. To chyba zależy od odmiany, a nie nasłonecznienia, bo rosną obok siebie i takie i takie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 22:04, 03 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
A to ja mam jakies malutkie bo to chyba "red sentinel"
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 22:08, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj widziałam tak energetyczne kolory na drzewach, że gnałam po aparat czym prędzej, śliczna ta jesień, chociaż jej generalnie nie lubię, bo już blisko do zimy i krótkich dni, to jednak dzięki tym kolorom da się zaakceptować, a nawet podziwiać

Na tej stronie nagietek mnie zachwycił. lubię ich zapach i prostotę.


Jesień śliczna, ale taka krótka u nas, wystarczy jeden prawdziwy przymrozek, deszcz i po wszystkim. Ech, powinnam żyć gdzieś we Włoszech i to tych bardziej południowych.

Nagietek - ten to ma kolor, szczególnie wyfikany w swej pełności i ma wielkie kwiaty nawet jak na nagietka.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 22:12, 03 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
No nagietek ma super kolor, ja niestety o nich nie pomyslalam tzn cos tam mi wyroslo z mieszanki nagietkopodobnego ale nie takie wypasione

Natomiast bardzo mi sie podobaja moje chwasciory ktore wyrosly z nawiezionej ziemi a mianowicie sloneczniki bulwiaste
sa bardzo wysokie i maja mase zolciutkich kwiatow, na tle niebieskiego nieba super
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 22:13, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)

Gabrysiu jak przycinasz Vasterival i czy w ogóle ją tniesz? a Twój aster plożący ma więcej kwiatków niż mój czy on jest cały dzień na słońcu? piękny kolor dalii i nagietka


Vasterival wolniej rośnie od innych hortensji, najwcześniej zakwitła, wiosną cięłam ją pierwszy raz, tak samo jak resztę, czyli dość krótko. Moja jeszcze nieduża, bo kupiłam marny egzmeplarz z lichymi dwoma badylkami i kwiatkiem, ale wiedziałam na 100 procent że to ona. Innych nie było.
Ten płożący aster dość późno zakwita, rośnie na rabacie cały dzień nasłonecznionej.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 22:13, 03 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Moja jabłonka też młoda, posadzona jesienią w ubiegłym roku. Na razie to jedyne drzewko owocowe poza dereniem jadalnym w nowym Zawsze chciałam mieć te czarodziejskie jabłuszka, mają w sobie jakąś magię
Potrzebujesz jeszcze przepis na nalewkę z głogu? Miałam okazję jej spróbować, dobra
____________________
Dwa ogrody
alinak 22:19, 03 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ależ fotki jesienne !!!rajskie jabłuszka, zawsze dostaje do stroików od koleżanki,są świetne . nalewki jeszcze przede mną . na razie wino black currant mocno buzuje .aronia w kolejce i w tym roku zamiast pigwówki będzie malinówka .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gabriela 22:20, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mala_Mi napisał(a)
Na bieżąco jestem...
Ogród iglakowy Anglii nie potrzebny, bo maja cisy i bukszpany, które u nas są rarytasem. I nasz klimat to nie klimat Anglii.. puste rabaty do zera przez pół roku to porażka.

A teraz pytanie natury technicznej... czy jak są czarne nasionka ośmiału mocno utwierdzone do kwiatu, to mam je oderwać, czy mam czekać , az będą same odpadać??? Bo się trzymają mocno, ale są czarniutkie i spore .


W GB też próbowali z iglakami, ale im się nie sprawdziły. Z klimatem masz 100 % racji, rośliny tam rosną dorodniejsze i większe, bo czas wegetacji jest znacznie dłuższy i nie ma huśtawek - wielki mróz i odwilż albo 35 stopni na plusie i nagle 12.

Nasiona ośmiału możesz oderwać, jak są czarne i błyszczące, będą miały przyrośniętą pewnie część przykwiatka na dole, ale to nie szkodzi. Możesz ściąć cały ten przykwiatek, czyli ten kielich, w którym rozwijają się nasionak i odłożyć do wysuszenia.
A ja jak szewc co bez butów chodzi i mimo ze mam pięć ośmiałów, to nasion jak na lekarstwo. Nie będę się miała czym dzielić w tym roku.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:21, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
A to ja mam jakies malutkie bo to chyba "red sentinel"


Tak, to są malutkie jabłuszka, w sam raz dla ptaków, bo smaczne nie są. Takich odmian jest teraz najwięcej. Chyba najlepiej kupować je teraz, jak widać owocki, ich kolor i pokrój.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:25, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
No nagietek ma super kolor, ja niestety o nich nie pomyslalam tzn cos tam mi wyroslo z mieszanki nagietkopodobnego ale nie takie wypasione

Natomiast bardzo mi sie podobaja moje chwasciory ktore wyrosly z nawiezionej ziemi a mianowicie sloneczniki bulwiaste
sa bardzo wysokie i maja mase zolciutkich kwiatow, na tle niebieskiego nieba super


Słoneczniki bulwiaste - czy to nie jest czasem topinambur? Jeśli tak, lepiej się tego pozbądź, ale będzie to trudne. Roślina chyba gorsza od rdestu, wyrasta z najmniejszego kawałka bulwy, który zostanie w ziemi.

Podobno te bulwy są zdrowe, ale wolę inne zdrowe rzeczy.

Wypasiony nagietek sam wyrósł, parę lat temu posiałam i bardzo dokładnie ich nie plewię.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies