Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 22:41, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Jola to niemożliwe żeby takie vanilki miec! to moje jakieś niedorobione jakieś w ogóle nie widzą pąków!! albo ślepa jestem

Ogólnie pięknie
w ogóle nie widać u ciebie suszy u mnie masakra
Jacek będzie ciął grab w przyszłym tygodniu? to i mojego lekko poprzycinam
u mnie straszna bieda z nędzą
od poniedziałku jestem na urlopie to może wreszcie znajde czas żeby przyjechać

cmokam mocno


Jak nie widzisz pąków na vanilkach??
No w sumie to może i dobrze, bo pewnie już się już rozwinęły, hehe

A suszę owszem widać - głównie na trawniku, ale nie przejmuję się tym za bardzo. Nie podlewam trawnika. Podlewam skrzynie, pomidory i ogórki, truskawki, borówki i czasem hortensje. A w ogóle zauważyłam dziś, że mam hortensje jakieś żółte, jakby im czegoś brakowało... Chyba muszę florovitem prysnąć, bo jakoś dziwnie wyglądają.

A grab u mnie mocno porósł. Na wysokość, na szerokość. Ja się nawet za niego nie zabieram. J. piłą elektryczną go załatwi. Jak patrzyłam na graba u Ciebie na foto, to mi się wydawało, że porządnie wygląda, a nie bieda z nędzą.. Hmm.. hmmm...

Co do pracy to ja obecnie tak różnie.. początek tygodnia miałam wolny, dziś już ostro pracowałam i gdzieś do połowy przyszłego tygodnia powinnam skończyć. A potem pewnie trochę wolnego będę miała, to się zgadamy

Limki w pąkach zostawiam

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Veega 22:44, 17 lip 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Witaj Jolu
Twój ogród zaniedbany? Przestań proszę....jest piękny, coraz piękniejszy, bujny i taki świeżutki Twoje zdjęcia mogła bym w nieskończoność oglądać

Pozdrawiam

jolka 22:44, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
dzika_roza napisał(a)
czy możesz napisać co ile masz posadzone wiśnie Amanogawa? piękny ogród masz


Dziękuję za miłe słówka A Amonogawy.. co ok. 3 metry.


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:54, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ogród piękny, pszczół dużoA rośliny miododajne sadzisz???


Sylwia, dopiero się uczę, które roślinki pszczółkom smakują Już wiem, że (z tych co mam) uwielbiają lawendę, czosnki główkowe, szałwię, kocimiętkę. Hortensje mniej, a szkoda bo dużo ich mam. Poczytałam trochę o gatunkach miododajnych i na pewno będę je wciskała gdzie się da

O, jeszcze pysznogłówkę mam w kąciku, też ją pszczółki lubią. Muszę się postarać o inne kolory


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Wendy79 23:24, 17 lip 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jolu, odkąd do Ciebie trafiłam, z uwielbieniem oglądam Twój ogród. Tym razem zauroczyło mnie połączenie bukietówek z hostami. Ogród masz bardzo zadbany, więc nie wiem dlaczego twierdzisz inaczej .
Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam z Dolnego Śląska
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
m_gocha 01:19, 18 lip 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola! W miarę na bieżąco jestem u Ciebie - podczytuję ale tak po cichutku na dobranoc z reguły dla miłych sennych widoków
O piesie poczytałam, o pszczołach...

Tradycyjnie ochy i achy muszę zostawić Wogóle u Ciebie skutków suszy nie widać. Ciekawa jestem jak Ci się spisuje kropelkowe. Gdzieś na forum czytałam że po roku użytkowania zaczyna być problem z zatykającymi się dziurkami (skutki twardej wody)

Hortki już takie duże, dorodne, że pozazdrościć. Róże wypaśne... O jeżówkach, hostach i trawach nie wspomnę

Urzekła mnie ta trawa


Cóż to za jedna? Kolor limonkowy czy tylko tak wyszła na fotce? Czy w miarę bezproblemowa?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Zuzka25 07:07, 18 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
m_gocha napisał(a)

Cóż to za jedna? Kolor limonkowy czy tylko tak wyszła na fotce? Czy w miarę bezproblemowa?


Jolu, z przodu rośnie sesleria? Muszę wymienić przed hortensjami trawy amazon mist, bo się nie sprawdzają i pomyślałam o seslerii
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
adewzuol 09:41, 18 lip 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
W zeszłym roku też mocno cięłam lawendę, po strzyżeniu zostały same suche kikuty i miałam obawy czy odbije. Odbiła, ma się dobrze.

Łan z jeżówkami zachwycający, zresztą jak wszystko. Seslerię muszę dokupić.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Kawa 13:02, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no moje vanilki to baaardzo daleko za Twoimi!!!

pysznogłówek dla pszczółek dam inne kolory mam najlepiej wiosną jak będę dzielić!!
tylko przypomnij!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
KasiaBawaria 14:34, 18 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez bardzo zwracam uwage by owady mialy u mnie pokarm i u mnie sprawdzaja sie nastepujace rosliny:

krokusy, muscari, wierzby, wszelkiego rodzaju bodziszki,deren jadalny, ciemierniki, alium, szalwie, lawenda, jezowki,kocimietki, ostrogowce,przetaczniki,skabiozy,dzwonki karpackie,jarzmianki, ziola jak np. oregano, melisa,stachys, dzikie wino, bluszcz,rozchodniki, agastache, wszelkiego rodzaju drzewa owocowe i krzewy owocowe,pysznoglowka, cynie,osty,




____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies