Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 21:55, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Nie myślałam, że kiedyś będę miała rośliny na pniu: tutaj trzmieliny Minimus. Narcyzy miały być późne białe. Są podwójne i potrójne, żółte. Ale pachną.





To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:53, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Ja brunnerom wycinam kwiatostany. Mają wtedy duże liście potem.
Ha, ha. Tiarelki u mnie wędrują tu i tam by znów wrócić bardziej tu niż tam. Dziś je znów przesadzałam


Dobrze, że to napisałaś, bo już myślałam, że to ze mnie taki felerny ogrodnik.

Amsonia zastąpi brunnery w dostawie uroczego błękitu.



Szałwie się zapączkowały.



Piwonie zastygły. Czekają pewnie na cieplejsze noce.



Wciąż cieszą oko kukliki. Dobrze się czują w towarzystwie trzmieliny oskrzydlonej.







Ostatnie ulewy bardzo poprawiły kondycje bergenii. Choć i na tej rabacie, dzięki ulewie, objawiły się podziemne tunele.

Pszczelarnia 21:53, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
O 7 rano w warzywniku. Nic nie okrywałam tej nocy. Było zero plus.



Ogród z wilkiem zamkn. 21:51, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Magleska napisał(a)






Miodzio
Pszczelarnia 21:50, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Rabata daliowa Nr 1 (miały być ziemniaki posadzone, eM. się zdziwił jak zobaczył dalie)



I nawet jarzęby szwedzkie widać przy ogrodzeniu, wystają



Pszczelarnia 21:46, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Jak obetniesz kwiaty, to jak się wysieją? Trzeba poczekać jeszcze. Jeszcze ostatnie:





Myślałam, że może zdążyły się wysiać, nie? To czekam jeszcze

Ech te Twoje epimedia
Pszczelarnia 21:42, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
antracyt napisał(a)

Majowo jak nic, tylko spacerować.


To zmieniamy ścieżkę







To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:39, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Tylko młode? Starsze już nie?



Przyjęłam jako wskaźnik zainteresowania, chodzenie na wybory.
Procentowo starsi wykazują w tej dziedzinie zwiększoną aktywność. Lepiej zrozumieli zasady demokracji. To, że łatwiej nimi manipulować, to inna kwestia.
Młodzi z reguły zakładali, że nie muszą się politycznie deklarować, bo sami lub często z pomocą rodziców, ogarniają to, co ich dotyczy.
I teraz wielu z nich boleśnie się przekonało, że nie zawsze się da żyć w prywatnej bańce. I to, że życie, to nie tylko górki, ale i dołki.

Orliki mi się wysiały. Ich kolor zawsze jest niespodzianką. W tym roku trafiły się po raz pierwszy białe.











Śniedki pięknie kwitną, ale ich liście są bardzo wrażliwe na deszcz. Bardzo się pokładają. Zastanawiam się, czy pomogłoby im wcześniejsze przycięcie.



Pszczelarnia 21:37, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Helen napisał(a)
Przepiękna jest, nie mogę się napatrzeć. Bardzo klasyczna klasyka.
Ja mam Elisabeth a córka zwraca mi uwagę, że magnolia zawsze powinna być różowa. Jeżeli wybierałbym powtórnie, to byłaby ta.


Żółto kwitnące podobają mi się. Tulipanowiec też mi się podoba.

Tutaj po lewej skorygowałam kształt rabatki. Oddałam eMowi trawnik.





Pszczelarnia 21:37, 13 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)



To tam, w tym kierunku.




Majowo jak nic, tylko spacerować.
Moje ustronie 21:36, 13 maj 2020


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 392
Do góry


Pszczelarnia 21:34, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
sierika napisał(a)
Fasolnik kocha ciepło, wytrzymaj koniecznie aż będzie naprawdę ciepło a nie tylko cieplej. Skoro mowa o cebuli to co słychać u trzech cebulek od Gabrysi?
Ładna rabata i okazała, przyjemnie patrzeć, że nie poddajecie się



Miałam 2 cebulki, jedna urosła i jest pod specjalnym nadzorem. Cebula grecka:



To tam, w tym kierunku.



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 21:32, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Agi2006 napisał(a)


Zacytuję, bo baaaardzo mi się podoba!

Posadź na razie zgodnie z sugestią Pawła tylko szałwię i seslerię.
Jeżówkę zawsze zdążysz posadzić, jak wszystko porośnie i stwierdzisz, że Ci jednak czego brak.

Jeżówki są późniejsze i masz czas.
Doświadczalnia bylinowo-różana 21:32, 13 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Anda napisał(a)
Bez czarny Black Tower i kamasja kupiona w zeszłym roku. Chyba jej się miejsce podoba


Koniec


kurcze też mam, tylko niebieską - muszę ją podejrzeć czy jej czas nadszedł
jak zawsze zdjęcia powalają jakością.. uwielbiam każdą fotkę od Ciebie
Wzgórze chaosu 21:31, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
U mnie mrozu na szczęście nie było, ale niestety znika mi element krajobrazu zapożyczonego... Od jakichś dwóch tygodni z przerażeniem obserwuję zasychanie ogromnego świerka sąsiadów. Jeszcze nie dawno razem z moją sosną i jodłą tworzył ogromną zieloną ścianę, fajne tło dla całej rabaty.
Na zdjęciu między bukami widać tę bidę, troszkę igieł jeszcze mu zostało, ale to chyba kwestia kilkunastu dni jak się cały osypie. Smutek ogromny, piękny był ten świerk.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:30, 13 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
kaz742011 napisał(a)
Twoje też są super . Mam zapisane takie twoje zdjęcie jako inspirację.




Dziękuję, jak miło! Lubię ten zakątek, z okropnego szpecącego garażu, który przyprawiał mnie o ból głowy i czasami nawet płacz jednak dało się coś zrobić.

Tak dla porównania październik 2018r.

Zielona przestrzeń 21:26, 13 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
Bez czarny dla Izy




Pszczelarnia 21:26, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Ewa ja do Ciebie po naukę jak zwykle. Kiedy obciąć kwiatostany ciemiernikom cuchnącym? W sumie to jeszcze ładne są i chcę by się wysiały. Nowe liście już wyszły.


Jak obetniesz kwiaty, to jak się wysieją? Trzeba poczekać jeszcze. Jeszcze ostatnie:



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 21:24, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Agi2006 napisał(a)
Cos takiego skleciłam:



A potem takie coś znalazłam

https://www.picuki.com/media/2153904703045698121


O! To ogród Wieloszki
Piękny jest!
Ogród pod lasem 21:24, 13 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Do góry
trochę cytrynki

i jeszcze trochę



i rzeczka na wspak


dąb z trybulą

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies