Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

head67 22:31, 31 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
ja wysiewałem rotacyjnym te na kółkach ciężko ustawić ja bym po siewie jak tak ładnie idzie przysypał cienko nasiona ziemią
analyzer65 07:06, 01 cze 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ja bym wysiewał siewnikiem.
wasiu 11:33, 05 cze 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
head67 napisał(a)
ja wysiewałem rotacyjnym te na kółkach ciężko ustawić ja bym po siewie jak tak ładnie idzie przysypał cienko nasiona ziemią


analyzer65 napisał(a)
Ja bym wysiewał siewnikiem.


Jednak ten siewnik na kółkach nadaje się tylko jako ciekawy rekwizyt, którym można sobie postawić w komórce żeby zbierał kurz. Nie sypał trawy równo niezależnie od ustawień. I taka ciekawostka - najwięcej z niego wypadało jak stał w miejscu

Dlatego sypane z ręki nasiona są najlepszą opcją którą polecam każdemu.

Tak jak wspomniałem w moim poprzednim wpisie - całość została zwałowana lekkim walcem i podlewanie

I jeszcze mam pytanie odnośnie podlewania w takie upały co nas teraz nawiedzają (Piaseczno pod Warszawą). Ze względu na powyższe upały to podlewam często czyli kilka razy dziennie aby gleba była ciągle wilgotna jednak 2 razy zdarzyło się, że gleba wyschła na jakieś 4h bo wróciłem dość późno do domu. Czy to mogło zaszkodzić nasionom? Mam system podlewania ale jeszcze bez komputera i muszę ręcznie odkręcać każdą sekcję.
gawrad79 14:34, 05 cze 2019

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 6
Pani Danusiu,
co zrobić, kupiłem ziemię miała być dobra a okazało sie że jest gliniasta i połowa nasion nie wzeszła.
Minęły 3,5 tygodnia podlewana 2 razy dziennie zraszaczami.
Czy wymieszanie tej ziemi z dobrą ziemią i posianie nasion pomoże czy ma Pani inną radę na taką sytuację.
Pozdrawiam,
gawrad79 14:35, 05 cze 2019

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 6

Karolina231 19:53, 05 cze 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
gawrad79 napisał(a)


Miałam tak samo i teraz jeszcze też nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej, po wykielkowaniu byłam załamana, ale z tygodnia na tydzień chyba się zagęszcza. I tak jeszcze dosiewam. Oto porównanie jak było i jak jest
sarniak11 11:41, 06 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Witam, 25.05.2019 tj 13 dni temu zasiałem trawnik z mieszanki Barenbrug Sport , trawnik ok 700m2.

Mam automatyczne nawadnianie podlewam intensywnie o 6 rano i 21 wieczorem, w dzień caly czas grzeje slonce od tych 13 dni.

Mój trawnik wyglada jak na foto poniżej , ( zdjęcia z wczoraj tj z 12 dnia od wysiewu)

Jest wiele miejsc gdzie jest "rzadko" , obecnie klosy maja 2-4cm, czy juz dosiewać ??

Czy te puste miejsca sie same zagęszczą , po koszeniu, lub po upływie kolejnych dni ??

Domek jest na nowym osiedlu ( wczesniej pole) , wyszło dużo chwastnicy, ale wiem , że nic nie zrobie tylko potem dużo kosić i podlewać to ponoć obumrze

wasiu 09:27, 13 cze 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Podczepię się pod pytania kolegi sarniak11.
Mam identyczne problemy

Trawa wysiana u mnie 4 czerwca i trawnik wygląda identycznie...
Podlewane 3 razy dziennie (7:00, 17:00, 23:00)
Dosiewać? Czekać aż się rozrośnie? Help!!

Trawnik na zdjęciach poniżej:

slony7 13:16, 13 cze 2019

Dołączył: 13 cze 2019
Posty: 15
Witam.
Jestem nowy na forum więc jeżeli zły temat itd to wybaczcie

Mam trawę w kiepskim stanie
Kupilem nawóz Yara Villa ProComplex
Teraz chce dosiać trawę sportową gdyż teren jest ogolnie asloneczniony i suchy do tego dzieciaka intensywnie po nim biegaja.

Jaką trawę sportową polecacie w przyzwoitej cenie ?
Potrzebuje 15KG na dosiewkę ręczną
ElzbietaFranka 15:02, 13 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
wasiu napisał(a)
Podczepię się pod pytania kolegi sarniak11.
Mam identyczne problemy

Trawa wysiana u mnie 4 czerwca i trawnik wygląda identycznie...
Podlewane 3 razy dziennie (7:00, 17:00, 23:00)
Dosiewać? Czekać aż się rozrośnie? Help!!

Trawnik na zdjęciach poniżej:




Przecież ten trawnik ma zaledwie 8 dni trawa wschodzi do 3-4 tygodni to mieszanka traw. Posiana na różnym poziomie gleby ta co jest pod ziemią później wschodzi. Czekaj będzie dobrze. Chwastami nie przejmuj się skosisz to jednoroczne. Gorzej jak chwastnica zacznie rosnąć trzeba wyrywać. Widzę w cieniu pod tujami lepiej wzeszła.

Podlewaj 2 razy a dobrze ok 1 godziny. Zmień na godz 18 lub 19 nie potrzebne jest wieczorne podlewanie za dużo wilgoci może grzyb się wdać.
Widzę cień i podlewasz która to godzina. Acha zobacz jeszcze odkryj w kilku punktach ziemię na jakiej głębokości jest podlane.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies