Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

monteverde 21:09, 31 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bardzo ładne dekoracje Gabrielo
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Niage 21:58, 31 paź 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Też się zachwycam wiankami Możesz zdradzić jak zrobiłaś ten wianuszek z liści ?
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Syla 21:59, 31 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Również się poproszę jak Genia jest genialny !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabriela 22:12, 31 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kupuje się wianek zrobiony ze słomy, taki lekki, na giełdach kwiatowych kosztuje parę złotych i sznurkiem gęsto przywiązuje bukieciki z liści, ułożonych w jedną stronę, z ogonkami, jedne na drugich. Potrzeba tych liści sporo, dębowe chyba najlepsze. Wypada wcześniej zawiązać gdzieś sznurek do zawieszenia wianka, ja zapomniałam i musiałam go wciskać między liście.
Prosty wianek z liści - jeszcze prostszy do zrobienia - na kółko z drutu nawleka się blaszki liści, po prostu robiąc dziurkę na środku. Ale wtedy tych liści potrzebna jest niesłychana ilość i wcześniej trzeba by je podsuszyć na płasko, bo liście np.klonów wysychając wyginają się na wszystkie strony. Wianek wtedy nie jest płaski, można go oglądać i zawieszać z każdej strony.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 22:14, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Efekt jest super


A ile Ci takie coś zajmuje ??
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 22:23, 31 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sporo czasu zajmuje zrywanie liści, bo dębowe z czerwonego dębu jeszcze nie opadły, te liście nie są z mojego ogrodu, mój dąb jeszcze za mały, musiałabym cały obskubać. W tym roku u nas te liście są brązowe a nie czerwone, ciekawe dlaczego?
Sam wianek to ok. 2 godzin roboty mniej więcej, szczerze mówiąc nie liczyłam, bo szczęśliwi czasu nie liczą
Zrobienie dziesięciu wiązanek na groby zajęło mi ok. 3,5 godziny, ale to dlatego że robię je na gąbce florystycznej, szybko to wtedy idzie, bo nie używa się sznurka, taśmy, drutów, tylko wbija gałązki w gąbkę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 22:31, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A chryzantemy kupiłaś na giełdzie czy w kwiaciarni?

I po ile cięte z ciekawości
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 22:35, 31 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U nas były po 5 zł sztuka-na placu przy cmentarzu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 23:05, 31 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Chryzantemy zawsze kupuję na giełdzie kwiatowej w Krakowie - Balicach, te moje kremowe były po 2,50 zł za sztukę, najmniej sprzedawali po 5 albo po 10 sztuk, widziałam nawet po 1,50 i po 2 zł. W tym roku było bardzo dużo ciętych, rok temu - jak na lekarstwo i były droższe - po 4 zł co najmniej.
Wiadomo, że przy cmentarzach rośliny kosztują najwięcej.
A propos chryzantem wielkokwiatowych, tych kulistych, pamiętam odcinek The Gardener's World o konkursie na którym między innymi wystawiano ogromne kwiaty chryzantem. Były przygotowywane na wystawę i konkurs w ten sposób, że pani patyczkiem nawijała pojedyncze płatki i nakręcała loczki, modelowała każdy płatek, byle kwiatostany były równiutkie, okrągłe i prezentowały się idealnie. To było doprawdy niesamowite!
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joku 09:41, 01 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Też pamiętam ten odcinek. Ponieważ nagrałam sobie chyba wszystkie odcinki i wielokrotnie je oglądałam to akurat to czesanie chryzantem znudziło mi się szybko.
Dekoracje bardzo ładne Gabrysiu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies