Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:48, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)
Agatko, ale śliczny ten zakatek z azaliami Ci się zrobił Z daleka jak obraz malowany
Ja też mam w tym roku lenistwo na doniczkowe i siedzą tylko surfinie


Surfinii nigdy nie miałam bo się ich boję .
W sensie, że nie będę pamiętać o tak częstym podlewaniu i nawożeniu.
A pelargonie jakoś pewnie zniosą moją sklerozę.
Poszłam totalnie na łatwiznę w tym roku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 21:36, 27 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Nowa12 napisał(a)


Skąd wiesz, że w Gliwicach ?
Nic sie tu nie ukryje . Żartuję. Tak w Gliwicach byłam. Pierwszy raz na tym kiermaszu. Bardzo sympatycznie było.
Jeszcze Mikołów Śmiłowice w ostatni weekend czerwca i to chyba wszystko z wyjazdów wystawowo-kiermaszowych.
Zresztą chyba kilka jeżówek będę miała do wymiany bo mi padają od nadmiaru wody. A tam jest ich mnóstwo do kupienia.




A co wy jeździcie po całym Śląsku za roślinami?

Jeszcze giełdą w Tychach wam zostaje z Mikołowa prosta droga na Tychy na przecież browaru. Tam też duży wybór

Nie miałam nigdy białej azalii kupiłam w tym roku i szok jaka piękna
I długo kwitnie deszcz lał a ona kwitnie. Chyba pójdę i jeszcze kupię 2 szt.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 21:44, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)




A co wy jeździcie po całym Śląsku za roślinami?

Jeszcze giełdą w Tychach wam zostaje z Mikołowa prosta droga na Tychy na przecież browaru. Tam też duży wybór

Nie miałam nigdy białej azalii kupiłam w tym roku i szok jaka piękna
I długo kwitnie deszcz lał a ona kwitnie. Chyba pójdę i jeszcze kupię 2 szt.

Pozdrawiam


Elu, wiesz jak to jest wycieczka rodzinna a przy okazji coś ogrodowego. Dla każdego coś miłego. Rodzice kiermasz ekoogrodowy i sklepy, dzieciaki duży plac zabaw do oblatania, shake z Mc Donalda a potem obiad u babci.
Dawno w Tychach nie byłam na giełdzie. Przypomniałaś mi .
Biała azalia jest moją ulubioną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:47, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
ElzbietaFranka napisał(a)
W tym roku mnostwo nie chcianego robactwa.. MRowki opanowaly rabaty, trawe, fugi w kostce. Az sie boje pisac czego nie mam bo jutro sie okaze, ze mam.



Też się zastanawiam czy to dlatego, że kiepska zima była czy dlatego, że tak mokro.
Dzisiaj znalazłam mszyce na tawułkach gdzie nigdy ich tam nie było.
Że o ślimakach i mrówkach nie wspomnę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anpi 22:29, 27 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8160
Zakupy,nowe rabatki...jak to cieszy
Azalie Ci przepięknie zakwitły,moje te wysokie kiepsko,spróbuję je teraz przyciąć.
A te dwa czerwone berberysy super świecą kolorkiem,a może masz ich więcej,znasz nazwę ?
U siebie dziś mrówki sypałam w warzywniaku,bo mi zaczęły kopczyki w selerach robić,mam nadzieję,że to nie wpłynie na ekologiczność mojej uprawy?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Nowa12 22:43, 27 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Zakupy,nowe rabatki...jak to cieszy
Azalie Ci przepięknie zakwitły,moje te wysokie kiepsko,spróbuję je teraz przyciąć.
A te dwa czerwone berberysy super świecą kolorkiem,a może masz ich więcej,znasz nazwę ?
U siebie dziś mrówki sypałam w warzywniaku,bo mi zaczęły kopczyki w selerach robić,mam nadzieję,że to nie wpłynie na ekologiczność mojej uprawy?


Mam trzy te berberysy koło siebie i nazywają się Orange Ice. W słońcu robią się ciemnopomarańczowe - aktualnie to moje ulubione .
A co do azalii zawsze kusi mnie, żeby niektóre te najbardziej łysawe gałązki ciachnąć ale potem rezygnuję. Muszą się same zagęścić.
Ja warzywnika jeszcze nie mam z naciskiem na jeszcze bo mąż naciska, żeby go mieć.
Na razie go namawiam, żeby zastąpić mini drzewka owocowe jakimiś krzewami owocowymi. Karłowe i kolumnowe jabłonki i grusze strasznie mi chorują a nie chcę pryskać. Grusze mają co roku rdzę i już mają pierwsze plamki. Owoców z tego nie ma od 3 lat.
Proszek na mrówki sypię tylko tam gdzie mi szkodzą roślinom albo siedzą w fugach.
Ale jest ich mnóstwo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:17, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Drugi powojnik kwitnie. Czekam jeszcze na trzeciego, który już mi wyłazi ponad siatkę ale pąķów jeszcze nie ma.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:24, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zdjęcia po zmroku dla fotografa amatora takiego jak ja są trudnowykonalne .
4 szt. co w ogóle jakoś wyszły .




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 11:00, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Matko jak Ty masz ślicznie w ogrodzie, te azalie i powojniki!
Zdjęcie podświetlonych rabat rewelka. Zmotywowałaś mnie do kupna ogrodowych kul świetlnych. Widziałam ostatnio w centrum ogrodniczym w trzech rozmiarach. Oj dopisuję je do listy (przez Ciebie)

I ta piękna trzmielina, moje przy tej to dzidziusie
____________________
eVka 11:09, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Pewnie są jakieś ekologiczne sposoby ale ja sypię preparatem jeżeli już mi robią kopiec pod rośliną. Nię chcę ryzykować utraty rośliny. W pozostałych miejscach niech sobie żyją.
Dobrze wiedzieć, że ten Lepinox działa na gąsienice. Ja mimo wszystko trochę zraziłam się do buksów . Moje w tym roku nie są za ładne. Muszę im jakiś dobry nawóz kupić.

No właśnie muszę poczytać koniecznie, jakoś ostatnio nie mogę sie przemóc do chemicznych oprysków. Mam nadzieję, na ciraz więcej pożytecznych owadów i ptaków w ogrodzie. Może one pomogą mi walczyć z plagami np. mszyc.
Lepinox Plus z całego serca polecam. Mam chyba najładniejsze bukszpany w okolicy i to dzięki niemu W połowie czerwca kolejny oprysk zapobiegawczo. I już nie boję się ćmy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies