Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Dwa ogrody 23:17, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry




Dwa ogrody 23:14, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Łucjo, zawsze tnę nasienniki piwonii, właśnie dlatego by nie wysilały sie na tworzenie nasion. Już są przycięte oprócz dwóch, które jeszcze tłoczą.
Jolu, przedpłocie to także Twój impuls, zaczęło się od tawuł i rozchodników Hortensje w tym roku słabo, nie nawoziłam do tej pory, od tygodnia zabieram się za to i czasu brak, nie wiadomo jak to z nimi będzie. Na róże nie narzekam, ale wiesz, zawsze mogłyby lepiej
Jolanko, rojniki kwitną w najlepsze, będę musiała uzupełniać. Piwonie już prawie przekwitły, trudno, ale co pachniały i cieszyły to moje
O jakich warsztatach myślisz, co to miałoby być? Nie wiem, czy podołam
Ula, powojnika prawie sama uśmierciłam przez przypadek, długo nie pokazywał zielonego, więc go chciałam wykopać, a tu zdrowe korzenie były, niestety, już uszkodzone przeze mnie, posadziłam do doniczki i dał rade Tak, to pustunnik, miałam go przesadzić i zabieram sie do niego jak przysłowiowy pies do jeża.
Małgosiu, czerwiec jest cudowny, pomimo że zawsze narzekam wtedy na brak czasu, by podelektować się roślinami
Joku - Jolu,Haniu, przedpłocie mamy przy drodze powiatowej, stąd trzeba było się trochę odsunąć od osi jezdni z ogrodzeniem. Sama rabata ma metr szerokości, długa ok. 15m. Przed siatką żywopłot, trawa na dwa przejazdy kosiarką, rabatka, dwa przejazdy kosiarką i rów. Em nie jest zachwycony, ale trudno. Posadziłam tam wszystkie rośliny z przechowalnika, który został zlikwidowany, dosadziłam też część nadwyżek, bo a to się coś wysiało, a to tego szkoda, tego żal
Nie wiem, czy przyznawać się, co tam nawtykałam
Na dziś wyższe są cztery róże, obiela. Kilka róż dosadziłam, więc za dwa, trzy lata i one będą widoczne. Palibin, bergenie, liliowce, kocimiętki, lawendy, przywrotniki, jeżówki, irysy, ożanki, szałwie, astry, dzwonki, len, o matuniu, lepiej kilka fotek pokażę





Liliowo i kolorowo:) 23:13, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Mam też Veilchenblau, ale nie odważyłam się jej powąchać. W jej kwiatach ciągle coś bzyczy. Dziś miałam ulewę i trochę gradu, jeśli zostało coś na niej kwiatów to sprawdzę jej zapach. U Ciebie magia kolorów, pięknie.


Ja codziennie pod nia przechodza, bzyczy ale pachnie obłędnie, dzis poziomki tam sadzilam w poblizu, moje wnusie nasiały to teraz musiałam to posadzic to pachnialo i bzyczało. U mnie tez ostatnio był grad ale jakos strat nie ma, kilka dziur w hostach. Oby tak dalej bo az strach pomyśleć o tych burzach co teraz są.



Gutlandia 23:12, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
la_estrellita napisał(a)
Sąsiedzi zakończyli remont z sukcesem. Jest miejsce na thuje, można zacząć front ale... no właśnie, znowu ale . Jak tu zamawiać i sadzić rośliny jak na zewnątrz ognie piekielne: w dzień smaży w nocy wichry i burze.Dziś już prawie zamówiłam drzewka ale jak pomyślałam, że u kuriera na pace +70 to odpuściłam. Zajęłam się plewieniem mając nadzieję, że te durnowate chwasty w końcu zrozumieją gdzie im rosnąć nie wolno . Swoją drogą chyba nie pojmę fenomenu chwasta: człowiek go maltretuje, depcze, wyrywa z korzeniem a on jak ten bumerang powraca z podwójną prędkością a takiego kwiatka to człowiek nie dotknie nawet, spojrzy tylko krzywo, nie tak jak trzeba i książę usycha ze zgryzoty. Pozostaje hodować chwasty, i zgodnie z tym łażąc po tych swoich połaciach wykopuję dzikie krwawniki i utykam w kretowiska . A wracając do chwastów to najbardziej rozpanoszył mi się w tum roku pomidor i koperek. Inwazja jakaś normalnie. Są wszędzie gdzie wiosną użyłam kompostu, nie mówiąc już o samym kompostowniku, który został dokumentnie opanowany do spółki z dynią

Nie mam ich tylko w akwarium z rojnikami. Nie przypuszczałam że one tak ładnie kwitną . To chyba rośliny odpowiednie dla mnie. W zeszłym roku posadziłam i od tej pory tylko oglądam .




Noż kurka wodna u Ciebie też takie ładne, a ja rojniki skutecznie uśmiercam, choć podobno to niemożliwe jest.

Cieszę się, że remont sąsiedzki dobiegł końca. Znaczy zacznie się dziać. Tym bardziej, że upały trochę odpuszczają.

Zacytowałam cały wywód chwastowo-kompostowy, bo nader udany jest i niezmiernie mnie ubawił.
Ja i mój ogródek, a może ogród 23:10, 18 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Dominika11 napisał(a)
Moje ostatnie zakupy


takie uwielbiam chociaż u mnie nie miałabym jak wpasować. Wiata ogromna i super potrzebne są takie miejsca przy domu na tarasie kolorowo i cudna psiunka w tle
Liliowo i kolorowo:) 23:09, 18 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Ciesze się, że się podoba musze do Ciebie zajrzec jak tam Twoje róże bo masz duzo pięknosci. U mnie raczej sadze te roze co są odporne. Niektore maja dopiero rok i dają taki spektakl, ze az jestem w szoku, bo raczej w trzecim roku najwiecej kwitna dopiero.



Prześliczne. A ta drobna różyczka jak się nazywa?
Liliowo i kolorowo:) 23:08, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Kolory pięknie grają w Twoim ogrodzie, a obfitość różanych prezentacji rzeczywiście zachwycająca
Jarzmianki też pięknie się prezentują. Posadziłam kilka egzemplarzy, ale jakoś ich nie widzę, pewnie zostały wyeksmitowane w wiosennych porządkach na rabatach

Jarzmianki mam dwie, biala rosnie kiepsko, przesadziłam i dalej ma tylko dwa kwiatki, jeszcze chce tą ciemną. Róże w tym roku wyjatkowo kwitną, lubia slonko




Podwórkowa rehabilitacja 23:04, 18 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Zaglądam, jak zawsze i podziwiam delikatność zestawień, delektuję się fotkami No i zaczynam się zastanawiać nad różyczką MW, może


Miło mi, że zaglądasz. Ja u Ciebie też jestem częstym gościem
Prawda, wybieram kwiaty o drobnych kwiatuszkach. Do królowych róż mi pasują
Ta MW dodatkowo pięknie pachnie, kolor cudny ma, choć aparat głupieje na nim.
Powoli Lovely Fairy się rozwijają.
Stan przejściowy (ten widok na sąsiada).
Liliowo i kolorowo:) 23:03, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)


Spodobała mi się ta różowa, fajnie rośnie nawet na dół a nowość ma super kolor


Polecam Ula ta róże, pierwszy rok kwitnie jak szalona, rosnie obłednie, zdrowe liscie, sztywne pędy, ładny kolor i kwiat no i powtarza kwitnienie.


A nowosc zmienia kolor na coraz bardziej ciemniejszy, fioletowy jest piękna, wolno u mnie rosnie.



W ogródku emerytki 23:03, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Krzewuszka Olimpiade, obok żeleźniak Russela.

Maczki kalifornijskie, obok, dzwonki nn.
Ogródek Ewy 22:58, 18 cze 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Jeszcze kilka dni temu to, co u mnie robi za trawnik było w kolorze zielonym.


W ogródku emerytki 22:58, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Firletka

Przetacznik

Ubiorek Pink Ice

Lilie
Liliowo i kolorowo:) 22:57, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)


Rozumiem że to szałwia. Ładnie rośnie u Ciebie. Ale to ta wyższa, też mam choć może inną odmianę. Nie wiem czy z szałwiami nie dam sobie spokoju albo będę szukać docelowego właściwego miejsca.


U mnie dosyc ladnie kwitną, gorzej moze bedzie po ulewnym deszczu, oby nie. Fajny akcent w ogrodzie, tak jak lawenda.





Podwórkowa rehabilitacja 22:57, 18 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Margarete napisał(a)
Piękne zdjęcia jak zwykle Reniu u ciebie. I miejsca cudne pokazujesz
Moja Mounsted Wood w tym roku nie tak piękna - ma bardzo drobne kwiaty - chyba ten niedobór wody ją pokonał.
A Pashmina u mnie jeszcze w pąkach.

Pięknie masz. Róże, ostróżki i pozostał pełne kolorów miejsca. No i furczaki cię odwiedzają - u mnie jeszcze nigdy go nie zauważyłam.


Dziękuję MW mam pod forsycją, dostaje od niej wsparcie w postaci cienia i to jej pasuje. Ale to młoda sadzonka, czekam aż pokaże na co ją stać
Pashmin mam 6 sztuk. W zależności od stanowiska jedne przekwitają, inne w pąkach.
Fruczaki pojawiają się u mnie rano i wieczorem. Z radością oglądam te stworzonka. Zresztą inne też
W ogródku emerytki 22:54, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry



Janowiec
W ogródku emerytki 22:51, 18 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Kwitnie kupiona w marcu w B. róża Paul's Scarlet i ma jeszcze kilka pączków

I kwiaty róż z bliska.


Liliowo i kolorowo:) 22:51, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
ewsyg napisał(a)
Danusiu, oj joj joj, ależ cudności pokazujesz. Ogromniaste masz róże. Ja też poszłam w krzaczaste i pnące, ale moje jeszcze malutkie. Może kiedyś doczekam się takiego spektaklu. Przepiękny masz ogród, bardzo bardzo.....bardzo

Pozdrawiam i proszę o więcej


Ciesze się, że się podoba musze do Ciebie zajrzec jak tam Twoje róże bo masz duzo pięknosci. U mnie raczej sadze te roze co są odporne. Niektore maja dopiero rok i dają taki spektakl, ze az jestem w szoku, bo raczej w trzecim roku najwiecej kwitna dopiero.






Przedziwny Ogród 22:47, 18 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
AgataM napisał(a)



Ta róża to podobno Queen Elizabeth. Tak pisało na etykietce. ale na targu kupiłam ją.



Zgadza się, to ona. Moja wygląda identycznie.
Przedziwny Ogród 22:46, 18 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
AgataM napisał(a)
Renatko, Małgosiu ten powojnik to Błękitny Anioł. Mam jeszcze tam wsadzone jego trzy sadzonki. Ale są dużo młodsze.


Hura akurat kupiłam 2 sztuki, ależ on mnie zachwyca na zdjęciach. Najpierw u Joli nad jeziorem a teraz u Ciebie
Oj jak Ci się to wszystko rozrośnie to będziesz miała raj powojnikowy
Liliowo i kolorowo:) 22:43, 18 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
bogumila napisał(a)
Dawno nie byłam...weszłam i nie mogę wyjść...zabłądziłam w pachnącym gąszczu.
Cofam się wstecz i wszędzie pięknie.Takiej ilości kwiatów dawno nie widziałam.Masz cudowny ogród.Życzę dużo zdrowia,te upały nas wykańczają,obydwie zmagamy się z c...ą i wiemy jak czasem jest nam trudno .Pozdrawiam.


Ciesze się, że zajrzałaś, mnie tez u Ciebie dawno nie było i musze spojrzec co w cienistym kwitnie Oj kwiecia teraz dużo, nawet nie wszystko pokazuje. U nas dalej upalnie chodz mówili, że zimniej ale byle tylko gwałtownych burz nie było. Pozdrawiam Bogusiu





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies