Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

TomaszZ 21:40, 20 cze 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
mgruz napisał(a)
Ja właśnie nie wiem jak ustawić swój śiewnik i nawożę ręcznie Zdjęcie śiewnika w załączniku, może ktoś miał ten sam i używał podobnych nawozów i będzie w stanie doradzić, na jaki poziom to ustawić. A może efekt żółtej zaschnietej trawy to przenawozenie ??? Chociaż nie wygląda na szaloną...

żółta trawa to może być za mało azotu (u mnie tak było)
siewnik miałem podobny i ustawiałem na "3" ale to był siewnik pchany,te otwory ciągle się zapychały,jak siejesz to za bardzo nie widać czy ten nawóz każdym otworem leci, po kilku dniach okazywało się że mam na trawniku ciemne pasy z ładną trawą i pasy żółte gdzie nawóz nie doleciał i o wiele słabszy kolor trawy.
Kupiłem ręczny,nosi się przed sobą i kręci korbą, inna bajka
Yarą Mila Complex to cięzko przenawozić, przez nieuwagę rozsypało mi się dużo nawozu na małym kawałku i nie wypaliło, zlałem oczywiście obficie wodą.
Zdjęcia może tego nie oddają tak jak jest w rzczywistości
ale po ręcznym siewniku jest teraz tak:



a kiedyś po siewniku na kółkach tak:



myślę że teraz po kolejnym nawożenie będzie jeszcze lepiej
head67 06:24, 21 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Dejwizna napisał(a)


Witam Was serdecznie,
Odwieczne pytanie w tym dziale, trawnik wysuszony od nadmiaru nawozu czy niedozywiony bo tam za mało spadło nawozu z siewnika? Nawóz Sumin wiosenno letni, nawożene 2 tyg temu. Leje woda obficie teraz, czy coś jeszcze mogę uczynić, czy poczekać aż reszta zdrowego trawnika będzie potrzebować papu i wtedy nawiezc jeszcze raz siewnikiem na krzyż, bo tu ewidentnie widać błędy amatora.


dosyp te jasne miejsca i podlej obficie
mgruz 11:01, 21 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
TomaszZ spróbuje jeszcze z tym azotem.
damjan88 21:15, 21 cze 2019

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 3
ElzbietaFranka napisał(a)
Do damjan

Troch za malo fotek pokazales, ale wedlug mnie jest tam chwastnica to najgorszy chwast i ciezko jej sie pozbyc poza wyrywaniem. Jest rozlozysta zreszta przeczytaj o jej w necie.
Wiec mogly sie znajdowac nasiona w glebie lub w nasionach trawy,. Ale sadze, ze to pierwsze.
Inne chwasty przy czestym koszeniu same sie wytraca.
Chwastnica ma ciemne kwiatostany czesto orzy ziemi ktore sie rozsiewaja i nie da rady ich skosic jedynie trzeba usuwac recznie z korzeniem.

Sprawdz czy to chwastnica.


Dzień dobry,
Minęło już trochę czasu i kilka wiader chwastów i niestety nie idzie się tego pozbyć..
Znalazłem coś podobnego na nie swoim trawniku, ale większe. Czy to chwastnica?
Prawdopodbnie musze rozważyć trawnik z rolki na wrzesień tylko jak sie tego pozbyć?


Damian
Gardenarium 23:18, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DoubleM napisał(a)
Witam od pewnego czasu zaczely pojawiac sie plamy na trawniku, trawnik zostal wylozony z rolki, wczesniej grunt przekopany, uzyzniony, posypany nawozem delikatnie, a teraz coraz wiecej plam powstaje na trawniku. Trawa nie jest sucha lecz wyglada jak biale grube pędy. Zalaczam zdjecia i prosze o porady co to i jak ratowac, szkoda kilkuset zlotych za rolki.






Moim zdaniem albo trawnik był dobrej jakości i załatwiła go susza, wymagał nieustannej kontroli wilgotności, gdyż wygląda na trawnik ścinany z gruntu, a przy takich upałach to ciągłe podlewanie i dbanie.

Albo był zbyt krótko ścięty i korzenie były zbyt małe aby wyżywić ten trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:20, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Landlord123 napisał(a)
Dzień dobry,
Cos sie nie dobrego dzieje z moim trawnikiem.
Strasznie sie przerzedzil i do tego zaczal zolknac.
2 tyg. temu byl idealny.
Co moze byc przyczyna ?



Susza, zagłodzenie, brak składników pokarmowych, być może zbyt duża dawka nasion na 1 metr kwadratowy, siewki walczą o miejsce i pokarm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olopos 09:39, 24 cze 2019

Dołączył: 23 cze 2019
Posty: 2
Dzień Dobry,
Jaka może być przyczyna takiej sytuacji? Trawnik założony dwa miesiące temu. Przez czas upałów podlewany regularnie pięknie rósł. Piękna soczysta zieleń. Od tygodnia gdy trochę pokropilo i bardziej pochmurnie trawa miejscami usycha. Jako całość wyglada dobrze tylko pod spodem jakby pozlepiana uschnieta trawa. Czy to ślimaki lub pedraki?
head67 16:02, 24 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Obumarła trawa może było za dużo nasion pozostaje wygrabić a jak się ukorzeni zrobić wertykulacje
PiterSas 07:21, 25 cze 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
head67 napisał(a)
Obumarła trawa może było za dużo nasion pozostaje wygrabić a jak się ukorzeni zrobić wertykulacje


Wertykulacji teraz się nie robi w żadnym wypadku!
Przy takim słońcu od razu wypali trawę, rozwiązaniem jest nawóz wieloskładnikowy plus woda. To wystarczy....
Tomasz_Tomasz 23:08, 25 cze 2019

Dołączył: 25 cze 2019
Posty: 6
Dzień dobry,

Trawnik z rolki założony rok temu.
Kilka dni temu wyszło coś „takiego” .
Nawodnienie automatyczne 2x w tygodniu.
Zrobiłem oprysk na grzyba.
Dzisiaj zrobiłem również dosiewkę.
Jak i czym można doprowadzić trawnik do normalności?

Dziękuje i pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies