Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja działka na Dębowym Lesie 20:44, 17 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
anabuko1 napisał(a)




Cudowne zdjęcia robisz. Kompozycja, ostrość.
U mnie kiepsko z liliowcami w tym roku - susza. Dokupiłam w tym sezonie nowe. Może przyszły rok będzie lepszy.
Moja bajka 20:44, 17 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
W domkach dla owadów mojej produkcji mieszkają... kowale . Chyba nie są specjalnie pożyteczne, grunt, że nie szkodliwe. Przynajmniej im domki podeszły
Ogród Małej Mi 2017 20:39, 17 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Trochę znam.. dzwoń.. bo pisanie zajmuje czas. .
Mam i ja trochę tandetnej chińszczyzny.. ale ta chociaż śmieszna jest



No wreszcie go znalazłam . faktycznie pocieszny .
Ogród z wilkiem zamkn. 20:38, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
MonikA napisał(a)


Oj ja też dzięki temu forum zupełnie przerobiłam ogród, dużo się tu nauczyłam

Edit.
Czy ja widziałam u ciebie przetaczniki? Bo nabyłam wczoraj czy da radę w takiej cięższej glebie?

Monika ja też bardzo dużo zawdzięczm forum i pomocy dziewczyn

a przetaczniki rosną w rabatach wielokrotnie przekopywanych przede wszystkim z korą -ja mam glinę na działce, ale w rabatach mieszałam ją z korą ,piaskiem,obornikiem granulowanym ,ziemią ze sklepu -nie dodawałam kompostu ,bo jeszcze wtedy go nie miałam -mam nadzieję ,że do przyszłego sezonu będę mieć już swój ,bo jedną część kompostownika już mam zapełnioną ,to dodam




Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 20:33, 17 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry
Jola_M napisał(a)
no i oczywiście nie mogłam się opanować i trzasnęłam okazyjnie jeszcze kilka fotek dzisiaj


Chciałam się przywitać, bo już wczoraj do Ciebie zaglądałam. Piękny ogród powstaje u Ciebie, cudne byliny i super zdjęcia robić. Wszystko mi się u Ciebie bardzo podoba.
Ogród z wilkiem zamkn. 20:32, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kawa napisał(a)
Madziu pięknie ci wszystko rośnie
i wygląda!

Kamilka dziękuję za komplementy niektóre roślinki odczuły pogodę -np. różowa tawułka ,która czarowała w zeszłym sezonie uschła ...a tak się chwaliłam ,że u mnie daje radę ....muszę jej jakąś inną miejscówkę znaleźć-poza skalniakiem
parę kadrów z brzozowej zostawiam



Ogród z wilkiem zamkn. 20:28, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
anabuko1 napisał(a)

O tak, te spotkania z takimi samymi ogrodmaniaki sa niesamowicie energetyczne.
Ale i pokazują ,że nie tylko my jesteśmy zakręceni roślinkami.
Kiedyś mój maż mówił, że ja to chyba mam w głowie same roślinki
Od jakiegoś już dłuższego czasu nic nie mówi. A sam na stoiska czy sklepy ogrodnicze mnie ciągnie.
No czekam , czekam na te zdjęcia Ani …. z kilku przecież ogrodów.
Ależ ona miała fajnie


Aniu dzięki temu spotkaniu dostałam nowego zapału mam nadzieję ,że kiedyś na żywo i my się spotkamy

a teraz poczaruję samymi ładnymi ujęciami hihi dziś taka piękna pogoda to popstrykałam trochę ładnych ujęć...szkoda ,że jak dziewczyny były ,to było pochmurno





Ogród z wilkiem zamkn. 20:28, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Ślicznie tutaj piszecie szczególnie o tym kopie Można dostać, oj tak! albo można się zmobilizować, jak tutaj odchodzą takie zmiany. Dobra energia dziewczyny i chłopaki. Tak trzymajcie!


Dziękuję Danusiu za zawitanie w moje skromne progi

ja do Twojej Anglii zaglądam bardzo często -masz taki dar łączenia ze sobą roślin ,że jest on inspiracją dla mnie i dla wielu z nas

ten ogród pomimo ,że zupełnie inny niż dostojny ,elegancki Bukszpanowy zachwyca mnie nieustannie jego klimat mi bardzo w duszy gra

mam nadzieję ,że kiedyś uda mi się go zobaczyć na żywo

mój malutki ,ale i tak mnie cieszy


cięcie bukszpanów jeszcze mi nie wychodzi


teraz zaczynam zabawę na drugiej części ogrodu

na razie praca ,której nie widać -kopanie ,pozbywanie się chwastów ,równanie itp.,itd. ….pewnie ze 3 lata miną ,jak tą stronę ogrodu ogarnę hihi


Ogród na końcu wsi 20:20, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Agulina_Em napisał(a)
Gdyby ktoś pamiętał - miałam problemy z pleśnią (bądź grzybem) na trawniku. W związku z tym, że nie otrzymałam żadnych rad, jesienią posypałam pleśń popiołem z kominka (palimy drewnem z drzew liściastych) Na wiosnę w tych miejscach pojawiła się piękna gęsta trawa i problem znikł

Zamieszczam kilka aktualnych zdjęć.

Bardzo ciekawa rada.
I bardzo ładne kompozycje doniczkowe.
Ta ciemna trawa to Verigo ??
Za drzwiami do ogrodu... 20:00, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)

Oj wesoło było Aniu Szkoda ,że nie dołączyłaś do nas

Oj i ja żałuję, że mi się nie udało z wami być

Wróciłaś już z wojaży ???
Czekam z niecierpliwością na relacje ze wszystkich ogrodów
Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie 19:48, 17 lip 2019

Dołączył: 17 lip 2019
Posty: 3
Do góry
Witam, zaniepokoiła mnie nagła zmiana w wyglądzie borówki. Sadzona w tym roku wiosną z ziemią do borówek (na działce gleba gliniasta), odmiana Spartan. Nienawożona. W ciągu ostatnich 5dni zmieniła kolor liści z zielonego (żadnych widocznych przebarwień) na wygląd taki, jak na zdjęciach. Zmiana zaszła błyskawicznie i nie wiem, czym była spowodowana. Zmiany zaczynają też dotykać drugiej z roślin (ostatnie ze zdjęć). Proszę o pomoc - co to oznacza i czy powinienem jakoś działać?


Przedziwny Ogród 19:35, 17 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry




Przedziwny Ogród 19:33, 17 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Agulina_Em napisał(a)
Przepiękne kompozycje! Uwielbiam gipsówkę i jeżówki, planuję je w przyszłości u siebie gdzieś między trawami ozdobnymi

Pozdrawiam ciepło!





Dziękuję Na pewno będzie u Ciebie pięknie wyglądała




Przedziwny Ogród 19:16, 17 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
AnnaMS napisał(a)
Ale cudowne rabaty jakie kolory pięknie dobierasz kwiatuchy kolorem i kształtem, tak plastycznie, a wianek miodzio, śliczniutki



Dziękuję bardzo Ależ mi miło
Kolory w ogrodzie dają tyle energii i radości.I nie tylko mojej rodzinie.... Mnóstwo jest w nim motyli, pszczół, ptaków....i jaszczurek
, nawet koty od sąsiadów wylegują się na trawniku.

Przerabianie ogródka pod swój gust 19:13, 17 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Vila, ja krwawniki uwielbiam, choc sie rozrastaja.Ale tam maja miejsce. Rosna razem z trawami, wszesniej w duzym pojemniku. Krwawniki lubie w trawach.Zeby wygladaly lakowo.

Hortensji mam mnostwo, ale musialam czekac min. 3 lata by sie ukorzenily i zaczely ladnie kwitnac. W pierwszych latach mialy tylko liscie i przemarzaly.Teraz pomimo poznym przymrozkow pod koniec kwietnia, rowniez kwitna. Przykro mi z powodu pieska. Ja z moim ostatnim kotem rozstalam sie 1,5 roku temu...






Niedlugo to wiecej zdjec psa bedzie niz kwiatow haha.

Przedziwny Ogród 19:10, 17 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
anabuko1 napisał(a)

No i u ciebie piękne kule hortek.
Nie to co moje bidy.
Jeżówki piękne


Tę hortensję mam pierwszy rok. Trochę się obawiałam jej sadzić w moim ogrodzie, bo cały jest od strony południowej. Umieściłam ją pod miłorzębem, dla cienia. Dobrze podlewałam, więc się odwdzięczyła
Jeżówki w tym roku wydają mi się trochę bidniutkie.

Ogród Małej Mi 2017 19:02, 17 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Brudne dzieci to dzieci szczęśliwe, Muminki super zabawę miały/ mieli....Super chłopcy Wam rosną
Ale się cieszę, że z rybami lepiej:


Jedną rybkę rasowa, cudną dostałam za całe 75 zł... na imieniny.. i kota zeżarła aklimatyzowała się w kastrze i.. nie doczekała lepszych czasów.

Zamiast prezentu wyszła wystawna kolacja dla kota Mam nadzieję, że wyskoczyła z kastry do oczka i jeszcze wystrachana siedzie gdzieś ukryta.. na razie jestem obrażona na wszystkie koty..
Zaczyna się jeżówek czar..



Ogród Małej Mi 2017 18:55, 17 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


Ale jednak coś wyrosło. Mogą duże porosnac bo mają dużo światła dokola.
Jesienne już możesz wysiac.

Ja swojego nie pokazuje, bo chwastami zarosło.
Czasami się zastanawiam po kija ja to sieje. Jak oprócz pietruszki wszystko tanie i dorodne. U nas to zaglebie warzywne.

Ania nie zapeszam, ale dobrze, że ryby wychodzą z choroby.
Mnie grad wytłukł liście na oczku w sobotę. To ty napisałaś że mi zazdrościsz i widzisz mam sito.

Widzę, że podlało też u ciebie.

Pozdrawiam


Padało jeden dzień.. i to tak nie cały ale bardzo intensywnie, wiec kałuże powstały.
A lilie się położyły..
Moja działka na Dębowym Lesie 18:46, 17 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
anabuko1 napisał(a)




Aniu pozdrawiam słonecznie
Pięknie
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:45, 17 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
bardzo dlugo juz kwitna


a te z wlasnego wysiewu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies