Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 17:37, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kwitnąca zbieranina, bo tu i ówdzie sfotografowana.















____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:51, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)


tak ? jaka to odmiana ? ja zostawiam ptaszkom


Ptaszki jedzą sobie odmianę Royality, ta jest dla nas, ale nie znam nazwy. Jabłuszka są nieco większe od typowych odzdobnych odmian, więc nadają się do zalania słodko-kwaśno-korzenną zalewą i zagotowania. Robi je moja mama, są pyszne, podaje je jak marynaty typu gruszki i śliwki. Zjada się całe, tylko ogonek zostaje.
Zrobiłam Ci zdjęcie resztki z zeszłego roku, którą trzymam jeszcze w półlitrowym słoiku w lodówce.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 19:10, 03 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne te kwitnące ostatki i jabłuszka? mm
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 19:21, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Trochę liści, co się przebarwiły.

Najpiękniejsze są teraz liście dębu czerwonego.


Klon japoński, ale taki zwykły



Liście bergenii wiedziały co zrobić, żeby pasować do ostrogowców



Hosty rude, coraz mniej zielone.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 20:01, 03 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kwitnąca zbieranina cieszy I moja ulubiona jesienna rabatka przed domem... Rajskich jabłuszek ciemnoczerwonych zebrałam garść na razie zdobią stół w kuchni
____________________
Dwa ogrody
malkul 20:02, 03 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
u mnie hosty jeszcze zielone ale pewnie też zrudzieją
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 20:03, 03 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj widziałam tak energetyczne kolory na drzewach, że gnałam po aparat czym prędzej, śliczna ta jesień, chociaż jej generalnie nie lubię, bo już blisko do zimy i krótkich dni, to jednak dzięki tym kolorom da się zaakceptować, a nawet podziwiać

Na tej stronie nagietek mnie zachwycił. lubię ich zapach i prostotę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:22, 03 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabriela napisał(a)
Kwitnąca zbieranina, bo tu i ówdzie sfotografowana.
















Gabrysiu jak przycinasz Vasterival i czy w ogóle ją tniesz? a Twój aster plożący ma więcej kwiatków niż mój czy on jest cały dzień na słońcu? piękny kolor dalii i nagietka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 21:24, 03 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na bieżąco jestem...
Ogród iglakowy Anglii nie potrzebny, bo maja cisy i bukszpany, które u nas są rarytasem. I nasz klimat to nie klimat Anglii.. puste rabaty do zera przez pół roku to porażka.

A teraz pytanie natury technicznej... czy jak są czarne nasionka ośmiału mocno utwierdzone do kwiatu, to mam je oderwać, czy mam czekać , az będą same odpadać??? Bo się trzymają mocno, ale są czarniutkie i spore .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gabriela 22:02, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Kwitnąca zbieranina cieszy I moja ulubiona jesienna rabatka przed domem... Rajskich jabłuszek ciemnoczerwonych zebrałam garść na razie zdobią stół w kuchni


Jabłuszek będzie kilka słoików. Kupiłam miesiąc temu jabłoń z rajskimi jabłuszkami - takimi na choinkę, więc większymi niż te które pokazałam. Były trzy jabłka na drzewku, ale już opadły, więc nie mam czego pokazać.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies