Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

malwes 10:23, 17 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Martek napisał(a)
Czyli poszli na rękę i badanie pod narkozą ...??? Dobrze,że wszystko ok
Piękne widoczki wrzuciłaś .
O co chodzi z tym wejściem do "Lublina" ?????????


Martuś, tak - tam gdzie robiłam badania gastroskopia, wycinki i narkoza krótka są "w pakiecie" więc skoro mogłam to zrobić w ten sposób to się zdecydowałam choć podobno sama gastro nie jest jakimś strasznym badaniem - trzeba oddychać przez usta i poradzić sobie w odruchem wymiotnym. Ale jak można usnąć na 15 min i wstać....

Jeśli chodzi o Lublina to "Lublin" to autko dostawcze kolegi-przyszłego członka rodziny - i-ogrodnika zarazem i bałam się, że 65 drzewek różnych nie zmieści się. Ale wlazło. Tylko dwa świerki serbskie kupiliśmy tu na miejscu, bo już się nie zmieściły.
Szmaragdy są w dwóch rozmiarach ale te małe wcale nie były małe i nie widać aż tak różnicy. Yellow Ribbony są biedne ale "się podpasie".

Ewa - myślimy z mężem, że może za parę lat, jak dzieciaki będą duże, to się nawodnienie przesunie parędziesiąt cm do przodu, i przy tym szpalerze z przodu da się coś jeszcze wtedy będzie już ładnie i nie nudno a straż pożarna, odpukać, jakby miała wjechać to najwyżej staranuje roślinki tyle, dosadzi się - ale miejmy nadzieję, że nie będę musiała sprawdzać takich wariantów.

Ostnica chodzi mi po głowie, podoba mi się Twój pomysł - chciałabym tylko zobaczyć jak mi się ten purpurowy miskant tam zachowa zachowa i czy te bukszpany wyzdrowieją. Jeśli po zimie bukszpany nie wstaną to zmienię koncepcję tej rabaty zupełnie, uznam, że w mojej glebie bukszpan nie będzie rósł dobrze.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z rosahumusem, biohumusem, active humusem czy innymi użyźniaczami?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Tess 12:14, 17 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Gosiu, straż pożarna nie musi wjeżdzać na posesję - maja linie zasilające na tyle długie, że z ulicy takie posesje "załatawiają"
ale oczywiście, odpukujemy - strażacy nie będą tu mieli nic do roboty

Gosiu, jak się nazywa projekt Twojego domku?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 12:22, 17 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale zmiany! Zakupy pokaźne, uśmiałam się z tego Lublina bo też nie wiedziałam o co chodzi Od razu lepiej ze Smaragdami, przynajmniej Ci nie zarosną pół działki, jak derenie... olbrzymie rosną i to bardzo szybko...
ładne trawki przy ławce, co to za miskanty?

pozdrawiam!!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
malwes 14:04, 17 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Tess,
Ja mój dom kupowałam już gotowy, w stanie developerskim, ale z tego co wiem, to jest to przerobiony trochę wariant projektu "Wygodny 2" z MGprojekt.
Ja mam zmieniony tylny taras, bo zadaszenie ma na całym tarasie, troszkę inaczej ustawione okna i wersję lustrzaną. W środku też był zmieniany.

Karolinko - te przy lampce przy ławce to jest rozplenica japońska (piórkówka) Penissetum - ale w szkółce nie kwitła więc nie ma kłosów. Myślę, że w przyszłym roku o tej porze będzie wyglądała dużo ładniej.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
ewalm 14:18, 17 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gosiu, możesz te tuje pasem funkii podsadzić, 2-3 odmianami, np. różniącymi się wysokością i ubarwieniem. I posadzić je nieregularnie pomieszane. Dajesz np. kępę wyższej, takiej typu Wild Brum, albo jakaś o żółtawym kolorze, a potem 3 mniejsze, powiedzmy 'Patriot, potem dwie duże kępy tej wyższej, potem kępa mniejszej i znowu wyższa, itd. Ja bym już teraz to zrobiła, albo zaczeła chociaż na końcu od bramy, to za kilka sezonów mogłabyś rozsadzać dalej z własnych rośłin.. Można też zrobić to samo żurawkami.

Masz gdzieś floksy szydlaste u siebie?
____________________
Ogródek na trzy lata
Milka 14:28, 17 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wesoła dynia na stole i dobra wiadomośc, że badania przeszły bezboleśnie, wszystkie zakupy udane i jest coraz piękniej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 15:14, 17 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zdrówka! Nie napisałam z tego wszystkiego... a myślałam że miskant!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
malwes 17:16, 17 wrz 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
ewalm napisał(a)
Gosiu, możesz te tuje pasem funkii podsadzić, 2-3 odmianami, np. różniącymi się wysokością i ubarwieniem. I posadzić je nieregularnie pomieszane. Dajesz np. kępę wyższej, takiej typu Wild Brum, albo jakaś o żółtawym kolorze, a potem 3 mniejsze, powiedzmy 'Patriot, potem dwie duże kępy tej wyższej, potem kępa mniejszej i znowu wyższa, itd. Ja bym już teraz to zrobiła, albo zaczeła chociaż na końcu od bramy, to za kilka sezonów mogłabyś rozsadzać dalej z własnych rośłin.. Można też zrobić to samo żurawkami.

Masz gdzieś floksy szydlaste u siebie?


Patrzyłam, nie wlezie z przodu (rabata ma 80cm). Na razie w trawniku nic nie dosadzę bo tam są tryskacze od nawodnienia. Za parę lat, jeśli przesunę nawodnienie. Można dosadzić między Szmaragdami ale to rośliny na zmarnowanie bo żywotniki za chwile je "uduszą".

Nie mam floksików jeszcze - nie mam w ogóle kwiatów prawie bo chciałam w tym roku zrobić "ramy" ogrodu a wszystkie bylinki itp to już raczej w przyszłym.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Kuklik 22:08, 17 wrz 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Pięknie witam Jeszcze nic nie widziałam u Ciebie bo zaczęłam od końca i spieszę Ci powiedzieć,że owszem mam doświadcznie z Rosahumusem. Pierwszy raz uzylam latem ubieglego roku i w tym wiosna. O cos mi sie zgubily polskie litery. Polecam goraco!!! Jak bedziesz chciala moge wiecej napisac.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Diana 19:39, 18 wrz 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
odwiedzam po urlopie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies