Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wszystkiego po trochu 18:31, 22 mar 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
mirkaka napisał(a)
wiczomlecz


szachownica raddena


To fotki z zeszłego roku? Co to za wilczomlecz?
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:23, 22 mar 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
kasiek napisał(a)




To chyba pierwsza kwitnąca w Polsce forsycja w tym sezonie. Pięknie też kwitnie u ciebie barwinek.
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 18:21, 22 mar 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7053
Do góry






Ogród bez roweru 18:08, 22 mar 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Mary napisał(a)
Mam też nową ogrodową zabawkę.
Jesienią małżonek zrobił mi sito do przerzucania kompostu dopasowane do moich kompostowników.
Oczka są dość duże, bo chcę to szybko przerzucić i oddzielić tylko największe kawałki.

Sito


Sito po zamontowaniu na kompostowniku blokuje się na uchwytach


świetne to sito
Ja nie sieję, używam jak leci, a większe patyki po prostu odrzucam ręcznie
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:24, 22 mar 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
W minionym tygodniu aura sprzyjała działaniom ogrodowym. Wykancikowałam i spulchniam glebę na rondzie, obu półksiężycach, przystudziennej, wokół tarasu i od zachodniej strony budynku.
Do zrobienia została mi długa prosta i rabata wzdłuż zachodniej granicy działki aż do kącika z brzozami.
Zabrałam się przy okazji na likwidację drażniących mnie miejsc oraz tych, które mogą być problematyczne w przyszłości.

10 lat temu posadziłam na długiej prostej naszą rodzimą jodłę. Moja wiedza ogrodnicza była wtedy znikoma i jakoś nie uwzględniłam faktu, że 3 -4 metry od budynku mam posadzone drzewo, które może dorosnąć do 50 m. Trochę mnie poniosło. Od dwóch lat jodła mocno wyskoczyła w górę i to właśnie skłoniło mnie do refleksji, że coś z tym trzeba zrobić. Wyciągnęłam z garażu najdłuższą drabinę i ogłowiłam jodłę na wysokości 4 metrów. W użyciu był sekator na wysięgniku, sekator akumulatorowy i piła elektryczna. Problem z jodłą po godzinie został rozwiązany. Żal jodły, bo to piękne drzewo. Bardzo żałuję, że nie wsadziłam jej w narożniku działki oddalonym od domu.

Pamiętacie zapewne, że przy okazji robienia zdjęć rabacie zegarowej wspominałam, że bardzo zaczyna mnie drażnić niebieski kolor świerka Glaucka Globosa. To odmiana karłowa, ale do 4 m potrafi dorosnąć. Tego niebieskiego zrobiło się trochę za dużo. Gdzieś w tle błąkał się żółtawy cyprysik Aurea nana, obok czerwonawy berberys Bagatella. Za duże natężenie barw podstawowych.


Wczoraj wykopałam tego świerka, podarowałam go sąsiadce, a w jego miejsce wsadziłam nabytą kiedyś w niewiadomym celu szczepioną jodłę. Rosła gdzieś w gąszczu bylin na półksiężycu bez należytego wyeksponowania. Może teraz będzie jej lepiej. Mnie z pewnością jest.






Na garażowej przekwitały przebiśniegi. Z każdej kępki ukopałam po kawałku i rozsadziłam na innych rabatach.





Jaka szkoda, że kwiaty tych ciemnych ciemierników są tak mocno skierowane w dół.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:09, 22 mar 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

Kocham wiosnę
U Polon 17:08, 22 mar 2025


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 1906
Do góry
Roocika napisał(a)
O hej, macham, dużo chyba zrobione, pokazuj dalej


Chciałabym, żeby było dużo zrobione, ale niestety same rozgrzebane miejsca. Coś co przed epoką ścieżek jakoś, lepiej lub gorzej, ale rosło, teraz trzeba odratowywać.
I mamy niestety lokatora, a może nawet dwóch. Kret wlazł nam w szkodę i zrył całą rabatę, świeżo w zeszłym roku założoną, jeszcze nawet nie skończoną.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:08, 22 mar 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:07, 22 mar 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:06, 22 mar 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:05, 22 mar 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Brzozowy zakątek... i co z tym zrobić? 16:53, 22 mar 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry
Benia_o napisał(a)




Super wygląda ta pszczoła oprószona pyłkiem .
U mnie też kwitną krokusy, ale jeszcze nie wszystkie (oczywiście z uwagi na gryzonie wszystkie krokusy posadzone są w koszyczkach).
Ładnie wygląda ta rabata pod brzozami, fajny kształt. Co na niej rośnie/będzie rosło?
Do raju daleko - u Ewy 16:48, 22 mar 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Różowa przylaszczka od Vity
Jak na razie nie przyłapałam jej przy pełnym otwarciu. Ale jest śliczna





no faktycznie jest piękna a ja odmówiłam jej przyjęcia, teraz żałuję Ale martwienie się o nią było niepotrzebne, żyje i cudnie kwitnie
Moje też jeszcze nie otworzyły całkowicie kwiatów, chyba dla nich jest za zimno
Pierwiosnki masz co roku wspaniałe, mam na myśli te pełne Co roku kupujesz nowe?
Magary Dramaty z Rabaty 16:27, 22 mar 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Magara napisał(a)
Patrycja, wrzucając dziś swój pomidorowy plan, mocno mnie zmotywowała

Zapodaję zatem mój, z prośbą o uwagi



Szerokość grządek to +/- metr. Jedna kratka to 10 cm.
Rozstawa - co 60 cm. Wolne przestrzenie w rzędzie bliżej chodnika planuję zagospodarować aksamitkami - to tak wstępnie, wolałabym coś innego ale nie mam pomysłu
Duże kółka to pomidory wysokie i papryki wyższe. Papryki zaznaczone na pomarańczowo, pomidory czerwone i żółte
Mniejsze kółka - pomidory karłowe i niższe papryki.
Małe zielone kółka - bazylia.
Dwie zielone chmurki na dole rysunku - dwie sadzonki arbuza - kusi mnie temat bardzo


Napracowałaś się malarsko aż zachciało się jeść takie soczyste owoce pomidorków wygrzanych w słońcu
Jaka duża ta szklarnia?
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:23, 22 mar 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Świdośliwa ma już całkiem spore pąki


I samotnik w trawie:
Zacisze Alicji 16:15, 22 mar 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Alija napisał(a)
A u mnie zakwitły gałęzie śliwowiśni, którą trochę poprzycinaliśmy


Wygląda jak sztuczne. Bardzo ładnie kwitnie
Brzozowy zakątek... i co z tym zrobić? 16:07, 22 mar 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Benia_o napisał(a)
Tak, tak Bożenko zajrzała
Nie jest tak kolorowo jak u Ciebie ale kwitną krokusy, więc i u mnie coś koloru jest, na tulipany muszę jeszcze trochę poczekać.





Ostatnie dni minęły pracowicie, głównie prace porządkowe: przycinanie, grabienie ogromnej ilości liści, wysiewanie, pikowanie, przygotowanie foliaka.



Długa rabata wstępnie ogarnięta, trochę bylin rozdzieliłam. Po dłuższym namyśle doszłam do wniosku, że ta rabata może poczekać na przeróbki. Małymi krokami robi się kolejna, (dalszy ciąg ala wrzosowiska) którą zaczęłam w ubiegłym roku. Zaczęłam i nie skończyłam... było tak sucho, że nie dało się łopaty wbić. Zapowiadają w przyszłym tygodniu trochę deszczu, to będzie łatwiej. Kupię jeszcze parę roślinek, uporządkuje to co już jest i myślę, że uda się ją w końcu skończyć


Pięknie wygląda rabata pod brzozami,
Masz tam nawodnienie? Brzozy to straszne pijaki
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 15:59, 22 mar 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Ależ cudnie się dzisiaj pracowało! Czas przeszły choć mogłabym jeszcze i jeszcze, ale małżonek na obiad woła .
Biforafterki:



I jeszcze jeden:

Ogród w dolinie 15:38, 22 mar 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Roocika napisał(a)
Lidka, te hortki to bukietowe wims Red. Bardzo je lubię, zaczynają już kwitnąć w lipcu i przebarwiają się od białego przez różowy do prawie borda na jesien. Mają też ozdobne czerwone pędy.
Próbuje je bezskutecznie rozmnożyć co roku.

Kwitną najładniej na końcach grubych pędów i mają pędy które nie kwitną. Jeszcze ich nie rozgryzłam. Mają też kwiaty płonne i płodne więc latka koło nich pszczoły. Trzeba im jednak przyznać, że są piękne.




To ja Ci powiem jak ją rozmnożyć
Wstaw przycięte patyki do wody, jak ruszę zielone listki a potem pędy, delikatnie te młode pędy oderwij od patyka, zanurz końcówkę w ukorzeniaczu i posadź do ziemi do rozsad. Podlej i
przykryj folią czy przezroczystym pudełeczkiem po warzywach, powinny się ukorzenić Możesz w ten sposób mieć mnóstwo sadzonek, jeśli ukorzenisz dużo młodych pędów.
Z patyka brdzo trudno rozmnożyć bo ciężko wyrastają z nich korzonki.
Inny sposób to latem czerwiec-lipiec oderwij niezdrewniałe pędy które nie mają kwiatów i zanurz w ukorzeniaczu i możesz posadzić przy roślinie matecznej, ważne żeby była wilgoć i cień.
Pod ziemią powinno się znaleźć przynajmniej jedno oczko. Powodzenia
Wiejski ogród Magdy 15:28, 22 mar 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry
Monika, Asia - no masakra. Inne słowa tego lepiej nie oddają. Zastosowałabym zabójcze tabsy, które poleca Lidka, ale boję się, że wykończę tym również jeże i wiejskie koty, które do mnie przychodzą, a tego bym sobie nie darowała .

W czwartek miałam np. takie towarzystwo:



Naprawdę chciałabym użyć tego środka, ale boję się, że skrzywdzę też inne zwierzęta...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies