Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 22:13, 27 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Otoczenie przyszłego oczka wodnego










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:19, 27 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654








William Shakespeare

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
yolka 22:21, 27 maj 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Piekne zdrowe rodki masz, a piwonia pierwsza klasa. Brawo
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Urszulla 22:35, 27 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)

Otoczenie przyszłego oczka wodnego












Otoczenie to więcej niż oczko. Bo oczko powstanie w chwilę a roślinku rosną długo a Ty masz juz p~ękną scenerię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 07:59, 28 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, rh jakoś sobie radzą na tym słoneczku. Ta piwonia jest obłędna.

Ula, jeszcze muszę dosadzić liliowce i na ten rok czeka mnie położenie agrotkaniny na cały teren, gdzie ma być kopany dół, bo nie chce mi się ciągle plewić. Może w przyszłym roku uda się zrobić oczko wodne.

To moje Edenki. W tamtym roku wiosną były przesadzone na to miejsce. Są tutaj dwie sztuki.





Niestety, na tym zdjęciu widać jaki u mnie jeszcze bałagan .

Zaczyna się sezon truskawkowy





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
danuta_szwajcer 17:08, 28 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne masz te poduchy z floksów, kiedys takie miałam ale nie mogłam sobie poradzić z plewieniem i zrezygnowałam z nich. Szybko rosną Ci rh i azalie, lubie azalie jak maja kwiat w takie kule ale piwonia CUDO i wygląda, że ma sztywne pędy? Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
ElzbietaFranka 17:51, 28 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Urszulla napisał(a)


Otoczenie to więcej niż oczko. Bo oczko powstanie w chwilę a roślinku rosną długo a Ty masz juz p~ękną scenerię.




Tak w chwile? Zalezy jakie masz zamiar zbudowac oczko Oczku nie rowne jak wszystko.
Zrobienke oczka aby byla rownowaga w oczku posadzic odpowiednie rosliny. Potem woda nak zalegna sie glony bujasz sie z nimi. Teraz sa rozne srodki ale trzeba wkedziec jakie zastosowac. Aby bylo ladne to trzeba czasu.
Treaz tez mozna duze donice przywiezc z kwiatami i posadzic.

Oczko to stala kontrola wszyztkiego co w nim jest.

Ja tam uwazam, ze najpierw oczko a pozniej nasadzenia wokół.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:08, 28 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
ewsyg napisał(a)
Witaj Przemku.
Dzisiaj zrobiłam zdjęcie tej ławki z pergolą. Jestem z niej bardzo zadowolona.


Staram się zmieniać plac budowy w ogród, ale idzie mi to powolutku. Większość prac wykonuję sama. Czasami ktoś znajdzie chwilkę to mi pomaga.

W tamtym roku o tej porze było tak








Powiedz ty mi a dlaczego ty chces, wywiezc ziemie to humus (pierwsza warstwa)? Jazeli tak to robisz najwieksze glupstwo z tym wywiezieniem.
Nie wywiozlam grama ziemi po budowie ani po oczku. Rabaty mam na podwyzszeniu.
Skalniak zrobiony na glinie odpadach pobudowlanych, piasku, skoszonej trawie.
Ziemia z fundamentow glina, piach trawa skoszona obsypana humusem tam posadzilam sosny czarne, berberysy a zima dzieci zjezdzaja na sankach.

Nie wiem ile masz miejsca splaszczylabym sterte ziemi i obsadzila idealne miejsce.
Floksy wdzieczna roslina prawie mkesiac kwitnjenja zeby nie te deszcze.
Tez w tym romu chce nasadzic floksow gdzie sie da

Pozdrawiam bede jeszcze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ewsyg 21:10, 28 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Danusiu, (danuta_szwajcer) ta piwonia jest sztywna i niska. W tym roku wreszcie ma dużo kwiatów. Nawet jak zrzuci dolne płatki to też jest piękna. Floksy już przekwitają. Chciałam je przystrzyc, ale pada. ne są piękne, ale i ekspansywne i potrafią zadusić słabsze rośliny. U mnie służą za roślinę zadarniającą, bo dość mam już plewienia. Teraz tam będą kwitły irysy, piwonie i róże.

Witaj Elu (ElzbietaFranka)

skąd pomysł, że wywożę ziemię ? Ja nią podnoszę teren. Wywieziemy tylko glinę, taką z której można garnki lepić. Mam jeszcze piaszczystą działkę, więc tam ta glina będzie idealna.

Jeżeli chodzi o oczko wodne to dla mnie najtrudniejszy element ogrodu. Posadziłam rośliny, bo chcę, żeby chociaż troszkę go zacieniły. Całą zimę mam do czytania na temat oczek wodnych. Przygotowałam miejsce na kaskadę, żeby woda się napowietrzała. Myślę, że pól na pól będą strefy: głębsza i płytsza z roślinami do czyszczenia wody. Na pewno powinno być dużo roślin,żeby były konkurencyjne dla glonów.

Tu szykuję miejsce na kaskadę. Muszę jeszcze wysadzić te dwie róże.





miejsce po lewej stronie w górnym rogu





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
greg66 21:21, 28 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Witaj Ewo
U Ciebie ogród zmienia się dynamicznie i do tego pięknieje cały czas. Fajnie jest taka robota chociaż czasami daje w kość. Czytam że masz do zrobienia ścieżkę może zamiast kostki daj cegłę ( taką z rozbiórki) ułożyć można samemu a też pasuje do ogrodu

Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies