Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 09:10, 18 lip 2019
Do góry
Nie jestem pewna czy ci sie spodoba ale może ktoś jeszcze
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 09:09, 18 lip 2019
Do góry
Kim napisał(a)
Potrzebuję pomocy przy przerabianiu rabatki ,zastanawiam się nad jej kształtem ,
zdjęcie trochę nie na czasie ponieważ teraz stoi basen ale może to lepiej gdyż basen trochę zasłania widok i nieda się zrobić dobrego zdjęcia


Jako tło dla roślin sadzę cisa w odmianie Hicksii
Jeszcze jedno na początku tej rabatki chciałabym drzewo może Ambrowca lub klona Globosum
Każda podpowiedź mile widziana

Odpowiedziałam u ciebie
Ogrodowe skarby 08:34, 18 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Do góry
Betka napisał(a)


Fajny ten telewizor

Maluj okna na jasno niebiesko,najładniej
Buziaki
Kochanowy ogród 08:26, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry



Ogród Fenny Graf 08:21, 18 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry

Anda napisał(a)
W poszukiwaniu warzywnika wchodzę na ścieżkę, które prowadzi mnie jednak prosto do przedogródka.




czy wiesz co rośnie pod tym samotnym drzewem? raczej nie jest to tylko ziemia przeorana?


W porównaniu do zdjęć Pszczółki to Twoje zdjęcia inny ogród pokazują

Jak ważne jest osobiste odczucie

Kochanowy ogród 08:20, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry



Kochanowy ogród 08:04, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry



Kochanowy ogród 07:53, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry
Ogród o poranku



Kochanowy ogród 07:48, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry
Dziękuję wszystkim za miłe słowa

Takiego gościa mniałam w ogrodzie
Paż królowel



Wzgórze chaosu 07:46, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Róży miałabym więcej, a nawet powinnam - wtajemniczeni wiedzą dlaczego
Kocham róże u kogoś, u siebie mam ledwie kilka. Z upływem lat coraz bardziej nie lubię roślin które kłują i ... śmiecą. Te róże które mam mimo braku zabiegów pielęgnacyjnych mają się ok. Nie pamiętam ich nazw. Kusi mnie temat różany, taka pashmina zawsze łapie za serce, ale na razie wygoda zwycięża

Róże mam na południowej stronie, na dwóch kratkach i jednym obelisku, którego zamontowanie w tym roku tak zmasakrowało krzak, że fotek brak.

Kratka na górce jest nieco w cieniu, w tym roku została przemalowana pod kolor altany. Jest tam róża biała, która miała być New down ale chyba nie jest i różowa no name, kiedyś ogromna, ale mocno wymarzła.


Przy ścianie domu na niższej kratce są dwie róże, chyba drobnokwiatowe. Piękna biała i taka sobie różowa, ale kolorystycznie do reszty bylinówki pasuje.

Ogród pod lasem 07:43, 18 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
To ja w biznesie
Czy na dzisiaj komuś coś? Mam na wydaniu takie panny

Ten po lewej w naturze jest ciut ciemniejszy, taki bursztynowy odrobinę, a ten po prawej za to jaśniejszy.



Hosta nie dokładnie ta kępa, ale taka sama odmiana. Widać ją za liliowcem odrobinę.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 07:35, 18 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Potrzebuję pomocy przy przerabianiu rabatki ,zastanawiam się nad jej kształtem ,
zdjęcie trochę nie na czasie ponieważ teraz stoi basen ale może to lepiej gdyż basen trochę zasłania widok i nieda się zrobić dobrego zdjęcia


Jako tło dla roślin sadzę cisa w odmianie Hicksii
Jeszcze jedno na początku tej rabatki chciałabym drzewo może Ambrowca lub klona Globosum
Każda podpowiedź mile widziana
Wzgórze chaosu 07:24, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Parę zaległych kadrów z czerwca, głównie róże i piwonie.
Piwonie mam trzy, białą uwielbiam, fuksjowa jeszcze nie kwitnie, ale u mamy jest piękna, więc i u mnie też kiedyś będzie. Pusta jasno różowa to nie moja bajka, no ale widocznie kiedyś robiła na mnie wrażenie, skoro ją kupiłam
Szkoda, że tak krótko kwitną. Na szczęście zielona podstawa długo jest ładna i nie schnie.
Moja biała ulubienica


Fusjowa pachnie obłędnie, mam już ogromny krzak od mamy, ale muszę w sierpniu płycej posadzić, ponieważ nie kwitnie. Ale bukiecik w tym roku był


Na koniec nie perełka, ale w kompozycji nawet jakoś daje radę

Trawnik spalony niewłaściwym herbicydem 06:53, 18 lip 2019


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Do góry
Mąż spalił nam całą trawę herbicydem na chwasty ( nie dostosował dawki, rozrobił na oko )



Moje pytanie czy możemy zwertykulować, wygrabić i nasypać nową ziemię i posiać trawę?
Czy musimy całkowicie pozbyć się tej suchej trawy i zasiać od nowa?
Moja codzienność - ogród Oli 05:56, 18 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry
leon60 napisał(a)




czy te kolumnowe drzewa to buki
Ogródek Iwony II 01:43, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Buszlandia...
Chyba nie umiem inaczej. I mimo, że zachwycam się ogrodami Oli, Polinki, tym ładem, podziałami roślin, to kiedy odwiedzam ogród Ewy Bacowej, nie mogę przestać na niego patrzeć, zachwycać się tą mieszanką barw, faktur, przenikających się zapachów, wysokości, a przede wszystkim wielkości ogrodu...
I wracam na swoje włości, i ogarnia mnie zadowolenia, że mam tak, jak lubię, jak lubi Zbyszek





Dobranoc

Ogródek Iwony II 01:32, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Dziś trochę ogarniałam stipę, wyczesywałam jej nasionka, częściowo chciałam ją ujarzmić i trochę przycięłam kilka kępek. Efekt niezadowalający. Lepiej wygląda z nierównymi końcami falującymi na wietrze...
Lawendę mam w trzech odmianach i w trzech etapach kwitnienia.


Tutaj inna odmiana, łądna zimą, ale kwitnienie mniej efektowne ...

Liatry zaczynają nieśmiało kwitnąć ...
Ogródek Iwony II 01:32, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Żurawka krwista, długo kwitnie, bardzo ją lubię, ale zaczynam częściowo dosadzać ją do red Barona. Szybciej startuje, niż Baron, więc efektu spodziewam się lepszego ... Za to tu dosadzę szałwię niziutką ...i jeżówki...

Juki w tym roku dają czadu

Mają sporą liczbę kwiatów

Ogród wśród pól i wiatrów 01:19, 18 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Jola! W miarę na bieżąco jestem u Ciebie - podczytuję ale tak po cichutku na dobranoc z reguły dla miłych sennych widoków
O piesie poczytałam, o pszczołach...

Tradycyjnie ochy i achy muszę zostawić Wogóle u Ciebie skutków suszy nie widać. Ciekawa jestem jak Ci się spisuje kropelkowe. Gdzieś na forum czytałam że po roku użytkowania zaczyna być problem z zatykającymi się dziurkami (skutki twardej wody)

Hortki już takie duże, dorodne, że pozazdrościć. Róże wypaśne... O jeżówkach, hostach i trawach nie wspomnę

Urzekła mnie ta trawa


Cóż to za jedna? Kolor limonkowy czy tylko tak wyszła na fotce? Czy w miarę bezproblemowa?
Ogródek Iwony II 01:18, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Na podjeździe robi się zielono, gdy od czasu do czasu pada...
Rośnie tam dzika trawa, trochę dosialiśmy, nie traktuję jej jak trawnika, nigdy nim nie będzie, ale i tak kosimy i nawozimy czasem ...

Zaczęły kwitnąć jeżówki. Uwielbiam ten czas



I kwitnie rudbekia. Ta omszona, która co roku zaskakuje wyborem miejsca, gdzie się pojawia...

I przestało mi przeszkadzać, że ogród ma różne kolory...żółty, niebieski, czerwony ...
Kolorowe Zapachy - jak byłam mała, dostałam na działce od cioci bukiet kolorowych kwiatów, cały dla mnie. Tak wtedy powiedziałam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies