Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Iwony II 01:10, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Uwielbiam tę szałwię - lekarska, dostałam sadzonkę od Ewy dwa lata temu i posadziłam w zupełnie innym miejscu, może nasionka z kompostem przywędrowały tu rok temu, zacierałam ręce, jak pięknie nabierała masy. Długo kwitnie... Cudowny zapach kwiatów w wazonie ...


Nigdy wcześniej De Oro tak nie wkitł. Cudnie wyglądał ...
W tym miejscu wiosną założyliśmy linię kroplującą. Jest różnica między rabatami, gdzie jeszcze nawadniania nie ma, a tymi, gdzie ono jest. W neuralgicznych miejscach dołożyliśmy kroplowniki. Głównie kupowałam je do ogórków i pomidorków, ale robią na rabatach dobrą robotę ...

Ogródek Iwony II 01:03, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Oczywiście moje Montany przy tarasie kwitną ... już miesiąc


New Dawn na pergoli, ale coś jej doskwiera w tym roku ...

Abraham Derby też ładnie kwitł

Dziś zaczęłam wycinać gałązki z przekwitłymi różami. Wiem, niektórzy już to mają za sobą, u mnie wszystko opóźnione...
Ogródek Iwony II 00:57, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Tutaj nowość od córci na Dzień Matki, odchorowała wsadzanie do gruntu, ale śliczna

Słabo kwitła w tym roku Schneewitchen w porównaniu z rokiem ubiegłym

Rok temu było tak:

Upały spowodowały, że kwiaty szybko zrzuciła ...
Ta różyczka jest piękna, ale nie znam jej nazwy ...


Ogródek Iwony II 00:54, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Jakieś róże mi kwitły, ale był to czerwiec, gorączka końca roku szkolnego, wycieczka na południe Polski - było cudnie, zahaczyłam o Wrocław i muszę tam wrócić prywatnie do ogrodu botanicznego za jakiś czas.
Potem czekaliśmy, czy mój gimnazjalista dostanie się do wymarzonej szkoły - dostał się do dwóch szkół, tylko w mieście (100 km od nas) nie dostaliśmy Internatu, musiał zrezygnować z żalem, będzie przez kolejne 3 lata dojeżdżał z domu do pobliskiego miasteczka. I w ten sposób pępowina do końca nie została jeszcze odcięta.


Więc wracam do różanych rozmaitości, niestety nie pamiętam wszystkich nazw różanych piękności, jakoś kiepsko w tym roku kwitły, chyba za mało sobie z nimi pogadałam, za mało czasu im poświęciłam, może za mało wody dostały ...
Bonica, 5 różyczek, młode krzaczki

Ta kupiona 2 lata temu w Obi za 5 zł, ma piękne kwiaty, długo się utrzymują w wazonie, bez nazwy...

Westerland, w tym roku pięknie poradziła sobie z upałami

Różyczki Zbyszka - Duftwolke, przesadzałam je wiosną, by wyeksponować je przy wejściu do domu... Pięknie pachną...


Tu narazie jest ściernisko... 00:52, 18 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Dla wielbicieli mojej stipy przesyłam niniejszą fotkę. Bo ta zaraza odrosła. 22 czerwca przycięłam ją o 1/3 wysokości. Jak widać za mało.
Basiu nie wiem czy Ci się nie narażę... ale cudną masz tę stipę. Zazdroszczę, że tak rośnie u Ciebie bezproblemowo

A ta rzeczka stipowa jak z katalogu. Cudna!
Ogródek Iwony II 00:28, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
W kwietniu trochę poszalałam ze ścieżką.
Jeśli u kogoś coś nam się podoba, nie znaczy, ze u nas będzie dobrze.

Ale trzeba czasem się przekonać na własnej skórze

Zrobiliśmy miejsce dla ambrowca.

I strasznie żałowałam tych zmian. Nawet był moment, ze się popłakałam, bo sama zaczęłam zmieniać spowrotem linię płytek na stan "Przed" i było krzywo, nierówno, do niczego. Więc Zbyszek złapał się na litość i mi pomógł. Ale przy okazji naszego mizernego ambrowca przesadziliśmy w zaciszne miejsce, a tu kupiliśmy tulipanowca. Trochę większego. Przy okazji wkomponowałam go w rabatę, przedłużając ją troszkę. Teraz jest super. Podzieliłam kilka seslerii, by tworzyło to całość.
Trochę przy 40 stopniowych upałach zaczął gubić liście, ale to normalna obrona drzewa.


Ogródek Iwony II 00:07, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Tak było w czerwcu:


A taki busz jest tam teraz:

Uwielbiam tę część ogrodu, stipa faluje na wietrze, widzę tę część z okna i tarasu.

Ogródek Iwony II 00:06, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Zbyt wielu zmian w ogrodzie nie było, mimo to coś tam podziałaliśmy.
Nasz tunel foliowy w maju dostał drzwi i futrynę, bo popsuły się zamki po pierwszym sezonie.

W części warzywnej zlikwidowaliśmy trawę na rzecz ścieżki ze żwirkiem.
Trawa kiepska, szkoda było wody, bo pod nią piaszczysta gleba, mocno przepuszczalna ...



Ogród w Klein Kottorz 23:41, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:35, 17 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Turzyca palmowa- to te kiełki wychodzące jaskrawozielone chyba 2 szt. 30-40cm wys. Fotka z ogrodu Anitki



Turzyca szerokolistna- niska rośnie w kępie, zanika na zimę, pojawia się w kwietniu.

Jeszcze coś??
Ogród w Klein Kottorz 23:33, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Za drzwiami do ogrodu... 23:23, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
O Ogrodzie Kapias będzie innym razem... Musze trochę zajrzeć na wątki i zostawić kilka pamiątkowych zdjęć ze spotkań
Ogród w Klein Kottorz 23:22, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:20, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
nie tylko my nie wiedziałyśmy


wracamy



machamy do Was
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:18, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
dotarłyśmy na szczyt


a na szczycie zasady, których nie było na dole



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:14, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:12, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:09, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:08, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ogród w Klein Kottorz 23:07, 17 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies