Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Sebek 09:46, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gabriela napisał(a)
Chryzantemy zawsze kupuję na giełdzie kwiatowej w Krakowie - Balicach, te moje kremowe były po 2,50 zł za sztukę, najmniej sprzedawali po 5 albo po 10 sztuk, widziałam nawet po 1,50 i po 2 zł. W tym roku było bardzo dużo ciętych, rok temu - jak na lekarstwo i były droższe - po 4 zł co najmniej.


E no to niezła cena nawet

Mi się marzy kiedyś jechać na giełdę - i obkupić się na całe auto
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 10:11, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ale pamiętaj Sebek, że sprzedawcy już przed ósmą rano zwijają kwiatki, bo wtedy zaczyna się w tym samym miejscu giełda z RTV, komputerami, itp. Trzeba więc bardzo wcześnie wstać i być tam na szóstą, żeby móc wszystko pooglądać i pomacać. Dlatego jestem tam najwyżej dwa razy w roku.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 10:39, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie wiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 11:57, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wczorajszy wianek z liści sfotografowałam po ciemku, za dnia zdjęcie wyszło o wiele lepiej:

Pod wiankiem śliczne szyszki, zostaną na pewno do wiosny:


Późnojesienny ogród w słoneczne południe, czyli dzisiaj:




Nieoczekiwanie miejsce zwane Mordorem, stało się całkiem znośne:


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 12:01, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Baaardzo ładnie - wianek cudny



A teraz w Moim Pięknym ogrodzie piszą jak zmienić Mordor w uroczy zakątek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jotka 12:05, 01 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gabriela napisał(a)
Wczorajszy wianek z liści sfotografowałam po ciemku, za dnia zdjęcie wyszło o wiele lepiej:

Pod wiankiem śliczne szyszki, zostaną na pewno do wiosny:


Wianek śliczny - natura ma swój wdzięk, trzeba go tylko wyeksponować Czy utrwalałaś jakoś te liście, żeby im przedłużyć żywot? Słyszałam, że można to robić lakierem do włosów ?

Szyszki w koszu urocze, a ogród w słonku prezentuje się wspaniale
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gabriela 12:13, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Chryzanemy, co to miały być tak piękne jak rok temu, próbują się rozwijać, przy czym te które rosną w słońcu, mają mniej rozwinięte pąki. Podobno listopad ma być ciepły, może się doczekam zatem. Acha, te co są żółte, to miały być białe.


Niektóre róże w alei róż udają, że pora roku się wcale nie zmieniła, niepoprawne optymistki!

A na alejce, przy obrzeżu, na trawniku jak widać powyżej, rozrósł się nie wiadomo skąd bluszyczk kurdybanek i tak się zastanawiam, darować mu życie, czy go wyrwać? Czyli zostawić alejkę malowniczą czy schludną?
Nadspodziewanie długo kwitną jesienne krokusy, więc patrzę na nie przychylniej:

A tu zdjęcie dla Dzidki i nie tylko, groszek trwały jest zielony bardzo długo:

Biały puch zawilców, z daleka wyglądają jakby dalej kwitły:

Kolory od frontu, dąb zaczął już gubić liście, może zrobię drugi wianek?


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:16, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sebek napisał(a)
Baaardzo ładnie - wianek cudny



A teraz w Moim Pięknym ogrodzie piszą jak zmienić Mordor w uroczy zakątek


Mordor raczej pozostanie nim, bo tu się robi kompost, więc w uroczy zakątek się nie przemieni raczej, poza tym mieszka tam jeż i pewna urocza żaba, więc pozostanie taki chaszczowaty.

Nie ukrywam, że oblizuję się na Wasze komplementy za wianki i wiązanki, bardzo mi jest miło, że się podoba.
Liści dębowych niczym nie utrwalałam, są sztywne i mają naturalny połysk.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bociek 12:29, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Gabrysiu, jaki cuuuuuuuuuudny wianek, o raju
Dasz instrukcje jak wykonac takie slicznosci ???? (doczytalam juz, ze napisalas, sorki)
Stroiki rownie piekne

Zdolniacha
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gabriela 14:03, 01 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Co zrobiłam zaraz po napisaniu poprzednich postów? Wzięłam kawałek drutu i poleciałam pod dąb, żeby zrobić nowy wianek z liści. Zajęło mi to ok. 40 min, bo po prostu nawleka się na drut po kilka liści. Wianek ma obwód trochę mniejszy od poprzedniego. Na górę dostał kokardę dla rozświetlenia, myślę że lepiej wyglądałby na jasnych, białych drzwiach. Ale wisi u mojej mamy, na brązowych.
Jakby ktoś chciał zrobić, to uprzedzam, że najlepszy jest taki sztywny drut ocynkowany, który sam zagina się w koło, ja wzięłam taki zwykły i wianek trzeba było wygiąć w koło.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies