Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zawitka 10:59, 23 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14037
Przyszłam zapytać o chryzantemy ,Moje rosną i to nawet nie żle czerwone przesadzałam bo miały za mało miejsca .Zrobiłam z ich gałązek 2 sadzonki i mam jedną .Druga zmarniała.Na przyszły rok zrobię więcej .

A faktycznie jak pisze Hania trzeba je odmładzać .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 06:07, 24 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Moje chryzantemy mam w półcieniu. I jakoś się trzymają mimo upałów.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 07:29, 25 cze 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Basiu nadchodzą upały niestety. Od czasu do czasu coś kapnie z nieba. Na szczęście beczki napełnione i będzie czym napoić rośliny.

Haniu - Sobótki nie takie jak dawniej. Nie deszczy świętojańskich.

Halinko odpuściłem sobie chryzantemy. Chyba nie mam do nich ręki. Zostały 2 czerwone bardzo marne. Nie bardzo mi się chce ich odnawiać. Wam życzę sukcesów w ich uprawie.

Różanka się rozkręca.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 07:52, 25 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Piękna lipka, czyli klonik. Dawniej były dość popularne, teraz nie widuję. a i sama nie mam.

Zniechęciłeś się do chryzantem? Czasami tak bywa, że coś nam nie pasuje. A najczęściej to błąd w uprawie , bo nie znamy potrzeb rośliny. Chryzantemy nie wszystkie dobrze zimują. Czasami wcale nie zimują. Najpewniejsze są takie, które już u kogoś się sprawdziły.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:52, 25 cze 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Haniu - lipka to oczko w głowie Krysi. Co tydzień dostaje nawóz do róż i pięknie kwitnie. Zimę spędza w piwnicy. Pewnie miejsce w kamykach nie jest dobre dla chryzantem. Jutro ich przesadzę na próbę w inne miejsce. Mam taki wolny placyk zaciszny i słoneczny.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 14:38, 26 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Śliczne połączenie pelargonii i wilca.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 16:34, 26 cze 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Basiu dzięki. Ipomoea Jet Black czyli wilec ziemniaczany robi furorę w światku ogrodniczym. Czy nie "połknie" pelargonii to się przekonamy niebawem. Pozdrawiam z gorącego południa.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 13:19, 16 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Zbyszku, jak Twoja ketmia? Moje jedna z sadzonek będzie miała kwiaty, pozostałe trzy mniejsze, i chyba nie zakwitną. Nic nie poczytałam o nich albo zapomniałam że wolą kwaśną ziemię, i nie lubią wapnia, a ja właśnie zasilałam je obornikiem owczym który ma sporo wapnia i listki im zamiast zielenieć to żółkły. Dziś poszukałam i okazuje się że one nie lubią wapnia i wolą kwaśną glebę, więc delikatnie zdjęłam im wierzchnią warstwę ziemi i wymieniłam . Mam je jeszcze w donicach bo czekam na kwiaty żeby wiedzieć gdzie posadzić. Dziękuję Ci bardzo za te sadzoneczki

Nie wiem co to za roślinka ta lipka ale jest śliczna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 22:15, 20 lip 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Mirko - ketmia ma pierwsze kwiaty. Za bardzo się nie przejmuj kwaśną ziemią.
Ketmia ma korzeń palowy który sięga do samego piekła he he he. Biała zawsze kwitnie z opóźnieniem. Bardzo się cieszę że sadzonki mają się dobrze i niech obficie kwitną.
Pozdrowienia.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basilikum 00:15, 21 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Zbyszku jak zdrowko?? Wrociles juz do formy?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies