Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

betuela 16:16, 13 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 4
Mam 3 brzozy doorenbosy, kupione „bo są mało wymagające i nie chorują” jak mnie pouczono w szkółce. A tak się składa, że ciągle mam z nimi problem bo maja obżarte liście. znalazłam na nich takie gąsienice, opryskał mospilanem w ndz (jest dziś jest środa) i mam wrażenie że dziur przybywa... co z tym dalej robić? Czyms znowu opryskać? Gąsienic na ta chwile nie widzę... baaardzo proszę o pomoc bo za chwile bidule będą bezlistne!
Bombel 20:56, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 1
Witajcie,

zwracam się do Was o pomoc, bowiem przejrzałem cały wątek i jedyna wstępna diagnoza na problem z moimi brzozami jest niepewna i wskazuje na Ogłodek, krotoryjek olchowiec lub trociniarka. Nic jednak nie wydaje mi się na tyle pewne by podjąć decyzję o "leczeniu".

Jest "coś" co co roku atakuje po jednej mojej brzozie ustawionej w rzędzie (dla porównania u sąsiada po drugiej stronie drogi nic się nie dzieje). Już dwie brzozy po dwóch latach walki uschły. I widzę, że trzecią najprawdopodobniej czeka ten sam los. Proszę pomóżcie. Co to może być i jak to leczyć?

betuela 17:48, 14 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 4
Moje jeszcze rdzę mają. I jakieś takie podwiędnięte są. Ktoś coś? Halo?
Pan ze szkółki miał rację, faktycznie te drzewa są bezobsługowe
Piotr57 17:54, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Mam problem z mszycą brzozową srebrzystą. Mój dom stoi wśród brzóz różnej wielkości i na wszystkich są te mszyce, w większości "wersja" latająca. Co z tym zrobić ? Jakbym chciał pryskać, to cały las by trzeba, bo w lesie poza działką też tego jest od cholery. Czy te mszyce mogą zaatakować inne rośliny w ogrodzie ? Czy ograniczaja się do niszczenia brzozy ?
Kasya 17:58, 17 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41837
betuela napisał(a)
Mam 3 brzozy doorenbosy, kupione „bo są mało wymagające i nie chorują” jak mnie pouczono w szkółce. A tak się składa, że ciągle mam z nimi problem bo maja obżarte liście. znalazłam na nich takie gąsienice, opryskał mospilanem w ndz (jest dziś jest środa) i mam wrażenie że dziur przybywa... co z tym dalej robić? Czyms znowu opryskać? Gąsienic na ta chwile nie widzę... baaardzo proszę o pomoc bo za chwile bidule będą bezlistne!

Na rozne gasiennice najlepszy Spintor,
Szkodniki to nie choroba zawsze mogą się pojawic
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 18:04, 17 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41837
Bombel napisał(a)
Witajcie,

zwracam się do Was o pomoc, bowiem przejrzałem cały wątek i jedyna wstępna diagnoza na problem z moimi brzozami jest niepewna i wskazuje na Ogłodek, krotoryjek olchowiec lub trociniarka. Nic jednak nie wydaje mi się na tyle pewne by podjąć decyzję o "leczeniu".

Jest "coś" co co roku atakuje po jednej mojej brzozie ustawionej w rzędzie (dla porównania u sąsiada po drugiej stronie drogi nic się nie dzieje). Już dwie brzozy po dwóch latach walki uschły. I widzę, że trzecią najprawdopodobniej czeka ten sam los. Proszę pomóżcie. Co to może być i jak to leczyć?



Nue da się zobaczyć co w tych dziurach siedzi ? Cos pod korą jak odpada ?
Jesli choroba bardzo zaawansowana to może lepiej usunac zanim szkodnik przeniesie się na kolejne ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
betuela 08:54, 19 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 4
Kasya, dziękuję za odp

A co może być powodem więdnięcia brzóz? Rosną od zeszłej wiosny. Są podlewane, nie nawżone. Odnoszę wrażenie, że podwiędły po oprysku mospilanem. Głównie ta po prawej. To możliwe?

Jak pryskalam w zeszłym tygodniu mospilanem, to teraz znowu oprysk na robale czymś innym czy teraz na grzyba (mają rdzę)? czy dać im spokój póki nie „odwiędną”?


Nie mam na ta chwilę lepszego zdjęcia, przepraszam za słabą jakość.
Gardenarium 23:19, 30 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
janosikseba napisał(a)


Witam na mojej brzozie pojawiło się pęknięcie z którego wypływa rdzawa substancja czy to jest objaw jakiejś choroby? Rok temu takie samo pęknięcie pojawiło się na tej
samej brzozie tylko niżej przesmarowałem maścią ogrodniczą i wyciek zaschnął ale pękło wyżej proszę o rade co to może być. Z góry serdecznie dziękuje !!!

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 23:19, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Brzoza pytanie przeniesiony

Może być jakiś rak bakteryjny. Trzeba by sięgnąć po chemię, choć trudno cos doradzić bez fotek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
janosikseba 12:09, 02 cze 2020

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 20
Czy ktoś pomożę ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies