Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Nasz przydomowy ogródek 14:38, 26 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry

Śliczne połączenie pelargonii i wilca.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:34, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Zobacz Haniu, ja zupełnie inaczej widzę tego Ponuraka. Takie subtelne ma te peruki, a pod światło wyglądają cudownie, tak więc nadal czekam u swojego
Hanuś, a tą gnojówką z pomidorów mogę cyknąć też inne rośliny? Myślę, że sporo tego mi wyjdzie po rozcieńczeniu.


Subtelne są rzeczywiście, ale to taka niepokojąca subtelność.
Rośliny będą wdzięczne za każdą gnojówkę.
Odchudzona z nadmiaru imperaty



Pamiętajcie o ogrodach 14:33, 26 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
greg66 napisał(a)



Czyje to kłosiki takie śliczne? I chyba mięciutkie ☺
Tu narazie jest ściernisko... 14:28, 26 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
U nas spiekota nie do wytrzymania. To fotka z licznika roweru mojego eM.
Kondziowy ogrod cz II 14:18, 26 cze 2019

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 309
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
źle swojego posadziłam, nie wiedziałam, że on tak przyrsta w kępie....

piękne te srebrne liście


a u mnie nie chce rosnąć


co to za roślinka z ostatniego zdjęcia ? Posiadam natomiast nie znam nazwy
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 14:13, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Ogród do odnowy 13:59, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
jeżówki też w końcu startują










Kłopoty - problemy z trawnikiem 13:58, 26 cze 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Do góry
Tomasz_Tomasz napisał(a)
jason

Nawodnienie mam ustawione jak napisałem 2x w tygodniu po 30 min jedna sekcja i 30 min druga sekcja.
Wcześniej jak były te upały to dołożyłem 2x czyli w sumie wyszło 4x nawodnienie w tygodniu i pojawiły się grzyby.
Zrobiłem oprysk na całym trawniku miedzianem - grzyby wyeliminowałem.
W sobotę skosiłem trawę (22/06) a wczoraj zauważyłem te ciemne "placki" .

Przy obecnej pogodzie nie wiem jak często i jak długo powinienem podlewać ?

Trawa w tych miejscach plackowatych jest faktycznie przesuszona.
Wyczytałem, że przy takim problemie trzeba zrobić otwory i torfu dosypać.

Sam już nie wiem co tak na prawdę powinienem zrobić ?


Moim zdaniem powinieneś podlewać codziennie w zależności od wydajności zraszacza tak długo, aby pokryć zapotrzebowanie trawnika na wodę czyli ok. 5 mm opadu deszczu. Przy dzisiejszych upałach podlewanie 2 lub nawet 4 x w tygodniu to za mało....
P.S. o której podlewasz?

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 13:58, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Posadziłam kilka powojników alpejskich - miały być błękitne
Nie wszystkie tak ładnie zakwitły, te posadzone pod sosnami mają chyba zbyt trudne warunki, czeka je zmiana miejscówki
Ogród do odnowy 13:57, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Zana napisał(a)


Gosiu, a co to jest takie ładne?



Tawuły psze pani..


A teraz czas na pysznogłówki, bardzo w tym roku poszalały

do koloru, choć jeszcze nie rozwinięte w pełni












Działka prawie w Borach Tucholskich 13:54, 26 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
bez komentarza


północna ściana słoneczko świeci tu tylko tuż przed zachodem
Ogród do odnowy 13:51, 26 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Trzeba korzystać i cieazyć się do czasu gdy z nami są







Gosiu, a co to jest takie ładne?
Ogród kwiatowy 13:48, 26 cze 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry

Stachys Hummelo

Eccentric

Cheek to Cheek (Poulsen)
Ogród do odnowy 13:47, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Coś do cienistych ogrodów, na razie testuję w doniczce


Tolmiea cool gold, w masie wyglądała bardzo orzeźwiająco. Wymaga okrycia na zimę i podlewania w czasie suszy







miniaturowa odmiana tawuły - wymieniłam zdjęcie, lekki cień i lepsza fotka





Pomoc w zagospodarowaniu mojego kawałka raju 13:42, 26 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Do góry
ElzbietaFranka zobaczymy jak z tą fasolą, myślałem o winobluszczu. Pełno tego u mojej babci na działce, muszę poczytać jak pobrać sczepki czy coś Dzięki.

malgorzata_szewczyk Dzięki za nazwę i rady Czasami za bardzo upieram się nad wymyślonymi nasadzeniami ale chętnie korzystam z waszych rad, są dla mnie bezcenne

O i właśnie wpadł pomysł. Chciałbym za pergolą z wisterią postawić kratkę na pnącza żeby zasłonić blaszak. Nie wiem czy ma być tylko zielone tło czy coś kwitnącego bo myślę nad nasadzeniami roślinami przy garażu i tujach (takie L, dużą tuje widać resztę muszę dosadzić) żeby zrobić kawałek trawnika i ustawić tam leżaki. Rabatę "francuską" chyba przeniosę.



Co myślicie? Jakie pnącze wybrać? Coś kwitnącego czy zielonego? Słońce będzie tam cały czas + blaszak. Czyli trochę piekło. Bluszcz chyba sobie odpuszczę. Widziałem winorośl pachnąca w ogrodzie botanicznym, fajnie to wyglądało.


Igielnik 13:42, 26 cze 2019


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Zaczynają kwitnąć liliowce. Te kupiłam jesienią jako miks. Nie mogę się doczekać aż wszystkie zakwitną.





Ogród do odnowy 13:40, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Trzeba korzystać i cieazyć się do czasu gdy z nami są


tak było kilka dni temu, Gospel, a dziś róże się sypią, hosta Tea and Crupets








jeżówka marmalade, przesadzona w inne, bardziej suche miejsce tylko jeden słaby kwiatek pokazała

Ogród kwiatowy 13:35, 26 cze 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry

Gaillardia Arizona Apricot z nasion
Ogród Kamila 13:20, 26 cze 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry






Wizytówka - Ogród Kamila z Kluczborka 13:20, 26 cze 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies