Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

U Polon 11:47, 31 mar 2025


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 1906
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Widziałam dziś na giełdzie lokalnej tą wiśnię. Kusiła by kupić, mężowi się spodobała, bo akurat kwitła. Jednak zgodnie z postanowieniem wewnętrznym nie kupiliśmy (nie kupujemy czegoś dla czego nie ma wybranego miejsca, bo w naszym przypadku to się nie sprawdza jak czeka za długo w doniczce).

Ta wiśnia to jeden z pierwszych zakupów, więc mam ją już jakieś 7-8 lat. Faktycznie wcześnie i ładnie kwitnie. Moja jest szczepiona na pniu około 240 cm, więc utrzymuje kształt takiej kulki. Prawdę mówiąc dopiero teraz zaczynam doceniać jej urodę, zwłaszcza ten kształt. Jeśli się weźmie pod uwagę, że absolutnie nic przy niej nie robie, to to jest drzewo idealne
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 11:25, 31 mar 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7050
Do góry




Ogród prawie wymarzony … 10:11, 31 mar 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Taki pośpiech ❤️

Sezon 2017 u Hanusi 10:03, 31 mar 2025


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry

Kiedyś w naturze bociany i o nich bajki,
teraz, niestety pod zdjęciem lajki.
Wolałam dawne czasy, mimo uprzedzeń,
brakuje mi tych koleżeńskich posiedzeń.

Dzieci ćwiczą tylko i oczy i palce,
We dnie każdy uczeń dopieszcza komórkę,
By na koniec roku zaliczyć laurkę.
A oświata "leży", kochana młodzieży".
Bo jak opisać niebo o porannym brzasku,
jeśli się je widzi tylko na obrazku?
Jak pokazać emocje ze spotkania z jeżem?
że fotka autentyczna, i tak ci nie wieżą.
Traktujmy komórki tylko do dzwonienia,
Bo cały świat w naturze
wart jest obejrzenia
Sezon 2017 u Hanusi 09:36, 31 mar 2025


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dziękuję, Bożenko. Pozdrawiam i pięknej wiosny życzę.

Kaszubskie piaski 09:15, 31 mar 2025


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry
Jestem tak zachwycona kwitnącymi przylaszczkami, że każda została osobno sportretowana

Kaszubskie piaski 09:10, 31 mar 2025


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry
Kolejny ciepły weekend w Kaszubskich Piaskach.

Wyczyściłam rabatę angielską z suchych pozostałości bylin. Miskanty też już przycięte i skoszone wrzosy. Kosą spalinową, a jakże. Potraktowałam kosą także macierzanki i kocimiętki. Szybko poszło. W tym roku wyjątkowo sprawnie skończyłam wiosenne porządki

Ciągle jest bardzo sucho i mam wrażenie, że rośliny zamarły w blokach startowych czekając na wilgoć. Prawie nic się nie rozwija. Gdzieś tam znalazłam wychodzące z ziemi kapustki rozchodników ale reszta bylin na rabacie angielskiej jeszcze śpi. Dosadziłam 3 malutkie sadzonki bratków aby dodać trochę koloru do tej szarości.

Wreszcie, no wreszcie, zakwitły moje jedyne 3 przylaszczki. Wydaje się, że kępki się trochę powiększyły od zaszłego roku. Wygląda na to, że mimo niesprzyjających warunków, sucha kwaśna gleba, dadzą radę na rabacie półcienistej.



Wszystkiego po trochu 06:58, 31 mar 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Czysciutko i piekne kępki kwiatkow
Mozna sie gapić caly dzien
Ale gdzie ty te biedne białe ciemierniki w kostce posadzilas …. No bidulki

mirkaka napisał(a)
dziś mieliłam gałęzie, ścinki iglaków poszły pod dwa rodki


przylaszczki mają stulone kwiatki, zimno i wietrznie dziś, mimo słońca


Do raju daleko - u Ewy 06:54, 31 mar 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ale piekne okazale kepy !
Inne wiosenne rowniez
Lubie taki wiosenny przepych drobnych kwiatkow

Ewa777 napisał(a)
Kolekcja ciemierników







Przy ścieżce 00:38, 31 mar 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
vita napisał(a)
...

Cebulice, nad którymi nie panuję już wcale


I dobrze niech się rozpanaszają w dywaniki
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 23:50, 30 mar 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Kasya napisał(a)
A to moje drzewka pomarańczowe

Widzę, że szykuje się gaj pomarańczowy

Kasya napisał(a)


Cebulica, też moje ulubione dywaniki
Ptasi gaj 23:49, 30 mar 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Monia81 napisał(a)
Elu a ten klon antropurpurea on od wiosny ma taki kolor? Szukam czegoś na tarasową i potrzebuję właśnie coś w kolorze przez cały sezon



Tak Monika to są jego liście od wiosny. To jest fotka z 15 czerwca zeszłego roku.
A wcześniej to fotka z 15 mają 2024.
Kolor się prawie nie zmienia.
Posadzony w półcieniu nad oczkiem

Przy ścieżce 22:41, 30 mar 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
vita napisał(a)
Nie pamiętam kiedy dostałam z wymiany roślin, różową formę H. nobilis.
Jestem zachwycona jej żywotnością. Ta wygląda trochę jak kwiat zawilca blanda, ma takie wąskie płatki.





Vita, Ty masz same cudeńka
Małymi krokami-Ogród Wioli 22:30, 30 mar 2025


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
UlaB napisał(a)


Kurcze, a kiedyś raczej mówiono ze nie lubią przesadzania dobrze ze ogrodnicy amatorzy wiedzą swoje i zwykle wychodzi na nasze
Ciemierniki w nowym miejscu wyglądają jak gdyby były tam od zawsze - idealne miejsce!


Może chodziło o dzielenie
Dzielić się dzieli też spoko, tylko , że potem muszą się dobrze ukorzenić i potrafią stać w miejscu. Ale potem ruszają

Też tak uważam , że pasują idealnie jeszcze taką kępę przesadziłam tutaj



Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 22:22, 30 mar 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Tegoroczna kamelia.
Śś, uwielbiam ten etap. Późniejsze zresztą też.




Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 22:19, 30 mar 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Rozchodniczki na głównej rabacie. Lubię te takie kapustki małe.
Pierwiosnki gdzieś w sadzie, ale chociaż mają przyjemny żółty kolorek.

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 22:13, 30 mar 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Ponownie wysypałam kompostem duzą rabatę. Tamten jakoś wyjaśniał od deszczu.
Jestem zupełnie zadowolona z tego jak to wygląda. Teraz nic t ylko czekam aż urośnie i zakwitnie.

No i w koncu trawę będziemy mogli posiać... tzn kiedyś. jak luby zakonczy temat tarasów, więc nie jest to jutro

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 22:10, 30 mar 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Wysypałam kompost w truskawki. Wiem,wiem... truskawki żyją swoim życiem. Może tej jesieni je zorganizuję jakoś... w ub roku nie było na to czasu.

Ogródek Gosi 22:08, 30 mar 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3262
Do góry
Ogródek Gosi 22:07, 30 mar 2025


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3262
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies