Moim zdaniem powinieneś podlewać codziennie w zależności od wydajności zraszacza tak długo, aby pokryć zapotrzebowanie trawnika na wodę czyli ok. 5 mm opadu deszczu. Przy dzisiejszych upałach podlewanie 2 lub nawet 4 x w tygodniu to za mało....
P.S. o której podlewasz?
Posadziłam kilka powojników alpejskich - miały być błękitne
Nie wszystkie tak ładnie zakwitły, te posadzone pod sosnami mają chyba zbyt trudne warunki, czeka je zmiana miejscówki