Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Arcicorci 11:19, 11 lis 2018

Dołączył: 15 lip 2018
Posty: 5
Witam,

Moj trawnik cos zaatakowalo. Wyglada mi to na rdza źdźbłowa. Czy to jest to? Co teraz z tym zrobic? Trawnik byl zakladany wiosna.

Papryk 19:25, 17 maj 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
Witam, chciałem poprosić kolejny raz o pomoc. Mianowice po wiosennej pielęgnacji trawnika ( rady pani Danuty ) wszystko pięknie ruszyło. Ale teraz z jednej strony domu trawa słabiej rośnie niż w pozostałych częściach ogrodu. Dodatkowo pojawiają się przerzedzone miejsca gdzie trawa jakby usycha. Jestem dwa tygodnie po nawożeniu nawozem wieloskładnikowym i ciagle słabo rośnie. Myśle ze nawóz rozsiany w miarę jak na moje umiejętności równomiernie ( w pozostałych częściach ogrodu jak już pisałem problem nie występuje aż na taka skale). Po przeczytaniu kilku wątków na forum podejrzewam choroby grzybowe bądź pędraki. Bardzo proszę o pomoc w dokładniejszej diagnozie jak i rozwiązaniu tego problemu.
podobnoja 13:15, 18 maj 2019

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 1
Część!

Wszystko ok z trawnikiem czy jakieś objawy choroby?

Dziękuję za pomoc!
Gardenarium 18:40, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za nisko koszony, za tępe noże kosiarki, za mokra trawa. Wszystkie naraz powody albo jeden z nich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotrucha 13:26, 20 maj 2019

Dołączył: 20 maj 2019
Posty: 1
Cześć wszystkim!
Po ostatnich ulewnych deszczach pojawiło się coś dziwnego. Google sugerują raczej algi.
Jeśli to prawda to jak to powstrzymać?
Trawnik wertykulowany w marcu i posypany azofoską. Ostatnie dwa cięcia mulczowaniem.
Papryk 22:07, 20 maj 2019

Dołączył: 19 mar 2019
Posty: 9
Pani Danuto a mógłbym prosić jeszcze o pomoc w mojej sprawie ?
Gardenarium 20:15, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro podejrzewasz pędraki to rozkop i szukaj czy są. Na podstawie zdjęć nie dam rady tego ustalić.

No nie da się.
Moim zdaniem - zagłodzona i niedolana była. Bo teraz raczej nie ma problemu z deszczem i dolało aż za bardzo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
witka24 09:00, 28 maj 2019

Dołączył: 28 maj 2019
Posty: 3
Witam

Jestem tu całkiem nowa i chciałam prosić o pomoc bardziej doświadczonych. Otóż wczoraj po skoszeniu trawnika zauważyłam w niektórych miejscach czarne placki o średnicy ok. 8 cm. Z bliska na źdźbłach trawy jest biały nalot, wygląda to jak małe białe jajeczka bądź skrystalizowana sól (to chyba najtrafniejsze określenia). Trawnik został założony w zeszłym roku na wiosnę z rolki. Generalnie do tej pory wszystko było ok, pomijając fakt, że na jesieni walczyliśmy z kretem. Na wiosnę trawnik został nawieziony nawozem Substral 100 dni.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam














emi04 09:08, 29 maj 2019

Dołączył: 29 maj 2019
Posty: 2
Dzien dobry
Trawnik mamy od wrzesnia, do tej pory nic z nim sie nie dzialo az od paru dni pojawila sie slaba kondycja trawnika, a po wczorajszym opadzie deszczu wyszly takie plamy...
Jestem zalamana szczerze mowiac bo nie wiem co to jest a obawiam sie ze to grzyb, poniewaz dwa razy znalezlimy grzyba w cieniu wlasnie...
Mieszkamy w lesie, podloze jest calkowicie wymienione.. podlewamy umiarkowanie bez nadmiernego mocnego podlewania.
Ja jestem za nawozeniem trawy natomiast moj maz nie poniewaz uwaza ze trawa bedzie szybko rosla i nie nadarzy on z koszeniem...
Niestety ja o pielegnacji trawy nie wiem nic dopiero sie ucze i staram sie mezowi uswiadomic ze nalezy pielegnowac trawnik a nie tylko kosic...
Prosze o pomoc co sie dzieje z nasza trawa i jak ja uratowac

emi04 09:12, 29 maj 2019

Dołączył: 29 maj 2019
Posty: 2
Czy ktos moze po zdjeciach cos stwierdzic?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies