Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:37, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Bardzo długo kwitną jarzmianki. Gdyby tylko były ciut niższe.





Znowu muszę uporządkować nasadzenia wokół tawułek. Parzydła zaczęły się na nie pokładać.



Ciekawe, co tutaj się będzie działo, kiedy ten klon strzępiastokory podrośnie?




To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:34, 14 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Irenko, annabelki mam dwie. Jedna stoi, a druga dzisiaj musiałam podwiązywać za pomocą rajstopek do masztu.
Pierwsza zaczyna kwitnienie Candlelight. Pięknie się jej przebarwiają liście jesienną porą.



Na froncie najwięcej mam Limelight.














hosta pod limką mnie zainspirowała, może zgapię

jesteś pewna, że te dwa ujęcia to Twój ogród? Do tej pory takich strzelistych widoków nie pokazywałaś
Ogród Cioci cz. 3 21:33, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)

Gosiu, a ja podziwiam twój dopieszczony , piękny ,bogaty , elegancki ogród
Dehner Blumenpark 21:29, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:29, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj znowu popadało. Z mniejsza intensywnością i rzadziej. Dało się trochę podłubać ogrodowo.
Na obrzeżach rabaty z truskawkami w marcu wsadziłam dymkę. Ziemia była dobrze uprawiona, towarzystwo pozytywnie na siebie oddziaływało. Plony są zacne. Najbliższy tydzień ma być słoneczny. Cebula wyrwana i będzie się teraz podsuszać.



Ścięłam liście poziomkom. Owoce były już coraz mniejsze, a liście częściowo podsuszone. W ciągu miesiąca wyrosną nowe, krzewinki zakwitną i do zimy będą cieszyć owocami.

Wykancikowałam i wypieliłam kilka rabat. Z ogrodu wygoniła mnie przedwieczorna burza.
Jeżówka purpurowa w różnym stadium rozwoju i w różnych konfiguracjach.










Zielony zakątek z Antonówką 21:29, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
AnnaMS napisał(a)
Piątkowe nabytki :
- Krwiściąg, Sanguisorba 'Little Angel'
- Driakiew purpurowa, Scabiosa atropurpurea 'Chile Black'
- Hosta o czerwonych nakrapianych łodyżkach liściowych
- Rudbekia owłosiona, Rudbeckia hirta 'Cherry Brandy' /prawdopodobnie/
Cecha wspólna tych bylin to: coś pururowo-czerwono-czekoladowego




Hosta i krwiściąg są już na swoim miejscu
Krwiściąg udało się podzielić na cztery części, miejmy nadzieję że przeżyje ten zabieg i przezimuje bez szwanku

Aniu podziwiam twoje piękne hosty
Obie mamy do nich słabość.
Krwiściąg ciekawy. Czy on będzie wysoki ?
W cieniu - zacieniona 21:28, 14 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Milka napisał(a)
Rarytas hortensji...no cudo...może i mam, ale nie odbarwia się tak.
Ale palenie w kominku, to już jestem mega zaskoczona, aż taka różnica temperatur u nas w Polsce?
My teraz ledwo odżyliśmy, teraz w domu, idealnie chłodzony, mamy 22, na zewnątrz zimniej, bo leje, 48 godzin, matko cud
Bogusiu, proszę o szersze kadry. Masz taki ciekawy ogród, tajemniczy, nie umiem go ogarnąć, jako całość.


To Green Shadow...rzeczywiście kolory ma bardzo ciekawe.

W kominku palimy,noce zimne ,wczoraj było +7.Jak napalimy to przyjemniejszy jest wieczór,można posiedzieć w ciepełku,chyba od jeziora tak ciągnie.
Postaram się zrobić ...ale ogródek maciupki i trudno zrobić szersze kadry.
Chwasty w trawniku 21:25, 14 lip 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Do góry
Witam. Macie jakiś sposób lub oprysk aby zwalczyć palusznik krwawy/nitkowaty ??
Zasomowil.sie w sporej części trawnika:/
Dehner Blumenpark 21:23, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Ogrodowy spektakl trwa ... 21:18, 14 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
mira napisał(a)









Przestudiowałam z 10 stron, Sierikę zobaczyłam, warzywniczek, ale ten kolor mnie powalił normalnie. Jagody w śmietanie. Czekam na kolory moich cynii z siewu Będzie taki kolor albo nie. Zamartwiłam się.

Posiałam titonię w warzywniku, Ola miała nie pielić warzywnika, a wypieliła i z titonii ostała się tylko jedna Taka jest cena pomocy pielącej
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:16, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Irenko, annabelki mam dwie. Jedna stoi, a druga dzisiaj musiałam podwiązywać za pomocą rajstopek do masztu.
Pierwsza zaczyna kwitnienie Candlelight. Pięknie się jej przebarwiają liście jesienną porą.





Na froncie najwięcej mam Limelight.











Kilka Grandiflor jest z boku budynku. (za ławką Limka).



Pamiętajcie o ogrodach 21:15, 14 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym sadzie, w innym lesie –
Może by inaczej zaszumiał nam las,
Wydłużony mgłami na bezkresie….

Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd
Jęłyby się dłonie dreszczem czynne –
Może by upadły z niedomyślnych ust
Jakieś inne słowa – jakieś inne…

Może by i słońce zniewoliło nas
Do spłynięcia duchem w róż kaskadzie,
Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz,
Ale w innym lesie, w innym sadzie…



Bolesław Leśmian









Ogród Cioci cz. 3 21:15, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)

no bajka
ach
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 21:03, 14 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Dla porównania Hakone i moja stópka czterdziestka

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 20:57, 14 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
MartaKozak napisał(a)


Marta, to jest poezja!
Jakie tu masz odmiany jeżówek?
Pamiętajcie o ogrodach 20:56, 14 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Gosiu tylko pochwal się jak zrobisz jak moge doradzac nie kupuj miety rozrasta sie bardzo, chyba że chcesz to Ci wyślę, bo z dwóch sadzonek mam już cztery i musiałem nowa wannę zrobić, na szczęście też znalazłem takową.



Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 20:53, 14 lip 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Do góry

@brydziasia, u mnie ślimaki też sobie poużywały, jednak większość strat spowodował upał, susza i mój brak czasu na dopieszczanie w ciężkich warunkach. Mam nadzieję, że chociaż Maculata wykazująca oznaki przetrwania dożyje następnej wiosny.

@Marcin, H. quercifolia Snow Giant cudna!


U mnie dębolistna już się zrumieniła.


Kosmata rozwinęła swoje wdzięki, szkoda, że taka susza. Kwiatostany małe w tym roku.


A to bukietowa Pinky Winky

I jeśli się nie mylę Polar Bear


Dehner Blumenpark 20:53, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Moja działka na Dębowym Lesie 20:47, 14 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Lilie

Piękności oj dużo by cytować ... piękne rabaty
Dehner Blumenpark 20:46, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies