Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród niby nowoczesny ale... 21:30, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
kawa8002 napisał(a)
Witam.
Spaceruję po Twoim ogrodzie i podziwiam. Wszystko takie czyste, zadbane, ale też i przemyślane.
Czy mogę wiedzieć, jaka jest szerokość i głębokość tej huśtawki? Urzekła mnie
Idę zwiedzać dalej.
Pozdrawiam.




Kiedyś mierzyłam...głębokość to coś ok 1m a szerokość to ok 2,5-3 m. Huśtawka jest kupna, stara i przemalowana i do niej robiliśmy stelaż.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa.
Daleki od ideału..... 21:29, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
agapant napisał(a)
Ania skąpa raczej nie, cały czas mam wrażenie że w kółko to samo pokazuje.
Dzisiaj trochę ciałam bukszpany, ale jeszcze tyle ich zostało A pogoda nie sprzyja. Udało się w trakcie burzy umyć kostkę na tarasie, w końcu się udało.
Ale po dzisiejszym dniu w ogrodzie nóg nie czuję.

To pokazuj dalej.Bo ogród i rośliny masz piękne.I sporo róż pięknych.
U mnie w tym roku tez ładniejsze.
Bure miałaś.U nas wczorajszej nocy dopiero trochę popadało.
Oj te ogrody , prace i remont sporo sil nas kosztują.Ale na następny dzień już jest lepiej
Piękny, klimatyczny bukiecik i ozdoby.W moim stylu.
To Edenka ??
Ogród Małej Mi 2017 21:25, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Te ślimaki są z radością zjadane przez kaczki - biegusy indyjskie


Byle nie było to z deszczu pod rynnę Może to dobry interes wypożyczalnia biegusów



Wyczytałam ile zjada kaczka bieguska.. i wychodzi że jak żarłoczna to "Jedna kaczka może zjeść w ciągu jednego posiłku od 12 do 15 ślimaków, a jada 3 razy dziennie" ja dziennie zbieram więcej niż stado kaczek.. a jak widać nie ubywa cholerstwa.. właśnie jestem po kolejnym półwiaderku. I w strategicznych miejscach niestety sypie granulki

To nie grad..to ślimaki.. w tym roku japońskich nawet nie pokazywałam bo mi je zżarły



Nagusy dziś ściągałam nawet z drzewa z wysokości dokąd sięgam.. a pomimo niskiego wzrostu sięgam wyżej


I milszy widok.... idzie deszcz.. byle znów nie padało 6 tygodni.






W moim małym ogródeczku - Dorota 21:25, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
violaskom napisał(a)

Co to za piękność?
Nie pamiętam jej nazwy, jeśli jutro bedzie bez deszczu to sprawdzę, czy jest karteczka z nazwą. Mnie ona nie zachwyca. W ubiegłym roku przypalało jej płatki.


Co innego Garden of roses to jej pierwsze kwiaty.
Już znalazłam nazwę tej różowej róży to jest Pink Fairy

Ogród z widokiem na jezioro 21:24, 21 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Ogród z widokiem na jezioro 21:22, 21 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Słońcem malowane

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 21:22, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Czekam, aż pierwszy raz zakwitnie juka, śliczną niebieską ostróżkę niestety złamał deszcz
ucierpiały też naparstnice, Anabellka mimo niewielkich jeszcze kwiatów, wyłożyła się od deszczu


najbardziej jestem rozczarowana szałwiami, które są jeszcze niewielkich rozmiarów, a po deszczu nieciekawie wyglądają..
Ogród Małej Mi 2017 21:18, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Anda napisał(a)
Też mam te ślimaki. W tym roku jest ich mniej, bo zeszłe lato było gorące i mam też myszki ryjówki w ogrodzie, które włączyły je do swojego menu. Poza tym używam niebieskich granulek ekologicznych zawierających fosfat żelaza, który jest toksyczny tylko dla ślimaków. Nie szkodzi zwierzętom. Ślimaki umierają dopiero jak sie już schowają do swoich kryjówek, tak więc nie widać nigdzie ich trupów.

Wreszcie pierwszy sensowny wpis. Dziękuję, już się zainteresowałam i poczytałam co się dało z naukowych opracowań, a nie "opinii forumowych".

Kiedyś kupiłam ekologiczny środek i nie działał kompletnie, drogi był jak szlag i zero efektywności. Wydałam majątek i .. gdzieś mi mignęła chyba jeszcze jedna puszka nawet nie otwarta. Kupiłam na warzywnik i szklarnie.

Minęło kilka lat i może się coś zmieniło w tej branży.. To cytat z naukowego opracowania profesora Kozłowskiego który się specjalizuje w ślimakach-szkodnikach upraw.

"Alternatywą dla tych substancji jest fosforan
żelaza. Po zjedzeniu przez ślimaki powoduje
patologiczne zmiany w wątrobotrzustce, zahamowanie żerowania i ich śmierć"
Do wad zalicza to, ze jest to chętnie zjadane przez ptaki i że trzeba tego sypać duzo.. 50 kg na hektar, a nieekologicznego trzeba 4 kg. To 10 razy więcej. A że t droższe jest ze dwa razy, to trzeba liczyć 10 razy drożej.

Jeżeli ktoś sknerzy albo go nie stać .. kupi to co tańsze..

Jednak trzeba się rozglądać za alternatywą.. bo:
- moluskocydy mogą zostać wycofane z rynku jako... szkodliwe dla środowiska
- kaczki w ogrodzie odpadają, w pogoni za ślimakami stratują mi wszytko.. a po drodze osrają jak leci.. od dzieciństwa mam uczulenie na drób. Chodziło się boso i wiecznie nogi były w gównie ..
- piwo to profanacja płynu, u mnie trzeba by na beczki (chłopu żałuję a ślimakom naleje.. rozwód jak nic.. ).. z pułapki piwnej niestety potrafią się wydostać .. dodatek płynu do naczyń rzekomo pomaga, ale tego już nie sprawdzałam..


Jedno jest pewne..to plaga która nie ma praktycznie wrogów naturalnych w takiej ilości by zlikwidować problem. Przywleczone intruzy, nie z naszego ekosystemu..

Wreszcie przyszedł deszcz... mąż się rzucił za rozsiewanie nawozu (bo trawnik z suszy i braku nawozu wygląda jak wygląda), a ja wymieniłam pułapki na ćmę bukszpanową..i ..poszłam zbierać ślimaki, ale zmoczyło mnie i wróciłam..

Kota przygląda się co wyczyniamy.. czy pan równo nawóz sieje ..


Ale stwierdziła nie ma głupich ..idę do domu na bałagan nie patrzymy, ale co zrobić jak koteczka lubi leżeć tam gdzie bałagan..



Ogród z uśmiechem 21:18, 21 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Różano teraz w ogrodzie

Bouquet Parfait

Pamiętajcie o ogrodach 21:17, 21 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
A od tych upałów to już wszyscy wariujemy

Moja działka na Dębowym Lesie 21:17, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
violaskom napisał(a)
Aniu masz piękny kolorowy ogród to co lubię! Dużo kwiatów. Bardzo fajnie wyglądają te wszystkie ozdoby ogrodowe.

I ja lubię kolorowe ogrody.
Dziękuję.
violaskom napisał(a)
Aniu czy Flammentanz powtarza kwitnienie?

Flammentanz tylko kilkoma kwiatkami ponownie zakwita.


LO

Pamiętajcie o ogrodach 21:16, 21 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
trzcinniki kwitną


jeżówki


przetaczniki


Pamiętajcie o ogrodach 21:15, 21 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Mam nadzieję zę te lipy przetrwają i nastepne pokolenia docenią ich wdzięk i zapach







Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:15, 21 cze 2019

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 3
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Do damjan

Troch za malo fotek pokazales, ale wedlug mnie jest tam chwastnica to najgorszy chwast i ciezko jej sie pozbyc poza wyrywaniem. Jest rozlozysta zreszta przeczytaj o jej w necie.
Wiec mogly sie znajdowac nasiona w glebie lub w nasionach trawy,. Ale sadze, ze to pierwsze.
Inne chwasty przy czestym koszeniu same sie wytraca.
Chwastnica ma ciemne kwiatostany czesto orzy ziemi ktore sie rozsiewaja i nie da rady ich skosic jedynie trzeba usuwac recznie z korzeniem.

Sprawdz czy to chwastnica.


Dzień dobry,
Minęło już trochę czasu i kilka wiader chwastów i niestety nie idzie się tego pozbyć..
Znalazłem coś podobnego na nie swoim trawniku, ale większe. Czy to chwastnica?
Prawdopodbnie musze rozważyć trawnik z rolki na wrzesień tylko jak sie tego pozbyć?


Damian
Daleki od ideału..... 21:14, 21 cze 2019


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1535
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

manekin daj między róże


Sylwia gościć Ciebie Agę i Anitkę cała przyjemność.
Mama ma już nakazane zebrać nasiona z ostróżki.
Manekin wedle życzenia w różańca. (jutro zdjęcie)
A kiedy zrobiłaś fotki pomidorki? Zdolniacha.
Mam nadzieję że uda się kiedyś skorzystać z zaproszenia.
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:13, 21 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
i jeszcze ostatnie osiągnięcie
mamy wstępnie zrobioną moją autorską obudowę skrzynki gazowej i śmietników z materiałów po pergoli (wykonanie eM). Teraz w miejsca, gdzie są linki stalowe - nie wiem czy widać - będę prowadzić pnącze (zimozielone, do skrzynki nie w ziemię, nie bluszcz bo za dużo bzyków ) Poratujcie co może się sprawdzić? miejsce bardzo słoneczne. Cały efekt będzie dopiero jak pojawi się upragnione zielone pomiedzy szczebelkami

wiem - skrzynka gazowa krzywa do bólu, ale jest lekko schowana


tutaj za skrzynką - w miejscu, gdzie są te trzy poprzeczki na dole będzie stała skrzynka z ziemią - stąd będzie startowało pnącze - proszę Was o pomysły - mam tydzień na myślenie


Moja działka na Dębowym Lesie 21:11, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Uwielbiam zachody słońca nad wodą, komarów nie macie?
Kwiaty jak zwykle piękne pokazujesz.

Ja tez takie zachody slonca bardzo Lubie
Komary niestety są
Dziękuję Dorotko
Ogród Ani :) 21:09, 21 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry


Też musiałam zacytować .
Jak ja Ci zazdroszczę tego obrazka. U mnie nie wyszło . Trzmielinom się miejscówka nie spodobała.
Ogród z uśmiechem 21:06, 21 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
PO:

Pergola ma ok 25 m.kw.
Na górze będzie rozsuwane zadaszenie (jak rolety rzymskie) a przy slupkach majtające na wietrze materieeee
Jeszcze muszę otynkować podmurówkę no i najważniejsze: wreszcie obsadzić rabaty przy tarasie



Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:04, 21 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
bratki cieszą czwarty miesiąc - niezniszczalne

zapomniałam napisać, że tydzień temu zrobiłam takie wyjście z tarasu, bo mnie już ta ledwo rosnąca trawa i wszędobylski piach wnerwiały docelowo - będzie tu rabata dookoła ma się rozumiec

miałam nasionka jakiegoś pnącza jednorocznego i coś tam urosło, więc wsadziłam na próbę - zobaczę dokąd się dostanie kwitnie na czerwono-pomarańczowo z tego co pamiętam ze zdjęcia na opakowaniu

jestem dumna z werbeny - daje radę na ogniskowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies