Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ania z Zielonego Wzgórza 18:22, 12 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Rajska jabłoń

Paulownia

Figa

Liliowo i kolorowo:) 18:21, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Obiela w tym roku bardzo szybko zakwitła, magnolia troche oberwała od mrozu bylo nawet -7C




Migawki z ogródka 18:20, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Liliowo i kolorowo:) 18:19, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Wróciłam i mam nadzieję, że na dłużej. Była wiosna, było bardzo krokusowo bo mam ich dużo, ale też i tulipanowo, była susza tak jak wszędzie i np. azalie niektóre nie dały rady tak jak i pięciorniki. Były też duże przymrozki w kwietniu i też poczynił szkody/ klon, ogrodowe hortensje/ ale udało mi się przechować trzy ogrodowe i mają już mnóstwo pąków.






Ania z Zielonego Wzgórza 18:16, 12 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry

Sadzonki, które przezimowały w szklarni, niedługo zostaną posadzone na miejsce stałe
Ania z Zielonego Wzgórza 18:10, 12 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Wspomnienie wczesnej wiosny



Ukojenie 18:06, 12 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
zoja napisał(a)
Jezowka magnus i limelight:



Zoja, pisałam w wątku o jeżówkach, ale znalazłam u Ciebie interesujące mnie zdjęcie, więc podpytam u źródła Powiedz proszę, jak po latach sprawdza się nasadzenie Magnus+Limelight? Chcę u siebie podobne zrobić, moje Limelighty mają 1,2-1,5m, czy Magnuskę sadziś obok czy przed hortensją? i to to jest to ciemno różowo-fioletowe na tej rabacie?
Ogród Mirelli 17:59, 12 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
MirellaB napisał(a)
Magnus



Czy na tym zdjęciu to jest jeżówka Magnus z hortensją Limelight? Jak takie zestawienie zachowuje się po latach? Chodzi mi głównie o wielkości roślin Czy jeżówkę Magnus sadzić obok, czy przed hortensją?
Moja próba - stworzenia mini Japonii na Śląsku 17:58, 12 maj 2020

Dołączył: 22 lut 2019
Posty: 40
Do góry
Minęła zima więc był czas na przemyślenia i to od czego powinienem zacząć, czyli lektura książek o ogrodach japońskich. I tak zacząłem zmiany.
Powstaje taras wokół herbaciarni (już nie piszę altany ) i powstaje mój pierwszy element ogrodu suchego karesansui.
Jeżówka - Echinacea 17:56, 12 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Czy wiecie może czyje to jest zdjęcie? Mam zapisane, ale nie wiem od kogo? To prawdopodobnie jeżówka Magnus i hortensja zapewne Limelight. Chodzi mi o to, czy to będzie dobre zestawienie roślin wielkościowo? Moje hortensje Limelight mają wysokość ok. 1,2 - 1,5m. No i pytanie, co to jest na tym zdjęciu takie ciemno różowo-fioletowe?

Jurajski Ogród 17:46, 12 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Elu, jak miło Cię widzieć u mnie. Zapraszam na ławeczkę, przysiądź ze mną, bo ja też tam często przesiaduję (jak mam czas).

Doniu, to dobrze, że tak odbierasz barwy mojego ogrodu

Jolu, coś w tym jest, jeszcze dodałabym srebro i biel.

Madio, tak, to jeden krzew kosodrzewiny, ma ok. 15 lat. Co roku jest uszczykiwany, jednak od początku miał taką niską formę (odmiana nn).




Ogród w mieście-ogrodzie 17:40, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Andrzej_ napisał(a)

Skatowałem się jak zwykle i podobnie jak Ty mam wrażenie, że nic dorzecznego nie zrobiłem



Śliczne wiechcie zapach mmmmm aż u mnie czuć
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 17:39, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
I mój "wstyd" hakonechloa... chyba coś do mnie ma nie wiem o co jej chodzi. Kupiona w zeszłym roku niby żyje, ale co to za życie



Kupiłam cztery w zeszłym roku .Dwie pięknie żyją a pozostałe wyglądaja podobnie. Pozdrawiam
Jurajski Ogród 17:39, 12 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Jolu, niedaleko miałam, więc z radością 'wyskoczyłam' do ogrodu i policzyłam

Agnieszko
, bardzo mi miło. Donice są mrozoodporne, zimowały już i nic im na razie nie jest.

Mirko



Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 17:37, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
xkatrin32 napisał(a)
Pięknie u Ciebie! Uwielbiam szałwie, lawendy, perowskie, a w połączeniu z trawami dają efekt WoW! Piękne hortensje i werbeny. Będę podglądać


Witaj Kasiu. To już piąty rok mija od założenia. Wpierw kupowałam rośliny tzw. 'chciejstwa'. Część po drodze nie przetrwała a część rośnie do dziś. Obecnie robię listę i trzymam się planu Dziękuję za odwiedziny. Będę zaglądała.

Jeszcze kilka zeszłorocznych fotek. Rzut na całą rabatę i szczegóły.







Zszywkowy ogród marzeń :) 17:34, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Moja działka 17:33, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
karo napisał(a)


Bodziszek korzeniasty fajnie otulił jabłonkę


O o o właśnie takiego pomysła też mam tylko jeszcze nie zdecydowałam się jaką odmianę bodziszka posadzić
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:29, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Ogród kwiatowy 17:28, 12 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry

Najbardziej wyczekiwana sadzonka w tym sezonie Salvia Big Blue. Pierwszy kwiatek.

Celosia New Look

Marigold alumia Vanilla Cream

Calla z 2 cebul kupionych w Auchan
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:21, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies