Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 10:01, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
ewsyg napisał(a)
Małgosiu, odpowiedziałam u mnie na Twoje pytanie.

Obłędne masz łany kosaćców. Ja też teraz inwestuję w te rośliny ze względem na to, że lubią suchą ziemię. Jak zakwitnie taka ilość piwonii to będzie widok. Również lubię te rośliny. Warzywnik i cały ogród masz bardzo zadbany.
Pozdrawiam Ewa


Ewa w tym roku moje irysy faktycznie pięknie się prezentowały i stosunkowo długo utrzymywał się kwiat. Muszę postarać się o nowe odmiany.
Piwonie zakwitły i szybko przekwitły. I niestety ta najpóźniejsza u mnie piwonia też już skończyła kwitnienie.Za gorąco dla nich. Warzywnik dziękuje za pochwały tylko niestety teraz jest strasznie zachwaszczony bo dawno w nim nie pracowałam- brak czasu, za duży upał i straszne komary. Jedyne co w nim teraz robię to zbieram plony na bieżące jedzenie i podlewam od czasu do czasu.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:02, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Basilikum napisał(a)
pobuszowalam po grzadkach i rabatkach podoba mi sie
warzywnik pierwsza klasa


Iza fajnie że wpadłaś i zapraszam częściej. Cieszę się że Ci się podoba warzywnik. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:03, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
alis napisał(a)
Przepiękne łany irysów, chyba pora zaprosić je i do mojego ogrodu. Warzywnik wygląda imponująco.


Alicja rysy sa piękne tylko szkoda że tak krótko kwitną ale warto je mieć. Warzynik dziękuje.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:39, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
anabuko1 napisał(a)

Trawy to masz imponujace. Wielkie dorodne. ; (
Ale te kępy szalwi robią ogromne wrazenie.
Przecudne. I wielkość ich i ten kołorek .
Krzesła są super. Jeszcze tylko fajne poduchy i można siedzieć i siedzieć .
Czytałam ,że rabate hostowa będziesz robic ? dużą ? Na ile host ?
SUUPER. Cieszę sie
Pozdrawiam Gosiu


Aniu ta szałwia jest faktycznie obłędna. Nie jest za wysoka, siewki sa takie same. I ma cudny intensywny kolor taki mocny fioletowo-granatowy
Poduchy trzeba kupić.
Co do rabaty hostowej to trawnik między domem a garażem uległ zniszczeniu bo leżały tam długo gałęzie po przyciętej brzozie. Trzeba by dosiewać trawę. Ale nie dosiewaliśmy tylko część najbrzydszą J. przekopał i tam posadzę hosty a później będę sukcesywnie poszerzać kosztem pozostałego trawnika. Tylko zawsze mi się wydawało że tam jest cień dobry dla host ale jak teraz to miejsce obserwuję to tam jest jednak dużo słońca. Może jakieś mniejsze drzewka bym kilka posadziła ale nie wiem jakie. I zupełnie nie mam koncepcji jak tam rozmieścić te hosty. W związku z tym wszystkie hosty czekają w doniczkach na natchnienie.
Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:44, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Margarete napisał(a)
Cudne peonie i róże a ta szałwia ma taki cudny intensywny kolor - łał.
Wzorowy warzywnik.
Miło się ogląda twój ogród. Krzesła fajne - ja też choruje na teakową ławkę ale cena mnie odstrasza.
Wrzucę ci coś na pryw co dostałam od Karoliny - może cię zainteresuje. Ja póki co nie skorzystałam bo mój budżet po wypadzie wakacyjnym trochę niedomaga. Ale zbieram i mam nadzieję że za jakiś czas wreszcie się uda
Buziaki!

Małgosiu ta szałwia ze wszystkich moich najbardziej mi sie podoba. Miałam ją rozsadzać ale jakoś się nie składało jak zwykle i tylko chęci były.
Na ławki teakowe mnie nie stać ani teraz ani później. Szkoda mi kasy. Ale te ławeczki co mi podesłałaś to też pikne tylko czy wiesz jak takie drewno się zachowuje w ogrodzie.
Ty za to super wypoczęłaś i co się naoglądałaś to tego żadna ławka nie zastąpi. A pewnie kiedyś w końcu sobie i ją kupisz.
Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:46, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
jolanka napisał(a)
Gosiu, szkoda, że nie zrobiłam u Ciebie żadnych zdjęć. Cóż, pogoda masakryczne więc na nią zgarniam

Kochani, Gosia ma taaaakie warzywa, że tylko pozazdrościć. Baloty ze słomy, słoma na rabatach warzywnych to naprawdę świetny wynalazek. Jak zobaczyłam jak pod nia wygląda ziemia, nie mogłam uwierzyć: pulchniutka, nawilżona, odwdzięcza się wspaniałymi planami. Warto, jeśli ktoś ma ku temu warunki „lokalowe” w taki sposób uprawiać warzywa Naocznie sprawdzone u źródła
Dzięki kochani za kawkę i Wasze uśmiechy


Jolu dziękuję bardzo za takie pochlebne recenzje mojego warzywnika. Tam teraz niestety chyba pół na pół warzywa z chwastami ale może przez to a może dzięki temu jakoś całkiem ładnie rosną. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:48, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
jolanka napisał(a)
Aaaa, a gdzie takie krzesła dają i za ile?

Kupiłam na A. cena 169 i 199 za te z podłokietnikami. Wydaje mi się ceną całkiem rozsądną. Ale już sama nie wiem.
Mam nadzieje że mi spatynują w ogrodzie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
yolka 16:19, 14 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Gocha napisał(a)


Jolu bardzo dziękuję za szczegółowy opis. Ja sadząc borówki dałam torf kwaśny w dużej ilości do dołów. Mam kilka odmian wiec nie w tym problem. Moje na pewno za mało żarcia mają i pewnie wody może im czasami brakuje.
A kiedy one zawiązują owoce na przyszły rok ?
Buaiaki


Wklejam mądrość skopiowaną

"Borówka wysoka formuje pąki kwiatowe w górnej częś­ci tegorocznych przyrostów i na tych pędach pąk szczy­to­wy zawsze jest pąkiem kwiatowym. Do­ty­czy to nawet bardzo silnych pędów, na których — jeśli powstają na­wet pojedyncze pąki kwiatowe — są one zlokalizowane na wierzchołkach. Inaczej jest u porzeczki, u której pąk szczy­to­wy, nie­za­leż­nie od długości pędu, zawsze jest wegetatywny.
W zależności od kondycji roślin borówki, pąki kwiatowe mogą powstawać prawie na całej długoś­ci pędu, a małe pąki wegetatywne tylko w dolnej ich czę­ści. Poznanie tego zagadnienia pozwoli zrozumieć ko­niecz­ność skracania długich pę­dów, gdyż nieskrócone wytworzą owoce tylko na wierzchołkach. Pod ich cię­ża­rem pędy odchylają się bardzo silnie, a w skrajnych przy­pad­kach do­ty­ka­ją ziemi. Natomiast formowanie się nad­mier­nej liczby pąków kwiatowych prowadzi do prze­mien­ne­go owocowania. Obfite kwitnienie w jednym roku oraz pobieranie składników pokarmowych przez kwiaty i po­wsta­łe z nich owoce hamuje wyrastanie no­wych pę­dów z pąków znajdujących się poniżej kwia­tów (fot. 1). Brak nowych pędów jest przy­czy­ną słabego, a nawet bar­dzo słabego owocowania tych roślin w następnym roku. Aby rośliny owocowały, muszą w poprzednim roku wy­ro­snąć pędy, na których pod koniec lata zawiążą się pąki kwia­to­we."


Torf jest ubogi w składniki pokarmowe, jeśli dałaś dożo to mto może być problemem słabszego owocowania
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
anabuko1 00:08, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gosiu dziękujemy za wspólny niedzielny czas u Ani





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 00:08, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies