Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

brydziasia 19:25, 13 lip 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Przez dwa dni padało, nie zaglądałam do sadzonek, dzisiaj się okazało, że wszystko zielone obżarły ślimaki... ponad 10 różnych odmian... nawet nie jestem chyba zła,raczej zrezygnowana, zaniosłam do warzywnika obgryzione patyki i wysadziłam już bezpośrednio w grunt, może odbiją...
I chociaż obiecałam sobie, że nie kupię nic, póki nie wysadzę z donic większości hortensji, tak jednak pękłam i w przypływie żalu postanowiłam uratować Sweet Fantasy ze sklepu...
MarcinKRK 21:04, 13 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@KasiaBawaria
Bardzo ładne rośliny.

@dzika_roza
Jeśli wcześnie rano mimo wilgotnej ziemi nadal są "zwiędnięte" to stawiam albo na zalanie korzeni wodą, albo na gryzonie.

@brydziasia
Na 99,9% to nie jest Sweet Fantasy.
Basilikum 21:16, 13 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
pare dni temu uratowalam taka hortke z kompostownika na cmentarzu


dzis znalazlam taka w centrum ogrodniczym



myslicie, ze to ta sama?

moja oczywiscie za darmo i trzy razy wieksza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MarcinKRK 21:21, 13 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Włączam się w trend spokojnych kolorów

H. quercifolia Snow Flake


H. quercifolia Snow Queen


H. quercifolia Snow Giant


H. macrophylla Wudu


H. arborescens Incrediball
MarcinKRK 21:24, 13 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Basilikum
Wydaje się, po odmiennym ząbkowaniu liści, że to różne odmiany (o ile dobrze widzę). Swoją drogą skandalicznie wysoka cena jak na "no name'a"
Basilikum 21:32, 13 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
cena wysoka i hortka mala byla
ale to renomowane wielkie centrum ogrodnicze wiec i ceny odpowiednie (ja tam bylam ogladac, nie kupowac)

bardziej skandaliczne wydaje mi sie wrzucanie takich pieknych roslin na kompost

poszukam w Hartkirchen, moze znajde imie dla tej mojej
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
brydziasia 22:16, 13 lip 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
MarcinKRK napisał(a)/=


@brydziasia
Na 99,9% to nie jest Sweet Fantasy.

Szczerze zdziwiły mnie ząbki na płatkach, ale stwierdziłam, że ciapki ma, kolor ładny, cena ludzka i czapnęłam. A masz w takim razie pomysł, które jeszcze mają takie "ciapki"?
MarcinKRK 10:19, 14 lip 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@brydziasia
Niestety nie przypomina to żadnej odmiany, którą znam. Jest jeszcze taka możliwość, że to jest mutacja Sweet Fantasy, może na to wskazywać na Twoim zdjęciu kwiat bliżej górnej krawędzi, mniej więcej po środku. O ile dobrze widzę nie ma on tak silnego ząbkowania i rysunek jest bardziej wyrazisty, tak jak u wzorcowej odmiany.
eDorka 20:53, 14 lip 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47

@brydziasia, u mnie ślimaki też sobie poużywały, jednak większość strat spowodował upał, susza i mój brak czasu na dopieszczanie w ciężkich warunkach. Mam nadzieję, że chociaż Maculata wykazująca oznaki przetrwania dożyje następnej wiosny.

@Marcin, H. quercifolia Snow Giant cudna!


U mnie dębolistna już się zrumieniła.


Kosmata rozwinęła swoje wdzięki, szkoda, że taka susza. Kwiatostany małe w tym roku.


A to bukietowa Pinky Winky

I jeśli się nie mylę Polar Bear


Mary 22:36, 14 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
MarcinKRK napisał(a)
Włączam się w trend spokojnych kolorów
H. quercifolia Snow Flake


Jaka piękna!
Jak wygląda jesienią?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies