Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Gosialuk 16:26, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Miałam go na balkonie w wersji jasnróżowej. Twoje ładniejsze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kokesz 16:45, 12 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jakimś konkretnym nawozem zasilasz?
A podłoże rozluźniasz perlitem, piaskiem?

Poproszę o przepis na takie piękne sadzonki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 17:00, 12 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Jakimś konkretnym nawozem zasilasz?
A podłoże rozluźniasz perlitem, piaskiem?

Poproszę o przepis na takie piękne sadzonki


Kupuję zwykłe podłoże do wysiewu. Lubię Sterlux. Niczym go nie rozluźniam. Do nawożenia używam wszystko co wpadnie mi w ręce, rozcieńczam tylko dość mocno. Ostatnio miałam nawóz z Lidla do kwitnących, wcześniej Biohumus. Do przepikowanych sadzonek daję ziemię z Lidla. Wydaje mi się, że wszystko zależy od jakości nasion i odmian roślin. Nie raz wysiewam np. nasiona petunii w tym samym czasie, w tych samych warunkach i widzę różnicę w sadzonkach. Czasami jakaś odmiana jest super a jeden z kolorów jest nieudany i słabo rośnie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:03, 12 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Miałam go na balkonie w wersji jasnróżowej. Twoje ładniejsze.

Gosiu jak wysoki był Twój. Planuję do wsadzić do gruntu i nie bardzo wiem jak wysoki będzie. Wydaje mi się, że moja odmiana jest wyjątkowo niska.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 17:07, 12 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Wow, ale masz sadzonek i jakie piekne na dodatek Verbascum juz u Ciebie kwitnie? Niesamowite.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 17:20, 12 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Wow, ale masz sadzonek i jakie piekne na dodatek Verbascum juz u Ciebie kwitnie? Niesamowite.

Verbascum wysiewałam parę lat temu. Miałam 2 odmiany. W pierwszym roku nie zdążyły zakwitnąć i czekałam z niecierpliwością do następnego roku na kwitnienie. Okazały się mało okazałe, rozety zajmują dużo miejsca i próbowałam się ich pozbyć, ale wysiały się i są wszędzie. Zostawiłam tylko parę w mało uczęszczanych miejscach.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:28, 12 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085

Najbardziej wyczekiwana sadzonka w tym sezonie Salvia Big Blue. Pierwszy kwiatek.

Celosia New Look

Marigold alumia Vanilla Cream

Calla z 2 cebul kupionych w Auchan
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 06:31, 13 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Viola, ja też nie mogę się napatrzeć, ależ masz rękę do kwiatów.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosialuk 16:26, 13 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
violaskom napisał(a)

Gosiu jak wysoki był Twój. Planuję do wsadzić do gruntu i nie bardzo wiem jak wysoki będzie. Wydaje mi się, że moja odmiana jest wyjątkowo niska.

Kupiłam już kwitnącego, a wysokość ok 30 max 40 cm. Ale nie wiem czy rośliny te skarlają czy nie.
Twoje sadzonki dorodne. Masz zielone palce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
BasiaLT 08:08, 14 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ależ ty masz rękę do wysiewów. A gdzie je trzymasz? Bo są idealne, nie powyciągane ani nic.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies