Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w remoncie 21:21, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ciemiernik cuchnący obecnie





A to młodziutka kocimiętka Cat's pajmas

Pszczelarnia 21:20, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Agania napisał(a)

Moja Black Tulip w tym roku nie zakwitła, przyznam, że nie mam odwagi na taki zabieg, o którym piszesz, nie masz zdjęcia jak wyglądał ten splot korzeni po
wyciągnięciu z ziemi.
Rustica jak moja co do odmiany możesz mieć pewność


Aganiu, nie mam. Wierz mi wszystko tarmoszę z torfu. A kwaśnolubne to jakby z przekory.

To był filc, można było trzepać, używałam noża do rozcinania.

Moje epimedia:





To na pewno epimedium youngianum 'Niveum'





To kwitło w kwietniu:



i to epimedium rubrum





Na tej rabatce













To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:19, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Poppy napisał(a)

Juz nie wiem, jakie rosliny sie u mnie sprawdza. Bylo sucho, posadzilam takie, co lubia sucho, bo takie, co lubia normalnie, nie dawaly rady nawet z podlewaniem, ale zrobilo sie mokro,od konca lata przez calutka zime, duza czesc wypadla Teraz znowu sucho, te, co polubily jednak troche bardziej mokro, sie buntuja i zapowiada sie kolejny wypad. Wiele roslin przezylo mega mokra zime z mrozem, ale wykonczyla je wiosenna susza,mocno okazjonaly mroz, a teraz szkode robia suche wiatry. Nijak nie moge utrafic A tez nie mam wrazliwych roslin, jak na moj klimat, rzecz jasna, staram sie podstawy dobrac 'zelazne'.


Trzeba sadzić i takie, i takie. W razie skrajnych zjawisk pogodowych coś tam zawsze będzie.
Pozwoliłam się rozsiać firletce. W razie suszy będzie jakiś kolor.Czyściec na glinie też daje radę.


W moim ogrodzie raczkują rośliny do cienistych miejsc. Sukcesów w ich uprawie nie mam. Może kiedyś się rozbujają.
To jakaś rasowa paproć. I jej trzecia miejscówka. Wciąż coś jej nie pasuje. Pewnie ma za sucho.



Rodgersji kasztanowcolistnej zmieniłam miejsce. Zobaczymy, czy będzie zadowolona.



O dziwo, przed kilkoma laty, na bardzo słonecznym stanowisku pięknie mi rosły i kwitły tawułki. Teraz cienia jest więcej, ale i mniej wilgoci. Rosną i kwitną, ale nie są już tak okazałe.



Zadowolona jestem z brunner. Poradziły sobie świetnie.Pięknie kwitły. Dobrze współpracowały z tulipanami. Nie wiem tylko, czy je się ścina po kwitnieniu? Może ktoś doświadczony podpowie.




A tiarellki wciąż są dla mnie zagadką.

Ogród pod lasem 21:13, 13 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Do góry
Misa numer jeden


Cieniowane kukliki



Misa numer dwa


właśnie zaczynające hiacyntowce

Ogród w remoncie 21:08, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Moje róże



Zaczynają pączkować



Zdarzają się pojedyncze mszyce, na razie zbieram ręcznie. Za to zauważyłam sporo mszyc na dereniach Sibrica. Chyba muszę prysnąć na nie
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:01, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Milka napisał(a)
U nas też nawałnica była. Haniu, a tamaryszka nie tniesz? on wtedy lepiej się zagęszcza i ładniejszy pokrój ma.


Tamaryszkowi pozwalam rosnąć w granicach rabaty. Wycinam mu gałęzie, które włażą na inne rośliny lub na ścieżkę. Podkrzesuję go nieco. Podoba mi się w wersji nieco rozczochranej.
Widziałam w okolicznych ogrodach bardzo mocno cięte każdego roku. Ten mój, póki co, może się rozbujać.
Po prawdzie rosną tam dwa. Bo kiedy 5 lat temu wsadzałam do ziemi 20 cm patyczki, to brakowało mi wiary w moc tkwiąca w roślinach.



Ogród bez reguł 21:01, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Zachodzące słońce daje cudne światło

Wzgórze chaosu 20:57, 13 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Iwonka napisał(a)
Młode listki najpiękniejsze
Ale iglaste też zaskakują. Zobacz jak twój ulubiony u mnie świerk kaukaski oszalał z ilością szyszeczek



Ciekawe ile z nich przetrwa?



Cudny!!!!!!!!
Ogród pod Górą 20:57, 13 maj 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Do góry
Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 20:56, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Witajcie,

zwracam się do Was o pomoc, bowiem przejrzałem cały wątek i jedyna wstępna diagnoza na problem z moimi brzozami jest niepewna i wskazuje na Ogłodek, krotoryjek olchowiec lub trociniarka. Nic jednak nie wydaje mi się na tyle pewne by podjąć decyzję o "leczeniu".

Jest "coś" co co roku atakuje po jednej mojej brzozie ustawionej w rzędzie (dla porównania u sąsiada po drugiej stronie drogi nic się nie dzieje). Już dwie brzozy po dwóch latach walki uschły. I widzę, że trzecią najprawdopodobniej czeka ten sam los. Proszę pomóżcie. Co to może być i jak to leczyć?

Ogród bez reguł 20:56, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Munstead Wood, jabłuszka na Oli



orliki, żurawka krwista

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 20:55, 13 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Anusia napisał(a)


Będą Aniu. W lipcu i sierpniu walczyliśmy chyba wszyscy o rośliny. Susza okropna. Za to wrzesień był cudowny.

Ach zapomniałam dodać, że nie był to czas stracony. Uczę się malować


Ale fajnie Ci ta nauka wychodzi, super Podoba mi się ten wielki kamień fajny ma kształt i miejsce nietypowe, zaciekawia
Wzgórze chaosu 20:55, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Madia napisał(a)
Czesc Iwonko,


Podziwiam ile pracy wlozylas w tym sezonie. Zmiany w ogrodzie to jest to, co ja tez bardzo lubie robic. Przy dojrzalym ogrodzie jak Twoj, wymagaja o wiele wiecej wysilku niz zakladanie od 0, wiec tym bardziej uklony dla Twojej pracowitosci i pomyslow.

Kolorowy misz masz bardzo energetyczny, dobry na przebudzenie o poranku.


Madia dziękuję za tyle ciepłych słów Najgorsza robota za mną, te dwa ostatnie sezony dały najwięcej. Obecny to dopinanie większych lub mniejszych drobiazgów. Moi trzej mężczyźni bardzo się zaangażowali przez przymusowe "zasiedzenie w domu" , dużo ciężkich prac ogarnęli, mają nawet swoje rabatki i o nie dbają
Wyzwaniem jest ta rabata, połączenie starego z nowym. Ale nie spieszę się, planowanie jest fajne

Ogród bez reguł 20:52, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
lilie zapączkowane



irysy syberyjskie

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 20:46, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
zawitka napisał(a)


Popadało trochę i słoneczko zaraz inaczej.

Już kolorowo i ślicznie się zrobiło.Deszcze były potrzebne.
Szkoda,że teraz to zimno przyszło.Nic , miejmy nadzieję,że to ostanie zimnie noce i dni.
rodek Progres Śliczności.
W ogóle jak pamiętam to twoje rodki są śliczne
Pozdrawiam Halinko
Ogród pod lasem 20:46, 13 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
Aaa no nie pokazałam, bo przed nim rozkopane, ale czekaj, coś mam... Na razie za dużo liści to on nie ma, same badyle

Doświadczalnia bylinowo-różana 20:45, 13 maj 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Anda napisał(a)


Dziękuję





Nie pnie się, ale się powoli rozprzestrzenia, jak kobierzec Mój trzcinnik jest bardziej z tyłu, przy siatce, a epimedium rośnie w cieniu, pod bzem czarnym. Na zdjęciu brak perspektywy Epimedium pod drzewem to dobre miejsce

Zobacz, w ogrodzie botanicznym


Wow, ale fajna inspirka nie miałabym mu za złe gdyby tak wyglądał u mnie
Ogród pod Górą 20:44, 13 maj 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Do góry
Troszkę zielonego
Pamiętajcie o ogrodach 20:38, 13 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry






Pszczelarnia 20:37, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Ewo, jarzęby masz piękne, ale to chyba nie 'szwedzkie' są, a mączne "Magnifica'? To właśnie 'mączne' mają ten charakterystyczny biały nalot na liściach (sprawdziłam w katalogu Związku Szkółkarzy Polskich)... Szwedzkie są nieco inne, mają szary nalot tylko pod spodem... Piszę to nie dlatego, żeby się 'wymądrzać', ale dlatego, że kiedyś bardzo się nimi interesowałam, porównywałam, bo chciałam je mieć. Jakie by nie były, oba gatunki są piękne

Ciekawam, gdzie je wsadzisz? One lubią gleby wapienne (tzn 'mączne', o ile to one)


Tak, tak omączone. Myślę o Szwecji (zatęskniłam bardzo), stąd to szybowanie myśli ... . Mam i takie, i takie. Gleba u mnie w ogrodzie ma około 6,5 generalnie. eM. sprawdzał w różnych miejscach.


Wyściółkowałam maliny korą, nie wiem czy dobrze ale trzeba sobie jakoś ułatwić.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies