Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Sebek 22:09, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Strych lepszy


A tuje za niezłą cenę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 22:18, 23 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zdecydowanie strych, zajrzyj do wątku naszej sąsiadki Eli - chabrowe wzgórze, ona ma wszystkie tarasowe roślinki na strychu, bardzo fajnie tam ma.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
abiko 09:37, 24 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Gabriela napisał(a)
Abiko, to jest sansewieria, po polsku wężownica, odmiana żółto obrzeżona, nie jest sukulentem, ale ma podobne, grube liście. Jest zupełnie niewymagająca, znosi cień i słońce, niedobór wody ( ale bez przesady oczywiście). Ma różne formy - wysokie, długie liście, średniej długości, krótkie, tworzące rozetki ( mam taką, jest na drugim końcu parapetu na zdjęciu), obrzeżone na żółto albo biało. Jest też odmiana o takich długich, jakby zwiniętych w rurki liściach.
Kwitnie czasami, ale biało-zielonkawe kwiaty nie są jakoś bardzo ozdobne.
Należy do grupy starych "żelaznych" roślin doniczkowych.
Gabrysiu, bardzo dziękuję. Ja lubię takie żelazne doniczkowe roślinki Teraz przynajmniej wiem co to w ogóle jest
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:43, 24 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417

Skoro już jesteśmy przy rzeczach spożywczych, to jeszcze moje dynie, myślałam że wyrosły tylko trzy i znowu miałam niespodziankę:
Ale dynie! Ja dostałam jedną i przymierzam się do zrobienia dla maluchów dyniowej latarenki na Halloween, zobaczymy co z tego wyjdzie W następnym roku sama posadzę dynię, moja ozdobna w tym roku miała mączniaka i mało wydała owoców
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gabriela 20:02, 31 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zmieniłam wianek na drzwiach na bardzo, bardzo jesienny, cały z liści czerwonego dębu, mam nadzieję że będzie wisiał aż do Bożego Narodzenia:


I jeszcze ostatnie wykorzystanie w tym roku moich hortensji, owoców ognika, mahonii. używam ich zawsze do wiązanek na groby bliskich na Wszystkich Świętych, to dla mnie ważny dzień.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
ola 20:10, 31 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Śliczny ogród Gabrielo, piękna rabata w stylu angielskim. Widziałam na jednym ze zdjęć dziurawiec z pięknymi bordowymi owocami. Jak go pielęgnujesz, czy wymaga okrycia? Kupiłam tydzień temu podobny (z różowymi owocami) i nie bardzo wiem jakie ma wymagania.Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Sebek 20:19, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo ładne stroiki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 20:30, 31 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
ola napisał(a)
Śliczny ogród Gabrielo, piękna rabata w stylu angielskim. Widziałam na jednym ze zdjęć dziurawiec z pięknymi bordowymi owocami. Jak go pielęgnujesz, czy wymaga okrycia? Kupiłam tydzień temu podobny (z różowymi owocami) i nie bardzo wiem jakie ma wymagania.Pozdrawiam.


Witaj Olu, mój dziurawiec, ten ze zdjęć to odmiana Hidcote, pędów nie ma co okrywać na zimę, bo i tak przemarzają, trzeba zabezpieczyć korzenie i nasadę krzewinki. najlepiej ziemią, trochę podobnie jak róże. Mam jeszcze innego dziurawca, odmiana no name, ma dłuższe pędy, wymagania podobne.
Muszę zaraz odwiedzić Twój ogród, bo go jeszcze nie znam, miałam przerwę w Ogrodowisku przez tydzień.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 20:56, 31 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Stroiki cu-dow-ne!Takie świetliste!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Syla 20:58, 31 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Piękne Gabrielo , bardzo .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies