Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mus owocowy w miejskiej dżungli 12:03, 21 cze 2019


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Do góry
Dzięki Kasia

Sprawdzam czy szałwie pasują do host i chyba pasują



Miłkowo - sezon 2016-2022 12:01, 21 cze 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Iza dzięki, miłe to
Stale mam teraz problem, naście lat nic się nie działo , a teraz na okrągło, już jestem tym zmęczona i wkurzona, bo internet też do pracy mi potrzebny. A nie mam możliwości wybrać innego operatora. Tak samo mam problem z telefonem, jak się odpowiednio nie ustawię, zapomnij o połączeniu rozmowy lub netu w telefonie.

Nie wiem, jak te szyszki w końcowym efekcie na ścianie będą, na razie do wykończenia, ale upał i brak czasu i czeka.
Stipę i te fioletowe bodziszki masz ode mnie. Stipa sama się wysiewa, nie ścinaj kwiatostanu, wyląduje gdzieś, gdzie jej najlepiej, wiosną około kwietnia wyzbierasz i dasz tam, gdzie chcesz. Ja z jednej stipy mam je wszędzie, u mnie zimuje bez problemu, ale trzeba ja później ciąć ...tak w połowie kwietnia, nie za szybko jak w przypadku innych traw.
Buziaki

Pada i pada, nigdy tak z deszczu się nie cieszyłam, zaraz za dom się biorę, bo syf mam okrutny

ciut niby bez sensu zrobiłam, ale z okna kuchni chciałam mieć widok na zieleń i mam

lep wisi, bo muchy od sąsiada, hoduje kury i króliki, nie dba o nic, a my jakoś musimy się bronić..


anbelki z patyków, całą zimę tak sobie tu żyją i o dziwo co rok są
i begonie tu w cieniu też idealnie mi się sprawdzają
...ale długi post!!

nasadziłam na rabacie, psy wszystko zniszczyły, cóż, może kiedyś się uda
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 11:22, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


Co to za ślicznotka?
Róże masz oszałamiające!!! Tak zdrowe i dorodne krzaki, a do tego obsypane kwieciem ☺ Jakim nawozem je tak skutecznie dokarmiasz?
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 11:03, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
gogo napisał(a)
Coraz bujniej u Ciebie, rośliny się rozrosły i cieszą
Ja też lubię niespodzianki, mam takie dzięki dokarmianym zimą ptakom
U wszystkich czytam o inwazji komarów, a u mnie właściwie ich nie ma, mogę siedzieć w ogrodzie i nie machać rękami jak wiatrak
To dzięki jaskółkom, w tym roku mam zajęte trzy gniazda
Twoja hortensja dębolistna może mieć początki chlorozy, ma za mało kwaśną ziemię.
Moje ogrodówki kiedyś tak miały i uratowałam zmieniając ziemię.


Mam działkę właściwie w lesie i u mnie inwazja komarów była tak wielka, że z bólem serca, ale zastosowałam oprysk, bo nie dało się żyć. Ptaków u mnie mnóstwo, bo też dokarmiam zimą, mam rozstawione pojniki, porozwieszane budki lęgowe..ale widocznie ilość komarów była dla nich nie do przejedzenia

Hortensji dębolistnej kilka dni temu uzupełniłam magnez, potas, a dzisiaj zbadałam kwasowość gleby. I tak wyszło:


Wygląda na to, że gleba jest lekko kwaśna, a czytałam , że do hortensji bukietowych i dębolistnych taka właśnie powinna być. Zrobiłam jeszcze dzisiaj oprysk Florowitem, zobaczymy co dalej..
O ogrodzie myślę w koło... 10:56, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Michu87 napisał(a)

Moje biedne hortensje po wczorajszym gradzie pewnie już nie zakwitną
Mogę im jakoś pomóc? W głównej mierze poobcinało im czubki.


Ta aura jest paskudna. U mnie za to w ogóle nie pada od wielu dni. Może jednak coś się uratowało i jakieś pędy zakwitną?
O ogrodzie myślę w koło... 10:54, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Michu87 napisał(a)
Mój ulubiony buczek zyskał dziś nową oprawę



Dobrej nocki


Masz więcej ogrodu podświetlonego?
Działka prawie w Borach Tucholskich 10:30, 21 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry








W moim małym ogródeczku - Dorota 10:17, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka jak wchodzą choroby na liście powojników opryskaj Topsinem lub bioseptem ekologiczny. Z sody oczyszczonej i mydła szarego. Z citroseptu też można przygotować oprysk przeczytaj w necie.
Mam wrażenie, że jest w domu topsin, zaraz sprawdzę i zadziałam.





Mój ogrodowy pamiętnik 10:12, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
BASIA8 napisał(a)
Chcemy więcej nudnych różPiękne sątakie zdrowe i pokaźne


Właśnie zakwitła kolejna .

O ogrodzie myślę w koło... 10:05, 21 cze 2019


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Do góry

Moje biedne hortensje po wczorajszym gradzie pewnie już nie zakwitną
Mogę im jakoś pomóc? W głównej mierze poobcinało im czubki.
W moim małym ogródeczku - Dorota 09:47, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)
Z różami mam podobnie jak Ty.. ciężko się rozstać więc mam takie bidule, co np. w donicach rosną, tych nie pokazuję. Powoli jednak wyrzucam

Edenka nie pachnie.. a wydawało mi się, że mam dobry nos:
Też uważam, że Edenka nie pachnie, ale jej uroda wynagradza brak zapachu.
U mnie w donicach też róże kiepsko rosną, więc wysadzam je do gruntu.
Agnieszko nie będzie prawdopodobnie nasion z tego mocno różowego łubinu. Podczas pierwszej ulewy ( a było ich 3) połamało go. Nie ścinam, on tak leży na trawniku, jeśli da radę dojrzeć to zbiorę, ale nikłe szanse.



Ogród Małej Mi 2017 09:42, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Przenoszę dyskusję i wiadomość od Kasi do mnie ... bo u mnie nie zawsze jest sam miód i malina.. dyskusja u Kasi

Długo myślałam co mówiłaś o tym zjadaniu.. ja szybko mówię ,ale długo myślę..
Artykuł Gosi jest w punkt. Pokazuje też skąd to się wzięło.. przywlekło się. I tu się nie zgodzę z Haniusią, to się po protu przywlekło. Nie ma naturalnego wroga u nas i "hulaj dusza, piekła nie ma.. "
Spotykam u siebie też i te tygrysie pomrowy (ale mało), tak je nazywam, ale to pomrów wielki (link dała Sylwia). I niestety też jakoś nie zauważyłam by tam gdzie one są było mniej tych innych. Wszystkie pomrowy są kanibalami. Ale też jedzą inne rzeczy.
Jednak u nas problemem jest Ślinik luzytański zwany przeze mnie ślizgaczem, którego być może zjadłyby tygryski..jakby nie było już nic innego. W każdym razie ślizgacze zjadają swoje trupy. Kupy psie też kochają A najbardziej kochają roślinki. Miałam marchewki to zjadły od spodu wszystkie, lilie też .. Te małpy żrą tez spod ziemi.. nie zawsze są na wierzchu ..

I obiecane zdjęcia.. przez kilka dni nie zjarałam od języczek.. skupiłam się na hostach i szałwiach.. a tu taki zong..

Tak, po namyśle zgadzam się z opinią Sywlii. Można i na na pomrowach zarobić A że miłośników żyjątek jest wielu to i wielu zapłaci .. Jak na początku utylizowałam te małpy, to mi po nocach się śniły.. codziennie zbieranie było na wiadra.. a ich było coraz więcej. Na działce był tylko trawnik. Żadnych ruder, żadnych innych rzeczy.. Chciałam sprzedać działkę i wrócić do bloku. Do dziś brzydzę się nimi tak, że mam odruch wymiotny.



Bawarka 09:40, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Długo myślałam co mówiłaś o tym zjadaniu.. ja szybko mówię ,ale długo myślę..
Artykuł Gosi jest w punkt. Pokazuje też skąd to się wzięło.. przywlekło się. I tu się nie zgodzę z Haniusią, to się po protu przywlekło. Nie ma naturalnego wroga u nas i "hulaj dusza, piekła nie ma.. "
Spotykam u siebie też i te tygrysie pomrowy (ale mało), tak je nazywam, ale to pomrów wielki (link dała Sylwia). I niestety też jakoś nie zauważyłam by tam gdzie one są było mniej tych innych. Wszystkie pomrowy są kanibalami. Ale też jedzą inne rzeczy.
Jednak u nas problemem jest Ślinik luzytański zwany przeze mnie ślizgaczem, którego być może zjadłyby tygryski..jakby nie było już nic innego. W każdym razie ślizgacze zjadają swoje trupy. Kupy psie też kochają A najbardziej kochają roślinki. Miałam marchewki to zjadły od spodu wszystkie, lilie też .. Te małpy żrą tez spod ziemi.. nie zawsze są na wierzchu ..

I obiecane zdjęcia.. przez kilka dni nie zjarałam od języczek.. skupiłam się na hostach i szałwiach.. a tu taki zong..

Tak, po namyśle zgadzam się z opinią Sywlii. Można i na na pomrowach zarobić A że miłośników żyjątek jest wielu to i wielu zapłaci .. Jak na początku utylizowałam te małpy, to mi po nocach się śniły.. codziennie zbieranie było na wiadra.. a ich było coraz więcej. Na działce był tylko trawnik. Żadnych ruder, żadnych innych rzeczy.. Chciałam sprzedać działkę i wrócić do bloku. Do dziś brzydzę się nimi tak, że mam odruch wymiotny.



W moim małym ogródeczku - Dorota 09:38, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Bo zabki tylko zielone są stacjonarne reszta skaczą gdzie chcą. Mam 5 sat i co rok jedną przybywa. Na zimę zagrzebują się dzięki blisko oczka nie zimują w wodzie.

Z tymi dmuchawami nie zła zabawa. U mnie też takie zabawy są.
Dorotka podskakujesz kochana, dobrze wyglądasz jak na babcie.

U mnie też już oblatują róże nie wszystkie ale te najwcześniejsze. Mam jeszcze parę krzaków które są w pałacu więc kwitnienie będzie.
Pod niektórymi krzakami piwko od płatków.

Pozdrawiam
U mnie raczej jest to żabka brunatna. Piszesz, że dobrze wyglądam.... ja uważam, że wyglądam koszmarnie, jednym ze skutków ubocznych leczenia chemią jest u mnie niedoczynność tarczycy, a to powoduje że przybywa mnie na wadze. Walczę z tym w miarę moich możliwości, ale możliwości mam nie wiele. Nie mogę intensywnie ćwiczyć, nie mogę też stosować diet z przewagą warzyw, a ubrania kurczą się w zastraszającym tempie.
Powinnam poprzycinać przekwitnięte róże, ale wczoraj u nas znów był deszcz i wszystko mokre, a komarów jest bardzo dużo.
Zabawy na świeżym powietrzu z dziećmi zawsze są fajne, a jak dzieciak ma z tego frajdę to już ogromny sukces.
Pozdrawiam




Mój mały ogródeczek :) 09:34, 21 cze 2019


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
Daleki od ideału..... 09:27, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


moja druga miłość od pierwszego wejrzenia
Eden Rose, dziewczyny mówiły, że nie pachnie w momencie gdy ja wciskałam nos i wdychałam cudny herbaciany aromat
muszę ją mieć


Cuudny ogród. Bogaty w mnóstwo kwitnien i cudnych róż
Fajnie ,że dziewczyny zrobiły dużo zdjęć .
Można to zobaczyć o tej porze.
No Ty Agus trochę skapa jesteś w dzieleniu się z nami swoim pięknym ogrodem.
Pozdrawiam
Daleki od ideału..... 09:21, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
abiko napisał(a)




Agnieszko cudne masz te wszystkie róże
Daleki od ideału..... 09:20, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agnieszko bardzo dziękuję, że mogłam być gościem w Twoim cudnym ogródeczku, mam nadzieję, że i Ty kiedyś zawitasz w nasze strony Jesteś niezwykle pozytywną osobą i pewnie przegadałybyśmy nie jedną godzinę
Na pamiatkę zostawiam relację moim obiektywem, sprzęt kiepski, ale starałam się jak umiałam zatrzymać tamte chwile




Ale widok frontowa się zmienił.
Zupełnie inaczej.
Ale pięknie jest
Daleki od ideału..... 09:20, 21 cze 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
To co chcę.. czyli/..? przypomnijcie


buziaki Aguś.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies