Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 15:53, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A obraz gdzie ? Wiem, że wisi, a nie pokazałaś, cudnie wyszedł

No cała pergola prawie na ukończeniu, sił na foty zabrakło
Jeszcze detale i to dla mnie najgorsze; obraz wisi, ale klej puszcza i znowu zabawa, ale czym????
3 miesiące pracy.
Cała pergola zwiewna, biała, dołem grafitowe donice z różowymi nasadzeniami, a potem z powodu upału, to już różnie..
jeszcze kolumny pomalować ponownie, przy donicach na grafit i...mur, podniszczony przez winobluszcze, jak go wybielę, będzie jak wrzód na tyłku
..nie wiem, co zrobić, no jeszcze nie skończyłam tam suche pnie na różowo i powojnik, uff..po co mi to?

no to pokazuję, dziabałam sobie
wisi
kolor intensywny róż, a co..pogoda go zmiękczy
haczyki do okiennic już są, bo wiatr je zamykał
cisy mają dojść do obrazu, a nad nim będzie parapecik, coby woda tam mi nie wlazła; zamiast szyby, jest pleksi



temat, łąka kwietnajako szyszkowa ozdoba

Miłkowo - sezon 2016-2022 15:43, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Mirka napisał(a)

Stipowy szał Pięknie wyglądają jak cały ogród.
U nas suszą zero deszczu od 2 tygodni. Już się podałam z podlewaniem.
Miłego dzionka życzę

To tylko jedno miejsce z nimi, dosłownie mam je wszędzie, za rok pewnikiem gorzej; oddałam 30 siewek dorodnych, a stale coś wyłazi
Miruś, miło cię widzieć, dzięki znowu na chwilę, na odpoczynek, robię i robię, a bajzel dalej

te miskanty miałam wywalić, nie udało się i jakoś akurat poszły, dziwne, rozumieją, co im chcę zrobić?
U mnie polało, ale i tak zero efektu, ściskam serdecznie babuniu gratuluję wnusi
Miłkowo - sezon 2016-2022 15:34, 03 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Milka napisał(a)



tu mam giganty
ale rosną mi wszędzie, najgorzej pod sosnami, pewnie padną i trudno


Ale cudne! moze dla moich tez jest nadzieja
Trzmielowy ogród 15:31, 03 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Bumblebee napisał(a)
Róże:
Dolce Vita (obecnie ma przerwę w kwitnieniu, ale już wypuszcza kolejne pędy )


Lemon Rokoko



Nie moge sie napatrzec na Twoja dolce vita Moze moja troche nadgoni Twoja za rok.
I wlasnie, mialm pytac o lemon rokoko. Moja posadzilam do donicy na razie, zakwitla, rozbielona cytryna,az czlowiekomi zal, ze nie pachnie cytrynowo, ciezko mi nawet zrobic zdjecie, bo tak swieci. Tyle ze ma b male kwiaty. Nie zeby mi to przeszkadzalo, tylko chcialabym wiedziec, czy ona tak ma, czy to efekt siedzenia w donicy Twoje wygladaja na wieksze
Trzmielowy ogród 15:27, 03 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Bumblebee napisał(a)
Piesek? Hmm, można powiedzieć, że uczę się go tolerować
Ma swoje przyzwyczajenia, np. po kąpieli wyciera swój pysk w mój rozchodnik (zadarniający) albo w dzwonek, lubi wyrywać mi uschnięte (na szczęście) czosnki i polować na trzmiele ... no i oczywiście gryźć buty.

Ale ma tak sympatyczną mordkę, że nie potrafię się na niego długo gniewać, czasem, tylko trochę mu pogrożę

Tawułki, w zeszłym roku kwitły dłużej:



Czyli piesek wie, co dobre i znajduje dodatkowe sposoby wykorzytania ogrodu Wyrosnie, chociaz z butami moze potrwac.
Moje tawulki nawet jeszcze nie zaczely.
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 15:24, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Na przed-ogródku usechł mi jeden z niebieskich cyprysików podsadzonych różą okrywową Lovely Fairy. Róże się pokładają i bardzo brzydko to wygląda. Zastanawiam się, czy mogę teraz przyciąć różę tak jak zaznaczyłam na zdjęciu ?
Mata przeciw chwastom 15:19, 03 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 6
Do góry
Przy płocie graniczącym z sąsiadami mam malutką rabatę, szerokość 65cm. Niestety sąsiedzi totalnie nie dbają o ogród. Przy naszym płocie mają niemal 'uprawę' perzu, który oczywiście do mnie przerasta (w tym miejscu nawet nie ma podmurówki płotu). Dom sąsiadów powstał kilka lat wcześniej niż mój więc w tym miejscu perz miał wspaniałe warunki do rozwoju.
Zanim założyłam tą rabatę wykopałam z ziemi 5 5-litrowych wiader samych korzeni. Potem po posadzeniu roślin, usuwałam spomiędzy nich kolejne ogromne kłącza.
Ostatecznie, już w akcie desperacji, położyłam cieniutką agrowłókninę, którą przysypałam korą.
Włóknina nie jest szczelnie położona, docinałam ją do już rosnących nasadzeń.
Czy naprawdę powinnam ją zdjąć? Co mam robić mając taki perz zaraz obok? Przecież wyrywając go co chwilę uszkadzam korzenie moich roślin. Bardzo proszę o pomoc

Mój mały ogródeczek :) 15:19, 03 lip 2019


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
Mój mały ogródeczek :) 15:18, 03 lip 2019


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:14, 03 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Jakbym miała za mało podlewania to dzisiaj sobie dokupiłam




No ale jak mogłam zostawić, no jak?
Miłkowo - sezon 2016-2022 14:58, 03 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Milka napisał(a)




Stipowy szał Pięknie wyglądają jak cały ogród.
U nas suszą zero deszczu od 2 tygodni. Już się podałam z podlewaniem.
Miłego dzionka życzę
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 14:41, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Lawenda w tym roku późno zakwitła i bardzo mi się pokłada.
Ogród do odnowy 14:14, 03 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
pysznogłówki w pełni kwitnienia, jeżówki zaczynają. Przesadzałam je jesienią i z pewnością pomieszałam tabliczki


Zazdroszcząc Twoich paziów posiałam w ubiegłym roku, teraz wielki wyrósł... czekam na motyle


Miłkowo - sezon 2016-2022 14:07, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
effka napisał(a)
Irenko jeszcze pytanko, czy na trzeciej fotce to Elaty? Masz je w cieniu? Moej w tym roku popalone, okropnie wyglądają. Miałam tam półcień, teraz niestety słońce i chyba dla nich to nie fajna miejscówka...

Tak, Elaty, u mnie osiągnęły wręcz gigantyczne rozmiary;są w cieniu do 12, potem non stop słońce, do zachodu.
Pewnie słońce i z góry podlewanie, wtedy giną lub gniją, tylko pod podlewanie, to już u siebie sprawdziłam.
Moje już stare, to odporne chyba bardziej.

tu mam giganty
ale rosną mi wszędzie, najgorzej pod sosnami, pewnie padną i trudno
Przerabianie ogródka pod swój gust 14:02, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry



The Bride





Mam dwie miniaturowe budleje i co roku byly pelne motyli a w tym roku marnota.Prawie zadnego.

Miłkowo - sezon 2016-2022 14:01, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
gogo napisał(a)
Kocham oglądać Twój busz ogrodowy
Jest tak piękny, dzięki, jak piszesz, " naklamoceniu "
Wszystko masz cudnej urody, nie wiem co bardziej mi się podoba.
Mnie upały też wykańczają, a mam mały ogród.
Wtedy niewielkie rozmiary są zaletą, ale jak jest chłodniej, to chciałabym mieć więcej miejsca na chciejstwa.
Nie mam na to szans, więc cieszę się z możliwości poznawania ogrodów takich, jak Twój

Grażynko, wczoraj byłam 2km od Ciebie, nawet dumałam czy się nie wprosić
Jedyny plus klamocenia, to mniej ziemia wysycha i jakoś bardziej, wzajemnie chronią się rośliny. Nawet okrywowe chwasty zostawiam, też lepiej niż goła ziemia.
No mam wielki ogród, na razie tego nie zmienię, roboty od czorta, wróciłam na chwilę do domu, bo pot mi oczy zalewa.
Dzięki za dobre słowo
Lipiec ma być chłodniejszy, cieszę się, jak durna z tego ale póki co i tak 27 w cieniu miało być mniejpozdrawiam serdecznie
Przedziwny Ogród 14:01, 03 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Cudnie kolorowo i energetycznie



Dziękuję Cel częściowo zrealizowany. Pogoda miesza plany
Dziękuję za odwiedziny


Miłkowo - sezon 2016-2022 13:53, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
idę dalej walczyć z berberysami ufff
potem róże, jeszcze gorsze ufff
Słoneczny Ogród 13:48, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)

Miło mi się czyta takie wpisy
Bylinówka bardzo mnie cieszy, bo jest taka kolorowa, dokupiłam jeszcze do niej ostróżkę i M.Memory.

To nie jestem sama, z tym przestojem hihi. No wypadłam z O. przez te długie dni i ciepłą pogodę.
A... dziewczyny ,jesienią i zimą będziemy częściej




No pięknie masz, kolorowo, to podstawa! Nie znoszę monokolorowych ogrodów gdzie nic kompletnie się nie dzieje (a całkowicie zimozielone mnie przerażają). Na początku myślałam, że tak będę mieć bo kwiaty to tylko problem a teraz nie wyobrażam sobie bez nich rabat i ciągle coś wysiewam i dosadzam sadzoneczki

W zimie, powiem Ci, że ja zsypiam ogrodowo i wogóle nie siędzę na O. Jeszcze tak do grudnia z rozpędu tak a potem aż do marca cisza.

Ostróżek własnie nie mam jeszcze i już kombinuje gdzie je wcisnąć
Przerabianie ogródka pod swój gust 13:46, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry

To jedna z moich ulubionych hortensji.Niestety i ja dopadla szara plesn.Pryskalam juz srodkiem systemicznym ale moze masz jakis sprawdzony srodek?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies