Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

Syla 21:29, 25 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
noemi napisał(a)
Dziękuję Małgosi , Anuli, Ani , Marzence i Małej Mi za odwiedziny Pozdrawiam Was Dziewczyny

Dobrze, że mnie mobilizujecie do działania , bo rano to miałam chwile zwątpienia … ale zebrałam się i pojechałam po ziemie i tatarak , żeby ratować moje bukszpany , które mają ciągle za mokro …

W szkółce nabrałam sił … po takich obrazkach nie mogło być inaczej …









taki asortyment cieszy ... tym razem wychodzę bez zakupów
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
noemi 21:51, 25 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Syla fajnie Ci mnie cieszy , że ta szkółka tak się rozwinęła ale widać tam miłość do roślin i taki spokój … lubię to miejsce nie mogło być inaczej

ściskam Cię mocno
____________________
ogród magdalenka
Syla 21:53, 25 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
noemi napisał(a)
Syla fajnie Ci mnie cieszy , że ta szkółka tak się rozwinęła ale widać tam miłość do roślin i taki spokój … lubię to miejsce nie mogło być inaczej

ściskam Cię mocno


jak tylko poczuję się w potrzebie to zaglądnę w twe strony i ja mocno ściskam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 10:04, 26 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
noemi napisał(a)
Skopiowany wpis Małej Mi o pervoskiej, czeka ją pierwsza zima u mnie, jest malutka, pokochałam ją i nie chce jej stracić


"…….moja jest zasypana korą... i to wystarcza, tak przeżyła nawet mroźne zimy. Myślę, że bardziej nie lubi mokro w korzonkach zimą i lepiej ją posadzić na podwyższeniu, tak by woda odpływała i nie zalegała. Wiosną startuje bardzo późno, i dużo osób może uważać, że padła, a ona jeszcze śpi."


Dziękuję


Moja perovskia w pierwszą zime była okopczykowana torfem na wysokosć 10-15 cm. Ten wariant będzie bezpieczniejszy, bo kora może nie zabezpieczyć perovski w mrożną bezśnieżną zimę. Ale takiej u nas nie zapowiadają....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:07, 26 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Madziu teraz chyba już nie sadzić traw? Kiedy startują wiosną w tej szkółce? Bo ja mam spore zapotrzebowanie na tarwki na wiosnę. Ale teraz szkoda mi kasy, bo za póżno aby się ukorzeniły.... rozumiem, że robimy tam otwarcie sozonu?
Wiosną będę eksmitować liliowce i bedę sadzic trawy
Nad liriope się ciągle zastanwiam ale podobno może wymarzać? Ale mam na nią ochotę w miejsce host miniaturowych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
noemi 10:07, 26 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Ziemią uniwersalną też mogę ? kupiłam wczoraj taką suchutką lekką ?
____________________
ogród magdalenka
Madzenka 10:09, 26 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
noemi napisał(a)
Ziemią uniwersalną też mogę ? kupiłam wczoraj taką suchutką lekką ?


Jak znam życie ta ziemia to torf
Możesz ale dopiero gdy będą stare przymrozki, na razie nic nie kopczykuj
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:10, 26 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja nie ma serca w tym roku do czosnków, wyobrażasz sobie że nawet 1 szt nie kupiłam? Muszę dokupić duuuuuuużo krokusów bo na początek wiosny krokusy najważniejsze. A liscie czosnków mnie denerwują i robię sobie roczna przerwę... Zobaczę czy wyrosną ubiegłoroczne w mojej glinie....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nicol21 19:10, 26 paź 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wow, wcale się nie dziwię, żę takie widoki powodują przypływ energii! zdecydowanie trzeba się tam czasem wybierać ot żeby się zmobilizować do pracy. A cebulowych też jeszcze za wiele nie posadziam.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wieloszka 19:44, 26 paź 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ach! Ile trawek i jaki wybór!!! Najlepiej kupować całymi zagonkami, tak jak stoją - takie ilości robią efekt!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies