Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

head67 00:21, 07 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
spokojnie podlewać kosić spryskać preparatem na dwuliścienne jak padną dać nawóz podlewać i kosić i w tym sezonie nic nie wyczarujesz przy dobrej pielęgnacji za 2 lata będziesz miała ładny trawnik
Ilis 07:14, 07 cze 2019


Dołączył: 30 sie 2018
Posty: 6
head67 napisał(a)
spokojnie podlewać kosić spryskać preparatem na dwuliścienne jak padną dać nawóz podlewać i kosić i w tym sezonie nic nie wyczarujesz przy dobrej pielęgnacji za 2 lata będziesz miała ładny trawnik

Ok. Dziękuję za odpowiedź.
____________________
BRZóZKA
sarniak11 16:44, 07 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Witam. Trawnik zadaszony 2 tyg temu, od 4 dni upały i zrobiło się jedno wielkie chwastowisko.

Wiem zw mam trochę perzu ( ciężko to wyrwać, podziemne rozlogi mocno zakorzenione)

Ale wyskoczyło mnóstwo czego co na foto poniżej, łodyga płaska, wyrywa się jednym pociągnięcie , krótkie korzeń.

Co to jest???




Poniżej foto jak się zachwycił w 4 dni ;( jakieś opcje ?

Nika24 19:50, 07 cze 2019

Dołączył: 07 cze 2019
Posty: 1
Witam. Możecie mi podpowiedzieć co zrobuc z takim trawnikiem? Niedawno założony. Niestety nie został odpowiednio przygotowany i teraz górują głównie chwasty wszelkiego rodzaju. Skupić się na koszeniu i liczyć że cześć się podda a potem jakiś oprysk?
sarniak11 10:39, 09 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Oprócz mnóstwa chwastnica nad nowa trawa zaczyna dominować rdest plamisty , czy poczekać do I koszenia i spryskać, czy co z tym zrobić? Tylko roinfap i stanie na nowo ?

Dziej za pomoc
olgierdowyy 12:48, 09 cze 2019

Dołączył: 20 sie 2018
Posty: 2
Witam.
Co to za chwast lub trawa ? Mam tego dosc sporo...po scieciu robi sie rżysko.
Erik 15:49, 10 cze 2019

Dołączył: 10 cze 2019
Posty: 4
Dzien dobry.

W dniu 20-5 zasiałem trawę. Po 1 tygodniu zaczął rosnąć, a teraz wygląda jak na poniższym obrazku. W ciągu ostatnich kilku dni widać coraz więcej różnych rodzajów trawy, można ją zobaczyć na środku obrazu. Jakiś pomysł, co to jest i czy to zniknie po koszeniu trawnika? Po drugiej stronie domu jest znacznie więcej tego chwastu. Dzisiaj dodam zdjęcie z drugiej strony.

Czy mogę już zacząć koszenie trawy lub czy jest jeszcze za wcześnie?



Zagi1111 00:50, 17 cze 2019

Dołączył: 17 cze 2019
Posty: 3

Witam serdecznie,
Mój 1 post, czytam wątek od 90 strony, nadal nie potrafię rozpoznać chwastu. Rozważam wiechlinę jednoroczną albo chwastnicę.
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu.
Założyłem trawnik miesiąc temu. Zacząłem od opryskania całości Randapem, odczekałem, następnie wyrównałem teren, wykonałem zabieg glebogryzarką z separatorem, następnie wysiałem nasiona, zwalcowałem i systematycznie podlewam. Na ptaszki dosypałem piasku, ponoć nie dostrzegają wtedy nasion. Na 1/3 terenu nie wzeszła, sporo było głodnych ptaszków, trafiła mi się też nawałnica i wypłukało nasionka. Więc dosiewam.
Niestety na dużej części terenu zdominował chwast. Trawnik zakładam na ok 600m2.
Nie mam możliwości wyrywać ręcznie.

Co robić?

Pozdrawiam
D.

head67 22:38, 17 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
chyba chwastnica zamówiłem pumę jak dojdzie będę na próbę pryskał w trawniku
katel 21:47, 18 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
head67 daj znać czy zda egzamin.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies