Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 19:03, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nasze zakupy. Jola kupiła to co jej się spodobało a ja miałam listę, której kurczowo się trzymałam



Moje zakupy. Miskant Grosse Fontane, cztery sztuki hakonek zielonych green hills, sadziec Lucky Melody sztuk dwie. Rośliny do donic, bo czas na zmianę letnią. Bakopę różową, jasną fioletową, białą surfinię o drobnych kwiatach oraz petunię.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:14, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gardener27 napisał(a)
Aniu piękny porządek u Ciebie w ogrodzie. Szałwie i róże oszałamiające, kolorów z każdym następnym sezonem na rabatach coraz więcej.

Muszę pochwalić warzywnik, zgrabny i estetyczny. Pokochasz go po pierwszym sezonie i już nie zrezygnujesz z niego.

Przedogródek w końcu zobaczyłem, zarys fajny a plany jeszcze ciekawsze.


Z tym porządkiem bywa różnie. Nic nie rośnie szybciej jak chwasty . Warzywnik jest niewielki w porównaniu z Twoim. To tak aby nie latać do sklepu po kawałek marchewki czy pietruszki.
Przed ogródek uff to wyzwanie. Zakupione hakonki doszły tutaj.


Po raz pierwszy pokazuję też rabatę, która powstała przy podjeżdzie. Tutaj dosadziłam sadziec. Rabata z kannami wyszła przypadkiem. Moja mama miała tak ich dużo, że właściwie zanim się obejrzałam miałam je w bagażniku. Nie planowałam ale mam


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:26, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Wstawiam zaległe zdjęcia. Nazbierało się ich trochę.








____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:31, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kilka odratowanych pąków róży Chopin. Bardzo szybko wypuszczają nowe. Niebawem nadrobią stracony czas.





____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 20:32, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Gefyld


Snow Princes


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Katkak 21:04, 16 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Zakupy super. Ja w tym roku mam bardzo dużo donic i roślinek sezonowych
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 21:07, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Joku 21:13, 16 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Anusia napisał(a)
Wstawiam zaległe zdjęcia. Nazbierało się ich trochę.





U mnie też kwitną. Chyba mamy z tego samego źródła czyli od Iwony.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia 21:49, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Zakupy super. Ja w tym roku mam bardzo dużo donic i roślinek sezonowych


U mnie tylko trzy donice. Jak na razie. W planie czyli w przyszłości chcę zakupić takie gliniane. Drogie są. Jak nadarzy się okazja nie omieszkam. Z czasem ogród będzie sobie sam musiał poradzić. Bo w tej chwili w trakcie upałów podlewam wszystko. Jakby doszły jeszcze dodatkowe donice to na jedną osobę trochę za dużo.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:58, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Joku napisał(a)


U mnie też kwitną. Chyba mamy z tego samego źródła czyli od Iwony.


Tak Jolu mam je od Iwonki. Bardzo ładnie się rozrosły w mega tempie Jako roślina zadarniająca doskonała. Dostałam od Iwonki ptasie łapki. Też ładnie się rozrastają oraz Ice Dance. Tutaj gorzej ale to żelazna roślina. Sadziłam ją w zeszłym roku w suszę. Bardzo na tym ucierpiała. Powoli odbija. Na jesień powinna pokazać się w całej swojej krasie.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies