Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Grodzi 11:22, 03 lip 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Do góry
Pozdrawiamy wakacyjnie u nas się już sporo zmieniło od ostatniego zdjęcia
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:19, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Mam pytanie- masz u siebie tez taki swar i brak deszczu? Musisz czesto podlewac tyle bylin? Czy juz sa odporne i daja sobie rade?


Też u nas skwar panuje. Ostatnio popadało 21 czerwca po długim bezdeszczowym okresie. Ja nie podlewam za często, chyba, że żar z nieba się leje i nie pada jakieś 2 tygodnie. Tylko to co świeżo posadzone częściej. Większość tych zakorzenionych dobrze sobie radzi. U mnie glina pomaga, ale jak wyschnie to skorupa się robi.
Ale w niedzielę wieczorkiem przez godzinkę i w poniedziałek o poranku troszkę podlałam część roślin. Dużych drzew i iglaków nie podlewam. Większość rabat mam wyściółkowanych korą lub żwirem. W kręgu nie mam żadnej ściółki, bo to głównie bylinówka.
Teraz zapowiadali gwałtowne burze, nawet z gradem, ale chmurzyło się od wieczora, bardzo mocno wiało i tylko delikatnie popadało przez chwilkę o 4 nad ranem.
Nocny opad, ale i tak jestem szczęściarą.




Tu na razie jest klepisko.... 11:14, 03 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1891
Do góry
Tak było do wczoraj:



A tak wygląda dzisiaj
System automatycznego nawadniania 11:08, 03 lip 2019

Dołączył: 14 cze 2017
Posty: 29
Do góry
doman2002 napisał(a)


no ale ta pompa daje 4,5bara przy zerowym przeplywie wody....
jak dobrze widze na wykresie z pudelka to dla zapotrzebowania 3 m3/h cisnienie bedzie w najlepszym wypadku pompa dawac max 2 bary...
odlicz od tego szacowane straty ~1,5 bar i zostaje na zraszacze : 0,5 bar przy dwoch sekcjach....
to nie ma prawa dzialac dobrze z ta pompa :/...

racja.. faktycznie.. kurde.. dobra ale trzeba coś zmienić, poszperałem trochę w necie, znalazłem filmik na YT gdzie ktoś ma pompę MHI Omnigena 2200 i ciągnie z niej 4 linie nawadniające więc powinno być ok. Pompa ma 170 l/min, 58m i 5,8 bar:



poniżej wykres dla 2200, zielona linia, także ciśnienie aż tak bardzo się nie traci, ja potrzebuję max 60 l/min.



czy myślisz że to już pomoże?
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:07, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Część cisów przycięta, kulki bukszpanowe.

Żywopłot z buka takie miał przyrosty. Ostatni ruch nożycami. Takie maił przyrosty.

Po fryzjerze.


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:01, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Piekne polaczenie starca i rozy. U mnie mam podobbne polaczenie- tylko z biala aspirina.

Tez teraz nie kosze trawnika, by byl o wiele wyzszy. Ale nawet to nie wystarcza- zaczyna wysychac.Dzis mielismy 35 stopni.
Mam podobn ie- po wycieczkach mam ochote wszystko zmienic Twoj ogrod jest piekny


U nas też poniedziałek był najgorszy. 35 stopni w cieniu. Dzisiaj już chłodniej. Ja cały czas przycinam rano i wieczorkiem. Trawnik skosiłam, ale wysoko. Też zaczyna przysychać tam gdzie jest cały dzień na patelni. Dobrze,że dolna część w cieniu.

Od kilku dni moje "wiano" po ogrodzie się pokłada




Wczoraj rozprawiłam się z 11-głowym smokiem. Nie lubię tych jałowców , bo jako jedyne wymagają cięcia więcej niż raz w sezonie. Ja 2 robię i pasowałoby więcej, ale nie robię.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:46, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Te zagraniczne ogrody są niewątpliwie piękne, ale Twój ogród zasługuje na taki sam
podziw
Cięcia fryzjerskie perfekcyjne, to trudne w taki upał pochylać się nad kulką do cięcia


Dziękuje w imieniu ogrodu.

A piątkowe ciecie przed pracą to mi nie wyszło mega nieperfekcyjnie. Ale jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy
Jak wieczorem zobaczyłam co ja narobiłam to się za głowę złapałam. Nawet mój eM to zauważył. Kto zgadnie co jest nie tak No cóż trzeba gdzie indziej patrzeć, bo to w sumie tylko żywopłot


Pamiętajcie o ogrodach 10:41, 03 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
to jeszcze pokażę
z uliczki mojej przód ogrodu zarośnięty wysokimi sosnami, brzozą i modzrewiami





a to tył ogrodu za mną jeszcze jest pięć metrów do ogrodzenia, tam jest warzywnik.
a tu trawy i borówki i liliowce

Ogród z łezką II 10:39, 03 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Kindzia napisał(a)


Kasiu, szał kolorów u Ciebie. Wcale nie widać, że jakiś upał doskwiera. Róże masz zjawiskowe ale to akurat normalne bo zawsze takie miałaś.
To na zdjęciu to chyba ciągle moje ulubione połączenie kolorystyczne
I wszystko super zadbane jak zawsze.
Pozdrawiam serdecznie
Blaski i cienie nowego życia 10:35, 03 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Urszulla napisał(a)


Rojniki w drewnie

j


Bardzo fajnie to wygląda. Sama robiłaś te "donice" ? Ciekawy pomysł może wykorzystam

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:33, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Balea napisał(a)


Novalis sa przepiekne. Juz caly czas czekalam kiedy z nich zdjecia wrzucisz
A co to za starzec? Mogla bys mi powiedziec dokladna odmiane? Ja znam jedynie takie ktore na zolto kwitna.




Pomyliłam nazwy To czyściec wełnisty. Mam jakiś nn od Sylwii i Konrada.
W innym miejscu mam inną odmianę, bo ten stoi wyprostowany, nie pokłada się i ma inny odcień liści ( zielonkawy) Ale ten taki pokładający bardzo mi tu na murku pasuje.





Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:15, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Balea napisał(a)


To bordowe z tylu to perukowiec?
Sledze juz od ponad roku twoj ogrod i caly czas myslalam ze to klon atrourpureum

Ile on juz ma lat, i jaki jest wysoki?



Tak to perukowiec. Rośnie u nas ponad 10 lat na pewno. Nie jestem w stanie go zmierzyć, ale myślę że około 4m, bo pergola z huśtawką ma 2,2 m. Co kilka lat wycinam mu 1-2 najstarsze gałęzie, tak 20 cm nad ziemią w celu odmłodzenia. Wypuszcza nowe. Ograniczam mu te górną czuprynkę jak za bardzo się rozkrzewi.







Klona bordowego mam przy domu na skarpie.
Tu narazie jest ściernisko... 10:15, 03 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
A tak mam na rabatach. Miejscami w kostce juz rośnie nowa. Oj będę miała wesoło na wiosnę.
Ptasi gaj 10:14, 03 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Dla Kindzi Ashley kupiona w doniczce w czerwcu zeszłego roku.





O matko i córko !!! Faktycznie piękna! Gdzie kupowana? Nie chorowała? Piszą, że ma słabą odporność na plamistość i mączniaka...

Dzięki za piękne zdjęcia
Przerwa na kawę... 10:13, 03 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
inka74 napisał(a)





Ale fajnie to wygląda . Tajemnicza ścieżka .
Tu narazie jest ściernisko... 10:12, 03 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
A z doniesień ogrodowych to tyle że oprócz ciągłego podlewania doszło mi jeszcze jedno "ciekawe" zajęcie. Stipa zaczeła sie kłosić i siać nasiona. Ciągle wieje wiatr więc mam te nasiona dosłowne wszędzie. Najtrudniej jest się tego cholerstwa pozbyć z tarasu. Wchodzi w szczeliny między kostkę i żadna miotła nie daje rady, bo sie czepia włosia. Pomaga tylko odkurzacz. No i latam z tym odkurzaczem jak potrącona. Ze złości ściełam wczoeaj wszystkie stipy do połowy.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:08, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Waclaw napisał(a)
Po dzisiejszej porcji zdjęć ( z twojego i angielskiego) ogrodu tylko cichutko westchnałem


A ja codziennie sobie wzdycham Na tarasie jest miło sobie teraz posiedzieć. Czas letni nastał.







Przerwa na kawę... 10:07, 03 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Gosiu - prawda. Wczoraj udało się wykorytować do końca. Zdjęć niet bo o 22 kończyliśmy. Zabrakło około 2 przyczep piachu. Za mało policzyłam. Zobaczymy ile jeszcze kostki zbraknie. Myślę, że że 100-200 kg może być mało.

Kasiu cieszę się, że rośnie i kwitnie. Po 2 latach ma u mnie tak z 60 cm szerokości. Lubi dzielenie więc łatwo ją kontrolować. A fajne ma te staśmiome brzegi. A pokazywać nie ma co nowego. Skończona jest na mniej na więcej tym etapie. Dwie płyty dalej jest teraz bo mi się poziomy nie zgadzały i musiałam zdjąć to co ułożyłam.


Ten kawałek już lepiej wygląda na zdjęciach
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:59, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Anda napisał(a)
Zdjęcia obejrzałam oblizując się ze smakiem W ogrodzie masz przepięknie. Twój Novalis cudowny. Mój sadzony wiosną malutki. Jeszcze się pewnie korzeni

Relacje z ogrodów angielskich zostawiam sobie na dłuższą wolną godzinkę. Takie zdjęcia warto kontemplować bez pośpiechu i przerw


A co Ci Ando tak posmakowało?
Dla Novalis ten rok rzeczywiście dobry. Twój jak się zakorzeni to też będzie cudowny.

Dzisiaj skończyłam czwarty ogród. Jeszcze dwa mi zostały.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:44, 03 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Waclaw napisał(a)


U mnie też się pokładają. Nawet deszczu nie trzeba. Powinno się je ściąć ale ja zostawiam takie wyłożone


Tą wade rekompensuje długie kwitnienie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies