Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 14:44, 12 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Aniu wlasnie leje jak z cebra wiec z fotek nici ale jak przestanie to zrobie. Na drugiej i trzeciej fotce widac jak kwitnie

i tu


to mi sie wlasnie w nim podoba, bo on w sumie o kazdej prze roku atrakcyjny jest. Wczesnie cieszy kwiatami, potem jest pieknie jasnozielony, tak, ze u mie na tle lasu fajnie wyglada, jesienia ma piekne wybarwienie a zima tez jest fajny


mam jeszcze jednego, bo on potrzebuje drugiego by owocowal i ten drugi jest krzaczkiem ale tez na drzewko bedziemy prowadzic, niech tylko Emusia pogonie do ciachania
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 14:41, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Jola_M napisał(a)
na bylinowej królują teraz lawenda i czosnki - szukają słońca (ja to na ich miejscu raczej bym szukała cienia - taki skwar) ścięta do zera szałwia już odrasta - ciekawe czy jeszcze raz zakwitnie?



Jestem zauroczona tymi czosnkami, koniecznie muszę znaleźć u mnie jakieś słoneczne miejsce dla nich Lawendę też lubię, właśnie jestem w przeddzień lawendobrania
Chciałam zapytać, kiedy cięłaś szałwię ? pierwszy raz posadziłam, coś słabiutko kwitła, ale może za mało słońca u mnie ma..
Faaajnie tak od początku tworzyć ogród, będę zaglądać.

PS. Wydaje mi się, że ten niby bodziszek lepiej usunąć. Z tego co wiem, jest to roślina spokrewniona z poziomką, bardzo silnie zadarniająca, trudno się jej pozbyć. Przynajmniej ja mam z tym problem.
Ogród pod lasem 14:36, 12 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
I fotki z dziś, bo jutro pewnie tak ładnie nie będzie chlip


Jak u ciebie soczyście zielono, zazdraszczam Hakonki masz obłędne, nie dziwię się, że taką dyskusję wywołują. Nie mogę się napatrzeć na ich bujność ... Ta hakone pod dereniem to jaka odmiana? Sadzę właśnie 5 sztuk ivory halo i chciałabym w nogi dać coś stonowanego. Na tym zdjęciu bardzo fajnie razem wyglądają, tak spójnie. W ogóle piękny jest ten kadr, bajkowy...


Ogród pod lasem 14:15, 12 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13850
Do góry
Po prostu nie wiem co napisac, moj ogrod wydaje sie taki nijaki. Cudo a placyk to prawie jak w mojej lezakowni

jednak co duze rosliny to duze, drzewa robia dobra robote. i pytanie co one za jedne na tych fotach, oczywista o brzozy mi nie chodzi tylko te z czerwonymi liścmi i drugim wpadaja w złote

UrsaMaior napisał(a)
I fotki z dziś, bo jutro pewnie tak ładnie nie będzie chlip








Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:10, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Ja będę szczęśliwa jak ażury floks przykryje i mostek pokryje się trawką
za rok powinno być już o wile lepiej


Ogród w remoncie 14:09, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:07, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry


roslinki posadzaone, dno wyczyszczone z mułu, na boisku chłopców pobojowisko, ale Em szczęśliwy

Ogród w remoncie 14:07, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:04, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
10 minutowy deszcz nas przegonił, krajobraz jak po wojnie

równanie ziemi

i całkiem niezły widok w porównaniu do tego co było

jest spora sznsa, ze przez dwa trzy lata nas nie zaleje....
Ogród w remoncie 14:03, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:59, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
No i nie ma mostka

rura wstawiona

Emuś płyty układa

i krawężniki co z chodnika nam zostały
Ogród w remoncie 13:55, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:54, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Po wyjęciu pierwszego i odkopaniu okazało się, że w środku krąg nie tylko jest dziurawy i zatkany cegłą, ale drugi cały połamany



Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 13:53, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Zaczyna też kwitnąć młodziutka hortensja bukietowa Vanille Fraise. Mam też dwa inne krzaczki które reanimowałam po poprzednim właścicielu. W tym roku, już dobrze rokują
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:50, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
koparka idzie w naszą stronę

i ogród z za płotu widziany

zaczynają u nas

czego w tym mostku nie było, folie cegłówki, szkła, dachówki, zmiażdżone wiadro i co kto chciał
tu widać jak kręgi były ułożone nierówno

ale i tak szacunek dla dziadka i sąsiada bo sami ten mostek robili i dźwigali we dwóch kręgi z którymi koparka problem miała
Ogród w remoncie 13:43, 12 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
A u mnie dziś świeża dostawa


I jak już robiłam zdjęcia to ku pamięci z lipca

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:41, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
nie wiadomo skąd nagle zjawiło się stado około 20-stu (tylko trudno fotkę ostrą zrobić) jaskółek, które wyłapywały chmary komarów unoszące się z rowu w trakcie kopania koparką





Ogród pod lasem 13:39, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Przepięknie ! ależ wszystko się rozrosło i nabrało masy, ale z wiekiem to już tak jest Mam prośbę, czy mogłabyś mi zrobić zbliżenie tego największego kwiatka różowej hortensji ? Czy pojedyncze płatki wyginają się jak płatki bzu? Mam okazję kupić taką ogrodówkę i zastanawiam się, czy to jest ta "sztywniejsza" anabell


System automatycznego nawadniania 13:32, 12 lip 2019

Dołączył: 14 cze 2017
Posty: 29
Do góry
witam,
chciałem po krótce wrócić do tematu suchych miejsc o którym pisałem na poprzedniej stronie. Mianowicie pojawiło mi się 2 takie miejsce, identyczne, równomierne placki, ewidentnie źle leją te dysze HE-VAN ponieważ zasięg się pokrywa, trawnik 6 m a zasięg 4,5 m. Myślę o większych dyszach (VAN-18, zasięg 5,7 m) ale czy dalej brnąć w te VANy? Myślałem o dyszach HUNTER, widziałem filmiki że nie leją pojedynczymi strumieniami tylko po całości, ma ktoś Huntery? Zadowoleni?



Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 13:30, 12 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies